Zestaw naprawczy wtryskiwaczy

Wtryskowy układ zasilania silnika spalinowego ma przede wszystkim za zadanie dostarczać mieszankę paliwowo-powietrzną do jednostki napędowej. Wtryskiwacze rzadko ulegają awarii z dnia na dzień. Jest to najczęściej stopniowy proces degradacji, który niewykryty w porę może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Naprawa wtrysku, w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego takiego systemu, może być kosztowna i czasochłonna. W celu regeneracji uszkodzonych elementów układu wykorzystuje się obecnie specjalny zestaw naprawczy wtrysku.

Układ wtrysku paliwa w samochodzie

Wtrysk paliwa w samochodzie to jeden z najważniejszych układów wspomagających pracę jednostki napędowej. Dostarcza on paliwo do komór spalania cylindrów, inicjuje oraz kończy wtrysk mieszanki w określonym momencie procesu spalania oraz zapewnia odpowiednie dozowanie ilości oraz jakości paliwa dostarczanego do silnika. Standardowy układ wtryskowy składa się z układu zasilania paliwem, wtryskiwaczy, czujników oraz systemu sterującego całym układem. Złożoność oraz zaawansowanie techniczne współczesnych układów sprawia, że naprawa wtrysku może kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Typowe usterki systemu wtrysku paliwa w samochodzie

O tym, że z układem wtryskowym samochodu dzieje się coś złego świadczy m.in. drastyczny spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa, odczuwalne szarpanie lub charakterystyczne stukanie w jednostce napędowej, problemy z uruchomieniem lub zgaszeniem silnika, a także zalanie jednostki olejem napędowym lub przedostanie się paliwa do oleju silnikowego.

W momencie awarii poszczególnych elementów układu często poddaje się je regeneracji. Wykorzystuje się w tym celu zestaw naprawczy wtrysku, który stanowi obecnie jedną z najszybszych, najprostszych i najtańszych metod przywrócenia żywotności układowi wtrysku paliwa w samochodzie. Taka regeneracja wymaga wyjęcia wtryskiwaczy z jednostki napędowej. W dużej ilości przypadków powodem awarii wtryskiwaczy jest ich zanieczyszczenie. Konieczne jest ich dokładne umycie, a następnie sprawdzenie za pomocą specjalnego urządzenia testowego ich szczelności oraz ilości dawkowanego paliwa. Komplet naprawczy wtryskiwacza pozwala na szybką i tanią wymianę zużytych elementów na nowe. Kupując taki zestaw do wtryskiwaczy należy bezwzględnie upewnić się, czy wszystkie jego elementy pasują do konkretnego modelu samochodu.

Popularni producenci zestawów naprawczych wtrysku

  • Bosch
  • Denso
  • Valeo
  • Febi Bilstein
  • Delphi
  • VDO
  • SWAG
  • Magneti Marelli
  • Meat&Doria

Zestaw do wtryskiwaczy musi zostać precyzyjnie dobrany do konkretnego modelu samochodu. Aby nie popełnić żadnego błędu, warto skorzystać z naszej wyszukiwarki. Wystarczy, że wybierzesz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podasz wersję silnikową swojego auta. Po kilku sekundach nasz system wyświetli Ci całą listę dostępnych produktów dedykowanych do Twojego auta.

Oferujemy tani zestaw naprawczy wtryskiwaczy, który przywróci do życia jednostkę napędową w Twoim samochodzie. Wszystkie komplety naprawcze są fabrycznie nowe z gwarancją producencką. W razie pytań nasi doradcy służą pomocą na każdym etapie zakupów.

Najpopularniejsi producenci

Zestaw naprawczy wtrysku DELPHI
Zestaw naprawczy wtrysku MEAT & DORIA
Zestaw naprawczy wtrysku HOFFER
Zestaw naprawczy wtrysku SIDAT
Zestaw naprawczy wtrysku Dr.Motor Automotive
Zestaw naprawczy wtrysku HERTH+BUSS ELPARTS
Zestaw naprawczy wtrysku JAPANPARTS
Zestaw naprawczy wtrysku ASHIKA
Zestaw naprawczy wtrysku JAPKO