Płyn hamulcowy w iParts.pl!

iParts.pl posiada szeroką ofertę płynów hamulcowych o różnej specyfikacji. Znajdziesz u nas najlepsze, oryginalne płyny hamulcowe DOT 3, DOT 4 i DOT 5 w najniższych cenach!

Płyn hamulcowy jest niezwykle istotny dla działania układu hamulcowego i bezpieczeństwa kierowców. Służy on do przekazywania ciśnienia hydraulicznego wygenerowanego w pompie hamulcowej bądź agregacie systemu ESP na zaciski i cylinderki hamulcowe.

Główną cechą płynu hamulcowego jest temperatura wrzenia - im wyższa, tym lepiej dla układu hamulcowego. Współcześnie produkowane płyny mają temperaturę wrzenia rzędu 230 st. C i wyższe. Płyn hamulcowy pochłania wilgoć z otoczenia, a gdy tak się dzieje - traci swoje pierwotne właściwości. Z tego też powodu należy regularnie go wymieniać, z czasem hamulce w samochodzie mogą po prostu przestać działać.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płynów hamulcowych. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Płyn hamulcowy DOT 3 - przeznaczony do stosowania w hydraulicznych układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów itp. DOT 3 jest płynem hamulcowym wykorzystywanym w pojazdach o średnio obciążonych układach hamulcowych i sprzęgłowych. Minimalna temperatura wrzenia płynu hamulcowego DOT 3 to 205 st. C.
  • Płyn hamulcowy DOT 4 - nowoczesny płyn hamulcowy o bardzo dobrej specyfikacji użytkowej, o minimalnej temperaturze wrzenia 230 st. C. Płyn hamulcowy DOT 4 zalecany jest zwłaszcza dla aut z obciążonymi układami hamulcowymi i sprzęgłowymi, a także hamulców i sprzęgieł z płynem syntetycznym (włącznie z ABS).
  • Płyn hamulcowy DOT 5 - w przeciwieństwie do pozostałych płynów, DOT 5 w dużej mierze złożony jest z silikonów, przez co nie jest higroskopijny (nie pochłania wody). Charakteryzuje się temperaturą wrzenia powyżej 260 st. C. Płyn hamulcowy o dużej wydajności, zapewnia ochronę układu hamulcowego przed korozją.

Należy pamiętać, że przy wyborze płynu hamulcowego należy kierować się tylko i wyłącznie instrukcją obsługi pojazdu. Aby odnaleźć zalecany typ i objętość płynu hamulcowego, powinniśmy sprawdzić tabelę płynów.

Powiązane kategorie produktowe

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty znanych, renomowanych producentów, takich jak Bosch, ATE czy TRW. Dzięki temu możesz być pewien jakości oraz bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie czekaj i już dziś zamów w iParts.pl najlepszy płyn hamulcowy do Twojego auta z Bezpłatną Dostawą!