Włączniki świateł STOP w stałej ofercie sklepu

Włącznik świateł STOP montuje się tuż za pedałem hamulca. Działa on na zasadzie klasycznego wyłącznika krańcowego tj. dźwignia urządzenia wykonawczego opiera się o dźwignię pedału. W momencie, gdy kierowca naciska na pedał, dźwigienka zostaje zwolniona a styki włącznika przełączone, co powoduje zapalenie się świateł stopu, które informuje pozostałych uczestników ruchu drogowego o wykonywanym manewrze hamowania.

Zepsuty czujnik przy pedale

Niemal oczywisty objaw awarii lub uszkodzenia włącznika świateł STOP jest brak świateł stop podczas wciskania pedału hamulca. Zwykle jest za to odpowiedzialny czujnik przy pedale, którego stan należy dokładnie zweryfikować. Uwaga: Podczas sprawdzania stanu czujnika należy zachować ostrożność, mając na uwadze, że czujnik mógł po prostu działać niestabilnie tj. chwilowo przestał funkcjonować, po czym znów wrócił do prawidłowego działania. Sprawny czujnik jest o tyle istotny, że bez niego włącznik świateł STOP nie będzie po prostu działał, a to z kolei powoduje bardzo duże niebezpieczeństwo na drodze. Nie trudno o kolizję, jeżeli światła stop nie działają. Inni uczestnicy ruchu drogowego po prostu nie będą świadomi naszych manewrów. Dlatego warto co jakiś czas, sprawdzić dokładnie światła hamowania, by nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo.

Główne zalety włączników świateł stopu, które znajdziecie w naszym sklepie to:

  • solidne wykonanie i wysoka jakość,
  • atrakcyjna cena,
  • szeroki wybór do każdego modelu auta.

Najlepsza oferta części samochodowych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki auta. Posiadamy włączniki świateł STOP, renomowanych producentów, między innymi takich jak Lucas Electrical, FAE, Vemo, ERA, Metzger, PEX i Quinton Hazell.

Wszystkie oferowane przez nas włączniki świateł STOP samochodowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednią część do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Włącznik świateł STOP HOFFER
Włącznik świateł STOP CALORSTAT by Vernet
Włącznik świateł STOP ERA
Włącznik świateł STOP SIDAT
Włącznik świateł STOP MEAT & DORIA
Włącznik świateł STOP LUCAS
Włącznik świateł STOP EPS
Włącznik świateł STOP KW
Włącznik świateł STOP FACET