Promocje

81 zł
Cena katalogowa 169
TRW
Tarcaz hamulca do: Honda Civic VII 1.6, Honda Civic VIII sedan 1.6, Honda Civic IX 1.4 i-VTEC
167 zł
Cena katalogowa 199
TEXTAR
Tarcza hamulcowa do: Fiat Croma 1.8 16V, Opel Signum 1.8, Opel Vectra C 2.2 DTI, Saab 9-3 2.0 t
84 zł
Cena katalogowa 189
FEBI BILSTEIN
Tarcza hamulcowa do: Mercedes-Benz klasa A W168 A140, A160, 170 CDI (168.009, 168.109)
167 zł
Cena katalogowa 259
TRW
Tarcza hamulcowa do: Toyota Avensis T25 1.6 VVT-i, 1.8, 2.0 D4-D, 2.0 VVT-i, 2.4 163 KM, 2.4 170 KM

Tarcze Hamulcowe w iParts.pl!

Tarcze hamulcoweTarcze hamulcowe, obok przekładni hamulcowej, szczęk oraz siłowników, są jednymi z podstawowych części hamulców tarczowych. Stanowią one element hamujący w układzie hamulcowym, sztywno połączony z hamowanym wałem. Hamulce tarczowe to współcześnie najpopularniejszy rodzaj hamulców wykorzystywany przez producentów samochodów. 

Działanie tarcz hamulcowych 

Tarcze hamulcowe stanowią czynną część układu hamulcowego, co oznacza, iż podczas jazdy samochodem, obracają się one razem z kołami pojazdu. Są one trwale zamontowane do piast kół na przedniej i tylnej osi i stanowią powierzchnie cierną dla klocków hamulcowych. Mają one za zadanie, razem z nakładkami hamulcowymi, stworzyć tarcie, które umożliwi zahamowanie poruszającego się samochodu. W momencie naciśnięcia przed kierowcę pedału hamulca, tłoki, mieszczące się w zaciskach hamulców, zostają wypchane przez powstające w układzie ciśnienie, w efekcie czego dochodzi do docisku klocków hamulcowych do tarcz hamulcowych i zahamowania pojazdu. Konkretny rodzaj tarcz hamulcowych dobierany jest w zależności od rodzaju samochodu, jego klasy, masy własnej oraz przeznaczenia. 

Zalety tarcz hamulcowych 

Niewątpliwą zaletą hamulców tarczowych jest ich wysoka efektywność, niezależnie od panujących na drodze warunków. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku mokrej i śliskiej nawierzchni. Tarcze hamulcowe, w większości sytuacji, pozostają suche. Wynika to z działania siły ośrodkowej, która osusza je z wilgoci oraz faktu, iż tarcze te znajdują się w niedalekiej odległości od klocków hamulcowych. Hamulce tarczowe pozwalają również na bardzo łagodne hamowanie, co jest możliwie dzięki temu, iż siła hamowania jest w ich przypadku wprost proporcjonalna do siły nacisku na pedał hamulca. 

Wymiana tarcz hamulcowych 

Tarcze hamulcowe to części, które ulegają zużyciu w wyniku eksploatacji pojazdu, przez co należy je regularnie wymieniać. Zużycie tarcz hamulcowych objawia się zmniejszeniem ich grubości do wartości granicznej oraz powstawaniem wibracji odczuwalnych w nadwoziu i na kierownicy w trakcie hamowania. Okresowa wymiana tarcz hamulcowych odgrywa również zasadniczą rolę w kwestii komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

iParts.pl jest sklepem, który posiada jedną z największych ofert tarcz hamulcowych do wszystkich modeli i marek samochodów w Europie. Posiadamy tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości, gwarantujących 100% komfort i bezpieczeństwo, producentów takich jak m.in. ATE, TRW, Brembo czy Bosch.

Wszystkie tarcze hamulcowe, które znajdziesz na iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Jesteś zainteresowany kupnem tarcz hamulcowych do swojego auta? Jeśli tak, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie pozwól aby Twój samochód był niesprawny - zamów w iParts.pl nowe tarcze hamulcowe do swojego samochodu w najniższych cenach!