Zaciski hamulcowe w iParts.pl!

iParts.pl jest jednym z największych sklepów w Polsce, oferujących części do samochodów osobowych. W naszej ofercie znajdują się liczne komponenty układu hamulcowego, w tym – zaciski hamulcowe.

Zacisk hamulcowy to integralna część każdego hamulca tarczowego, który w dobie obecnej jest najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o systemy hamulcowe na świecie. Zaciski hamulcowe są zamontowane na stałe do zwrotnicy koła, a w ich wnętrzu znajdziemy klocki hamulcowe.

W trakcie hamowania, tłoczek dopycha klocki do tarczy, a energia kinetyczna samochodu zamieniana jest na energię cieplną. W środku zacisku zamontowane są zwykle dwa klocki hamulcowe, jednak nie jest to regułą. Istotne jest jednak, aby ta liczba była wielokrotnością liczby 2 – tylko tak jest bowiem możliwe, aby na każdej stronie tarczy było tyle samo klocków. Taka konstrukcja pozwala na równomierne dociskanie klocków do tarczy i eliminację ryzyka odkształceń itp.

Zazwyczaj zaciski hamulcowe wykonane są z żeliwa (zaciski pływające). Odstępstwem od reguły są samochody luksusowe lub sportowe, gdzie zastosowane są zaciski stałe. Zaciski pływające mają nieco gorsze parametry niż zaciski stałe, m.in. źle znoszą wysokie temperatury i duże naciski, jednak są o wiele tańsze w produkcji. Z tego też powodu w większości aut znajdziemy właśnie zaciski żeliwne, które do codziennego użytku wystarczają w 100%.

W iParts.pl można znaleźć pełną gamę zacisków hamulcowych do niemal wszystkich modeli samochodów. Oferujemy zaciski hamulcowe najlepszych światowych producentów, m.in. takich jak ATE, Bosch czy TRW.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie oferowane przez nas zaciski hamulcowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni zacisk hamulcowy do swojego samochodu, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zadbaj o sprawny układ hamulcowy swojego samochodu i zamów w iParts.pl nowe zaciski hamulcowe z dostawą do domu!