Cechy produktów

Czynnik chłodzący R 409a / R 409b

Czynnik chłodzący przeznaczony jest do modernizacji systemów R12. Czynnik ten głównie wykorzystywany jest w systemach chłodzenia i klimatyzacji bezpośredniej pracujących w temperaturze -15°C i wyższej.
Czytaj więcej >

Czynnik chłodzący R 410a

Czynnik chłodzący R410a to mieszanina HFC, która została przygotowana tak, aby spełniała warunki jako zamiennik w instalacjach R22. Często stosowany jest w układach klimatyzacji w domowych i biurowych urządzeniach.
Czytaj więcej >

Czynnik chłodzący R 413a

Popularny czynnik chłodniczy, wykorzystywany w układach klimatyzacji samochodowej. Gaz ten jest odmianą tetradekafluoroheksanu. Wszystkie odczynniki z tej grupy mogą być stosowane zamiennie.
Czytaj więcej >

Czynnik chłodzący R 507a

Czynnik chłodzący R507a należy do mieszanin HFC i został opracowany jako zamiennik R502. Najczęściej wykorzystywany jest w nisko i średniotemperaturowych układach chłodniczych. Parametrami podobny do czynnika R404a, jednakże w R507a nie występują różnice temperatur wrzenia poszczególnych składników.
Czytaj więcej >

Duraplast

Duroplast to materiał, który pod wpływem czynnika chemicznego, termicznego lub świetlnego przechodzi reakcje, w której nieodwracalnie przechodzi w stan stały. W motoryzacji wykorzystywany jako tak zwany kevlar lub włókno węglowe.
Czytaj więcej >

Dwururowy system tłumienia drgań zawieszenia

System dwururki stosowany jest w amortyzatorach olejowych. Amortyzator taki składa się z rurki wewnętrznej, w której zanurzony jest pracujący tłok oraz z rury zewnętrzej, która pełni funkcję osłony oraz zbiornika zbierającego nadmiar oleju.
Czytaj więcej >

Elektroniczny rozdział siły hamowania EBD

Elektroniczny rozdział hamowania (Electronic Brakeforce Distribution, w skrócie: EBD) ma na celu sterowanie układem hamulcowym w taki sposób, aby maksymalnie skrócić drogę hamowania. Odpowiada za każde koło z osobna, dzięki czemu nawet podczas hamowania na zakręcie samochód nie straci przyczepności.
Czytaj więcej >

Filtracja bocznikowa

Filtracja bocznikowa, czyli dodatkowe filtrowanie oleju, którego część wracająca bezpośrednio do miski olejowej, jest ponadto dokładniej filtrowana przez dodatkowy filtr znajdujący się na równoległym obiegu oleju.
Czytaj więcej >

Filtracja na przewodzie głównym

Filtr umiejscowiony na głównym przewodzie zasilającym, zazwyczaj paliwowym lub olejowym. Jego zadaniem jest pierwszo-stopniowe wyłapywanie zanieczyszczeń i dokładna filtracja przepływających przez niego płynów.
Czytaj więcej >

Filtr bez czujnika wody

Czujnik wody występuje zazwyczaj w filtrze paliwowym i służy do wyłapywania wilgoci w paliwie i informowania o tym kierowcę. Montowany często w specjalnym miejscu na dole filtra.
Czytaj więcej >
1  Poprzednia  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  Następna  33