Wybierz model samochodu marki Subaru

Zamienne części samochodowe do Subaru

Auto części Subaru

Japońskie samochody słyną z niezawodności oraz trwałości. W ten kanon wpisują się również auta marki Subaru, charakteryzujące się bardzo dynamicznymi jednostkami napędowymi oraz niezłym zawieszeniem. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne części do samochodów osobowych Subaru, niezależnie od modelu oraz roku produkcji. Oferowane auto części Subaru mają specyfikację techniczną stosowaną podczas produkcji komponentów na linii produkcyjnej oraz montażowej. Gwarantuje niezawodność dostępnych produktów oraz bezpieczeństwo podczas ich eksploatacji.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Subaru:

O marce

Historia marki Subaru sięga okresu II wojny światowej. Za jej powstanie odpowiedzialny był jeden z pionierów japońskiej myśli lotniczej - Chikuhei Nakajima. Założył on w 1917 roku firmę o nazwie Nakajima Aircraft Company, która trudniła się produkcją samolotów oraz części do nich. Jednak po wybuchu II wojny światowej, przedsiębiorstwo to, tak jak wiele innych w tamtym okresie, zostało zdemilitaryzowane i podzielone – w jej przypadku na 12 odrębnych firm. W 1953 roku sześć z tych firm za zgodą ONZ oraz Stanów Zjednoczonych, połączyło się dając początek koncernowi Fuji Heavy Industries.

Przedsiębiorstwo zajmowało się tworzeniem oraz produkcją sprzętu budowlanego, urządzeń na użytek gospodarstw domowych oraz maszyn roboczych. W 1953 roku zdecydowano również o wydzieleniu odpowiedniego pionu, który miał zajmować się konstruowaniem samochodów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu firmy, już po roku mogła się ona pochwalić pierwszym prototypem samochodu osobowego, który został nazwany P-1. W kolejnym roku firma zaprezentowała kolejny model, który nazwano Subaru 1500. Był on tak zaawansowany technicznie, że został nazwany w tamtym okresie arcydziełem technologicznym. Samochód w swojej konstrukcji posiadał między innymi w pełni niezależne zawieszenie, przednie koła wspierane przez amortyzatory olejowo-gazowe i niezależne wahacze wleczone, a także inne zaawansowane części Subaru, mające ogromny wpływ na poprawę trakcji pojazdu. Był to pierwszy samochód z logiem, na którym widniało sześć gwiazd, symbolizujących sześć połączonych ze sobą firm. Niestety z powodu małego zaangażowania w sieć dystrybucji, sprzedaż tych aut była bardzo znikoma, doprowadzając do zawieszenia produkcji samochodów osobowych spod szyldu Subaru. Rozpoczęto natomiast budowę autobusów. Pierwsze z nich pojawiły się na drogach już w 1958 roku. Jednak już w tym samym roku zdecydowano o powrocie do produkcji samochodów osobowych.

Kolejna wielka seria pojazdów w wykonaniu japońskiego producenta, pojawiła się w 1966 roku wraz z serią 1000. Zaprezentowany model po raz kolejny okazał się technologicznym majstersztykiem, a wszystko dzięki poprzecznie montowanemu silnikowi. Była to nowość, która nie miała swojego zastosowania w taki sposób nigdy wcześniej. Pomysł ten okazał się na tyle skuteczny, że produkcja samochodów z tak ułożoną jednostką napędową, kontynuowana jest do dnia dzisiejszego. Kolejnym równie udanym modelem, był Leone z silnikiem typu boxer i napędem na cztery koła, nazwanym 4WD. Rozwiązanie to również nie pojawiło się nigdy wcześniej w samochodach osobowych. Subaru Leone zapoczątkowało tym samym jedną z dum koncernu, czyli system AWD niezależnego napędu na cztery koła.

Mocne strony samochodów Subaru Słabe strony samochodów Subaru
 • dobre osiągi
 • układ zawieszenia
 • sportowy, atrakcyjny wygląd nadwozia
 • dobre prowadzenie
 • ergonomiczne wnętrze
 • łatwość obsługi
 • układ wydechowy
 • układ napędowy
 • układ hamulcowy

Najbardziej znaczącym okresem dla rozwoju marki Subaru, były lata 80-90 XX wieku. W tym czasie do produkcji wszedł legendarny już model Impreza. Jego premiera miała miejsce w 1992 roku. Był i jest to model rewolucyjny zarówno dla samej marki, jak i sportów motorowych. Zastosowane w nim rozwiązania i części samochodowe do dziś uchodzą za wzór do naśladowania. Najważniejszym wydarzeniem dla Subaru w tamtym czasie były Samochodowe Mistrzostwa Świata. Wraz z ikoną rajdów samochodowych, nieżyjącym już Colinem McRae - Subaru zdobyło w 1995 roku podwójną koroną WRC, zarówno dla kierowcy jak i konstruktora samochodu. W kolejnych latach Subaru bez problemu pozostawiało swoich konkurentów daleko w tyle, przywożąc kolejne nagrody dla konstruktorów. Subaru dało tym samym nowy początek klasie aut WRC, na bazie której producenci tacy jak Mitsubishi, Peugeot, Ford, Toyota, Citroen czy Skoda, konstruują swoje dzisiejsze rajdówki. Subaru Impreza w swojej seryjnej wersji również posiada sportowe odmiany, a wśród nich takie jak: WRX, WRX Sti, GT, Kombi czy Pickub Baja.

Obecnie Subaru produkuje również samochody typu crossover o nazwie Forester, a także kontynuuje produkcję Outbacka, Imprezy oraz Legacy. Samochody Subaru, zwłaszcza te sportowe, są już legendą na rynku motoryzacyjnym. Najnowsze technologiczne rozwiązania oraz najwyższej jakości auto części Subaru sprawiają, że samochody tej marki uchodzą za jedne z najlepiej prowadzących się pojazdów w swej klasie.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Subaru Impreza
 • Subaru Forester
 • Subaru Legacy
 • Subaru Outback
 • Subaru BRZ

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Subaru

Części samochodowe Subaru dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to do doskonałe parametry techniczne, gwarancja bezpieczeństwa podczas użytkowania oraz solidność wykonania, a wszystko to w najniższej cenie dostępnej na rynku. Kupuj auto części do Subaru w iParts.pl i oszczędzaj czas oraz pieniądze.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Subaru:

Zapraszamy po najtańsze oryginalne części online do Subaru. Wpisz poszukiwaną część Subaru w naszą wyszukiwarkę, podając model, rocznik oraz wersję silnikową swojego samochodu. Nasz system w kilka sekund znajdzie wszystko, czego potrzebujesz. Zapewniamy bezpłatną wysyłkę towaru do Twojego domu przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto.

Popularne wśród Klientów modele Subaru:

Popularne auto części zamienne do Subaru:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Myślisz Subaru, mówisz Impreza, Forester, Outback. Nie zapominajmy jednak o modelu BRZ. Przepiękne, sportowe Subaru, które można, niestety, łatwo pomylić z Toyotą GT 86. Ale nic to. Subaru podąża jasno wytyczoną, motoryzacyjną drogą. I tak trzymać!

~Racjusz

Goście z Subaru nie są stylistycznymi mistrzami motoryzacyjnymi i, tak naprawdę, robią brzydkie wizualnie samochody. Jednak to, jakie części zapasowe i jednostki napędowe wkładają do swoich Frankensteinów sprawia, że konkurencja odpada w przedbiegach.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.subaru.pl/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.