Wybierz typ samochodu marki Toyota CAMRY Sedan (_V3_)

Poznaj Toyotę Camry V

Piąta generacja Camry światło dzienne ujrzała w 2001 roku. Samochód był jednym z największych wersji tego modelu – mierzył 4.82 m długości. Nadwozie prezentowało się elegancko, choć nie rzucało się w oczy. Trudno przypisać mu także jakieś cechy charakterystyczne, które świadczyły by o unikatowości pojazdu. Camry V dostępne było z nadwoziem typu sedan i kombi.

Wnętrze samochodu zapewnia wysoki komfort podróży ze względu na swoje spore rozmiary. Doskonale wyprofilowane fotele są bardzo wygodne, a tylna kanapa pomieści nawet bardziej rosłych pasażerów. Kabina wykończona jest materiałami dobrej jakości. Często standardem była skórzana tapicerka. Wszystkie elementy wnętrza są nienagannie spasowane, a nawet po dłuższym czasie użytkowania w środku nie było problemu z dokuczliwymi stukotami i piskami. Problemem okazuje się jednak klimatyzacja, która przy takich gabarytach funkcjonuje mniej wydajnie niż w konkurencyjnych markach. Dopiero w kolejnej generacji Camry ulepszono tę funkcję. Wśród elementów wyposażenia są także: przednie i boczne airbagi, ABS/EBD/ASR/ESP, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, podgrzewane lusterka, tempomat i komputer pokładowy.

Systemy chroniące i bezpieczna struktura pojazdu gwarantują wysokie bezpieczeństwo. Świadczą o tym wyniki testów zderzenia czołowego przeprowadzonych przez Euro NCAP i Insurance Institute for Highway Safety. Czterogwiazdkowy wynik w pięciogwiazdkowej skali, to zdecydowanie dobry rezultat.

Toyota Camry V miała zamontowane tylko dwa silniki benzynowe. Mniejszy z nich miał cztery cylindry i objętość skokową 2.2, natomiast większa jednostka napędowa miała układ V6 o objętości 3.0. W zależności od napędu decydowano się na 5-biegową manualną skrzynię biegów, a także na 4-biegowe przekładnie automatyczne – napęd tylko na przednie koła.

W 2000 roku Camry V przeszło niewielki lifting obejmujący nadwozie, wnętrze i silniki, które dostosowano do normy czystości spalin Euro 3. Po modyfikacjach jednostki straciły nieco mocy, mimo to, wciąż są cenione przez użytkowników i cechuje je wysoka niezawodność.

Produkcję wstrzymano w 2006 roku, kiedy na rynku pojawiła się kolejna generacja modelu.

Zalety:

  • Wygodne wnętrze
  • Bezpieczeństwo
  • Niezawodne silniki


Wady:

  • Klimatyzacja
  • Niewielki wybór jednostek napędowych

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
2.4 (ACV30_, ACV36) 2AZ-FE benzyna 2001.11 - 2006.11 2362 112 152
3.0 (MCV30_) 1MZ-FE benzyna 2001.08 - 2006.11 2995 137 186