Wybierz model samochodu marki Saab

Zamienne części samochodowe do Saaba

Auto części Saab

Marka Saab od zawsze kojarzona jest z doskonałą jakością wykończenia oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Znalezienie niektórych części do Saab może obecnie okazać się trudne, szczególnie dla rzadkich modeli szwedzkiego producenta. Nic straconego. W sklepie iParts.pl znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Nasze części samochodowe do Saab to najwyższa światowa półka, z gwarancją niezawodności i bezpieczeństwa użytkowania.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Saab:

O marce

Saab ("Svenska Aeroplan Aktie Bolaget") to firma, która swoje korzenie ma w lotnictwie. Marka Saab została założona w 1937 roku w Linkoping (Szwecja). Po drugiej wojnie światowej firma postanowiła rozszerzyć swoją produkcję o samochody osobowe, odpowiadając na zapotrzebowanie ówczesnego rynku szwedzkiego. Dział trudniący się produkcją samochodów osobowych został nazwany Saab Automobile AB.

W 1945 roku zapoczątkowano proces twórczy, mający na celu stworzenie pierwszego pojazdu osobowego pod szyldem Saab. Prototyp nosił dumną nazwę Ursaab 92001. Był ręcznie montowanym pojazdem o bardzo dobrych właściwościach aerodynamicznych. Nic dziwnego, że inżynierowie skupiali się właśnie na tym aspekcie. Podczas jazdy testowej, przebył on odległość wynoszącą 13 okrążeń kuli ziemskiej. Samochód był gotowy już w roku 1946, w ilości zaledwie 700 egzemplarzy. Największą zaletą tego modelu, jak i pozostałych produkowanych przez Saaba samochodów, była dbałość o bezpieczeństwo podróżujących do tego stopnia, że była w nim fabrycznie montowana klatka bezpieczeństwa, a także wdrażano innowacyjne, jak na tamte czasy, rozwiązania i auto części związane z bezpieczeństwem drogowym.

W roku 1955 powstał kolejny długo oczekiwany model, którym był Saab 93. Zamontowano w nim 2-cylindrowy silnik o mocy 25 KM, dzięki któremu Saab 93 osiągał prędkość maksymalną w granicach 100 km/h. Wszystkie egzemplarze były lakierowane na kolor butelkowej zieleni, z powodu dostępności wyłącznie tego barwnika, który pozostał z produkcji sprzętu wojskowego. Model 93 był pierwszym, który firma eksportowała do Stanów Zjednoczonych. Tam też zaprezentowano model Gran Turismo 750, posiadający podwójny gaźnik i moc 50 KM. Przełomem było zastosowanie po raz pierwszy na świecie pasów bezpieczeństwa w tym modelu.

Mocne strony samochodów Saab Słabe strony samochodów Saab
 • elegancki, stylowy, ponadczasowy wygląd
 • maksymalne bezpieczeństwo
 • przestronne, komfortowe wnętrze
 • wysoka jakość auto części
 • komfortowe zawieszenie
 • doskonała aerodynamika
 • niezłe osiągi
 • szybkie zużycie niektórych elementów zawieszenia
 • niektóre jednostki napędowe
 • instalacja elektryczna

Kultowym modelem w historii marki Saab, był niewątpliwie model 96. Dla Szwedów stał się on czymś w rodzaju legendarnego Garbusa dla Niemców. Samochód od momentu swojej premiery w 1960 roku, aż do 1980 roku był nieustannie obecny na rynku samochodowym. Saab w kolejnych modelach wprowadzał wiele innowacyjnych zmian. Na przykład w Saabie 99, który wszedł do produkcji w 1968 roku, zamontowano nowoczesne zderzaki, podgrzewane fotele oraz wycieraczki ze spryskiwaczami, które umieszczono na przednich reflektorach, a także wiele innych rewolucyjnych systemów i części do Saab. Co ciekawe, był to samochód wyposażony w silnik z elektrycznie sterowanym wtryskiem paliwa, a jego moc dochodziła do 110 KM. W 1976 roku z taśm montażowych w Trollhattan zjechał milionowy Saab.

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, Szwedzi postanowili montować w swoich samochodach filtry przeciwpyłkowe. Została również zmieniona numeracje modeli. Pojawił się Saab tym razem z oznaczeniem 900. Był to jeden z najpopularniejszych modeli tej marki. Sprzedał się w nakładzie ponad 900 tysięcy sztuk. W zaprojektowanym przez włoskiego stylistę motoryzacyjnego - Giorgetto Giugiaro, modelu 9000 po raz pierwszy pojawił się również system ABS. Końcem lat 80. został wyprodukowany 2 milionowy egzemplarz Saaba. Po raz pierwszy również użyto w silniku samochodowym turbosprężarki. 15 grudnia 1985 roku GM ogłosił, że zakupił 50 procent akcji Saaba. W tym samym czasie fabryka w Trollhattan wypuściła z taśm pierwsze egzemplarze modelu 9-5.

Mimo zaangażowania inżynierów i producentów Saaba, marka pod wodzą GM zaczęła popadać w długi i groziło jej bankructwo. Coraz mniejszy zbyt samochodów marki oraz zadłużenie nie pozwalało na dalszą kontynuację działalności. 18 grudnia 2009 roku koncern GM ogłosił, że fiaskiem zakończyły się rozmowy z firmą Spyker o przejęciu Saaba. Z powodu braku nowego inwestora dla marki, zakończenie działalności i likwidacja koncernu była nieunikniona. 19 grudnia 2011 roku szef holenderskiej grupy Swedish Automobile, będącej ówczesnym właścicielem Saaba, złożył w sądzie w Vaenersborgu wniosek o ogłoszenie bankructwa i upadłość, co oznaczało przejście Saaba do historii. Jednak po paru latach Saab znalazł się pod kontrolą szwedzko-japońsko-chińskiej firmy National Electric Vehicle Sweden, a w 2013 roku została wznowiona produkcja odnowionego modelu Saaba 9-3.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Saab 90
 • Saab 99
 • Saab 9-3
 • Saab 9-5
 • Saab 900
 • Saab 9-7X

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Saab

W naszym sklepie znajdziesz ponad 2 miliony podzespołów i akcesoriów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena, w tym również oryginalne części do Saaba w bardzo atrakcyjnej cenie. Oferujemy wyłącznie nowe i sprawdzone części zamienne do Saaba, które posiadają niezbędne atesty i homologacje. Będą one na pewno kompatybilne z Twoim samochodem.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Saab:

Zapewniamy bezpłatną wysyłkę części do Saaba do Twojego domu przy wartości zamówienia min. 399 zł brutto. Gwarantujemy niezawodność naszych produktów i bezpieczeństwo ich użytkowania. W iParts.pl wszystko co najlepsze dla Twojego samochodu!

Popularne wśród Klientów modele Saab:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Saab zawsze był inny niż większość europejskich samochodów, i za to go właśnie cenię. Dostojny, elegancki i na swój sposób prestiżowy Szwed ma swój charakter, i albo się go lubi, albo nie. Kultowe modele 900 i 9-5 na zawsze wpiszą się w annały światowej motoryzacji.

~Racjusz

Uwielbiam Saab-a za jego inność, wyróżniającą go spośród pospolitych, nudnych i często mdłych samochodów. Widząc Saab-a na ulicy trudno pomylić go z czymś innym jeżdżącym na czterech kołach. Ponadczasowy indywidualista ze Skandynawii niczym Dolph Lundgren - niby już nieco przykurzony i pomarszczony, ale nadal skopie tyłek niejednemu młodszemu cwaniakowi.