Wybierz typ samochodu marki Mitsubishi LANCER VII Kombi (CS_W, CT_W)

Zamienne części samochodowe do Mitsubishi Lancer VII Kombi

Mitsubishi Lancer to typowy przedstawiciel samochodów osobowych niższej klasy średniej (segment C). Lancer jest przede wszystkim kojarzony jako 4-drzwiowy sedan. Jednak dostępna była również 5-drzwiowa wersja kombi. Siódma generacja Mitsubishi Lancera zadebiutowała już w 2000 roku. Europejska prezentacja samochodu odbyła się trzy lata później podczas Frankfurt Motor Show.

Mitsubishi Lancer 7 wyparł z rynku wysłużony już model Carisma. W Japonii auto sprzedawano jako Lancer Cedia.  Siódma generacja Mitsubishi była pierwszą w historii tej serii, która stanęła do bezpośredniej rywalizacji ze swoim największym rynkowym konkurentem, a więc Subaru Imprezą.

Mitsubishi Lancer VII otrzymał o wiele bardziej zaokrąglone i nowocześniejsze nadwozie w porównaniu z poprzednią wersją. We wnętrzu również dużo się zmieniło. Zastosowane materiały wykończeniowe oraz części w Mitsubishi Lancer VII były stosunkowo dobrej jakości i dość precyzyjnie spasowane. W 2004 roku Lancer został poddany gruntownej modernizacji, podczas której zmieniono cały przód, wnętrze samochodu oraz zwiększono bezpieczeństwo całej konstrukcji. W standardowym wyposażeniu Mitsubishi znalazły się m.in. przednie poduszki powietrzne, a w opcji można było dokupić np. boczne poduszki powietrzne, ESP czy też klimatyzację. Wersja kombi Lancera oferowała 344 litry pojemności bagażnika. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność ta zwiększała się do poziomu 1079 litrów.

Mitsubishi Lancer VII oferowany był z wieloma różnymi wersjami silnikowymi. W Polsce dostępne były wyłącznie cztery jednostki napędowe. Najsłabszy z nich o pojemności 1.3 l generował moc 82 KM. Kolejne motory o pojemności 1.6 oraz 2.0 l oferowały odpowiednio 98 KM i 135 KM. Najmocniejszą jednostką był silnik o pojemności 2.4 l i mocy 162 KM. Przedni napęd samochodu obsługiwała 4-biegowa skrzynia automatyczna lub 5-stopniowa przekładnia manualna.

Oprócz wspomnianego powyżej Subaru Impreza, Lancer konkurował na rynku również z Hondą Civic oraz Toyotą Corollą.

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
1.6 4G18 benzyna 2003.09 - 2008.10 1584 72 98
2.0 4G63 (DOHC 16V) benzyna 2003.09 - 2007.12 1997 99 135