Wybierz model samochodu marki Jaguar

O Jaguarze

Jaguar to jedna z najbardziej prestiżowych marek Europy i świata. Kojarzona jest z elegancją oraz sportowym zacięciem ukrytym pod maską w postaci mocarnego silnika. Marka ta została założona w 1922 roku przez brytyjskiego producenta samochodów sportowych i ekskluzywnych Williama Lyonsa. Początkowo firma nosiła nazwę S.S i był to skrót od Swallow Sidecar, lecz z powodu II wojny światowej, logo to nie było to zbyt dobrze kojarzone wśród społeczeństwa z oczywistych powodów. Z tego powodu w roku 1945 wszystkie samochody oraz marka przechodzą transformację nazwy na Jaguar, która zagościła już na stałe na maskach samochodów Williama. 

Po wojnie w 1948 roku, marka zaczyna atakować rynek samochodowy swoimi nowymi dziełami, Jaguarem XK120 i Jaguarem Mark VII. Samochody tej marki oprócz bardzo dobrych osiągów, pięknego wyglądu oraz wysokiej jakości auto części Jaguar, cechowały się również bardzo niską i konkurencyjną ceną. Samochody Mark I i Mark II były samochodami o bardzo dobrej tendencji sprzedażowej a wypuszczony w 1950 roku Jaguar XK120C na stałe zagościł do wyścigów samochodowych, biorąc nawet udział w 24-godzinnym wyścigu LeMans i wygrywając je kilka lat z rzędu. 

Nie sposób jest nie wspomnieć o ikonie tej marki, czyli Jaguarze E-Type. Piękny i niepowtarzalny wygląd oraz zastosowany w nim 3,4 litrowy silnik o mocy 269 KM , który był produkowany jeszcze przez kolejny 44 lata. Rozpędzał on samochód do prędkości 200 km/h, a "setkę" osiągał w 10 sekund. W połączeniu z olśniewająco piękną karoserią tworzył i tworzy obiekt pożądania wszystkich miłośników motoryzacji. 

W 1989 roku ta prestiżowa brytyjska marka zostaje przejęta przez amerykańskiego Forda. Nakład pracy oraz funduszy, pozwoliły amerykańskiemu koncernowi na wdrożenie do produkcji kolejnych modeli takich jak S-Type w 1999 r., X-Type w 2001 oraz XK w 2006. Jednakże z niewiadomych przyczyn, nie mogły one osiągnąć wielkiego sukcesu. Aby wyróżnić Jaguara, marka ta wraz z Volvo, Land Roverem, Astonem Martinem i Lincolnem weszły w skład Premier Automotive Group

Wskutek kryzysu, jaki dotknął amerykański koncern w ostatnich latach, Jaguar został wystawiony na sprzedaż. W 2008 roku rozpoczął się kolejne nowe życie dla Jaguara. Za kwotę 2,3 miliarda dolarów ta brytyjska marka wraz z Land Roverem zostaje sprzedana przez Forda, indyjskiemu koncernowi Tata Motors. Obecnie w sprzedaży znajdują się takie modele jak XJ, XK, XF i sportowe modele R. Ogólnie dostępne są również części samochodowe Jaguar do wszystkich modeli marki, gwarantujące najlepsze osiągi oraz maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.

Poszukujesz sprawdzonych części do Jaguara? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Jaguara w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!