Wybierz model samochodu marki Infiniti

Szukaj części do Infinity w sklepie iParts.pl

Infiniti (z jap. "nieskończoność") to luksusowa marka samochodów osobowych, powstała w 1989 roku z inicjatywy koncernu Nissan Motor. Została założona jako konkurencja dla luksusowych marek lokalnej konkurencji – Honda utworzyła Acurę, a Toyota – Lexusa. Siedziba Infiniti znajduje się w Stanach Zjednoczonych i to właśnie USA było pierwszym rynkiem docelowym Japończyków. 

Pierwszym samochodem stworzonym pod marką Infiniti jest model Q45, który – co widać po samym wyglądzie, gdyż został on stworzony specjalnie z myślą o amerykańskich kierowcach. Samochód został opracowany w oparciu o Nissana Presidenta, który oferowany był na rynku japońskim. Po dobrych wynikach sprzedażowych, jakie Nissan odniósł na rynku amerykańskim postanowiono rozpocząć sprzedaż na Bliskim Wschodzie, a od 2005 roku także w Korei Południowej. W 2006 roku Infiniti dostępne w sprzedaży było także na rynku rosyjskim, a dwa lata później w wybranych krajach europejskich – we Francji, Hiszpanii i Włoszech. W 2008 roku Infiniti otworzyło swój pierwszy salon w Polsce, a na rynek japoński „powróciło” dopiero w 2013 roku. 

Potrzebujesz części do Infiniti? Zapytaj o nie naszych konsultantów.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.