Wybierz model samochodu marki Ferrari

Zamienne części samochodowe do Ferrari

Auto części FerrariFerrari to włoska marka samochodów sportowych, założona w 1947 roku poprzez Enzo Ferrariego. Od 1988 roku Ferrari wchodzi w skład koncernu Fiata. Pierwszym autem jakie zostało oficjalnie zaprezentowane z logiem Ferrari był model 125 S wyposażony w silnik V12 o pojemności 1,5 litra. Następne modele, które trafiały do seryjnej produkcji cieszyły się sporą popularnością przede wszystkim ze względu na sportowe osiągi, ale także poprzez luksusowe wyposażenie i atrakcyjny wygląd. Niemal od początku istnienia włoskiego przedsiębiorstwa główną konkurencję dla marki stanowiły dwie firmy – Lamborghini oraz Porsche i w dużej mierze pozostało tak do dziś. 

Marka Ferrari jest znana również z aktywnego udziału w wyścigach samochodowych. Co ciekawe, Ferrari pozostaje do 2014 roku jedynym zespołem, który aktywnie uczestniczy w wyścigach Formuły 1 od samego początku tj. od roku 1950. Wśród najbardziej wyjątkowych samochodów Ferrari zdecydowano warto wyróżnić takie modele jak 250 GTO,  Modulo, 288 GTO, F40, F50, F50 GT oraz Enzo. 

Potrzebujesz części do Ferrari? Kup je w sklepie internetowym iParts.pl! Wystarczy, że z powyższej listy wybierzesz poszukiwany przez Ciebie model oraz wersję silnikową auta, a zostaniesz przekierowany do kategorii części dedykowanych do Twojego pojazdu.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety