Wybierz model samochodu marki Aston Martin

Zamienne części samochodowe do Aston Martin

Auto części Aston MartinAston Martin to brytyjski koncern zajmujący się produkcją samochodów luksusowo-sportowych. Firma została założona w 1914 roku w Londynie przez Lionela Martina i Roberta Bamforda. Pierwszy samochód powstał już rok po powstaniu firmy, jednak jego produkcja oraz sprzedaż została wstrzymana poprzez wybuch I Wojny Światowej. Po zakończeniu wojny w Aston Martinie postanowiono skoncentrować się wokół produkcji samochodów sportowych, co udawało się z powodzeniem. Najlepiej świadczył o tym Aston Martin "Bunny", który z powodzeniem startował w wyścigu o Grand Prix Francji. W 1936 roku do sprzedaży trafił Aston Martin 15/98 – auto, które było stosunkowo tanie i proste w użytkowaniu, przez co odniosło sukces rynkowy. 

W trakcie II Wojny Światowej Aston Martin produkował pojazdy na potrzeby brytyjskiej armii, a po jej zakończeniu marka Aston Martin została przejęta poprzez spółkę David Brown Limited. Pierwszym owocem tej współpracy był Aston Martin DB1 (DB – skrót od David Brown). Produkcja tego modelu przeprowadzona została w niewielkiej ilości, ale mimo to auto stało się pierwowzorem dla wszystkich Aston Martinów z serii DB. Kolejna generacja o oznaczeniu DB2 wyprodukowany w 1950 roku cieszyła się jeszcze większą popularnością na rynku.  Najwięcej rozgłosu było wokół Aston Martina DB5, który zasłynął z występów w filmie o Jamesie Bondzie. Jeszcze większą sprzedażą cieszył się naturalny następca Aston Martina DB5 – DB6, którego wyprodukowano w ponad 1750 egzemplarzach. Kryzys paliwowy spowodował, że sprzedaż Aston Martinów zaczęła spadać. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w 1985 roku 75% udziałów brytyjskiego przedsiębiorstwa wykupił Ford. W 1993 roku Ford wykupił pozostałą część udziałów i zaprezentował jeden z najpiękniejszych samochodów w historii firmy Aston Martin – model DB7. Po 10 latach postanowiono zaprezentować jego następcę – model DB9, który cieszył się równie dużym uznaniem co swój poprzednik. 

Potrzebujesz części do Aston Martina? Skorzystaj z oferty iParts.pl. Wybierz z powyższej listy model swojego samochodu oraz wersję silnikową i wybieraj w bogatej ofercie części dedykowanych do Twojego auta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety