Części Mazda 6

Mazda 6

Zgodnie z filozofią japońskiego producenta samochodów Mazda Motor Corporation, najważniejsze jest zrównoważenie pomiędzy przyjemnością czerpaną z jazdy a dbałość o środowisko naturalne. Wszystkie modele Mazdy produkowane od roku 2002 są przykładami praktycznego przełożenia tej myśli i wdrożenia jej w proces powstawania samochodu. Tak jest też w przypadku Mazdy 6 – jednego z lepiej znanych i bardziej lubianych modeli marki Mazda.

Mazda 6 to auto klasyfikowane w autosegmencie D, czyli segmencie samochodów osobowych o odpowiednio dużych gabarytach, mogących służyć jako auta rodzinne lub sportowe. Zgodnie z założeniami tej klasyfikacji, Mazda 6 jest w stanie zapewnić komfort pięciu podróżującym nią osobom dorosłym, nawet podczas pokonywania dłuższych tras. Samochód ten doskonale sprawdza się w różnych warunkach, a jego wyposażenie jest w stanie zadowolić nawet wybrednych kierowców i pasażerów. Uznanie, jakim cieszy się model Mazda 6 przejawia się między innym pod postacią licznych nagród i wyróżnień, a także w ilości sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory Mazda 6 we wszystkich generacjach sprzedana została w liczbie ok. 2,5 mln sztuk.

Mazda 6 I (2002-2007)

Mazda 6 IMazda 6 I – pierwsza generacja modelu – swoją światową premierę miała w roku 2002. Jej zadaniem było zastąpienie na rynku bardzo lubianego, lecz nieco starzejącego się już modelu 626. Do skonstruowania Mazdy 6 wykorzystano płytę podłogową GG, która była autorskim dziełem inżynierów z Mazda Motor Corporation. Oprócz Mazdy 6, tę samą płytę podłogową zastosowano również z powodzeniem między innymi w Fordzie Fusion, Bestrun B70 czy Mercury Milan. Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to tutaj japońscy konstruktorzy oddali potencjalnym nabywcom do wyboru dość szeroki wachlarz silników: siedem silników benzynowych i trzy wysokoprężne. Najsilniejszą jednostką był silnik benzynowy 2.3 MZR DISI Turbo o mocy 260 KM.

Choć pierwsza generacja Mazdy 6 nie była dziełem zachwycającym pod względem jej stylistyki, auto znalazło uznanie zarówno wśród ekspertów, jak i użytkowników. Dowodem na to jest między innymi przyznanie jej w roku 2003 drugiego miejsca w konkursie na Europejski Samochód Roku.

Części Mazda 6 I:

Mazda 6 II (2007-2012)

Mazda 6 IIMazda 6 II, czyli druga generacja tego japońskiego modelu, zewnętrznie nie zmieniła się wiele w stosunku do swojego poprzednika. Samochód nabrał jednak bardziej aerodynamicznych kształtów i nieco ostrzejszych linii, zwłaszcza z przodu. Świat po raz pierwszy mógł ją podziwiać podczas pokazów motoryzacyjnych we Frankfurcie w roku 2007. Już trzy lata później, w roku 2010, konstruktorzy Mazdy postanowili odświeżyć drugą generację „Szóstki”, wprowadzając wiele drobnych zmian. Na liście zastosowanych przeróbek znalazł się między innymi nowy przedni zderzak, lusterka zewnętrzne ze zintegrowanymi kierunkowskazami, nowa konsola z większym wyświetlaczem licznika przebiegu oraz lampka „eco”. Całości zmian dopełniał zmieniony katalizator i nowe nastawy zawieszenia. Mazda 6 II dostępna była jako czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowy liftback oraz pięciodrzwiowe kombi.

Części Mazda 6 II:

Mazda 6 III (od 2012)

Mazda 6 IIIMazda 6 III to trzecia, najnowsza generacja doskonale już znanej „Szóstki”. Zaprezentowany po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Moskwie w roku 2012, model ten bardzo szybko zyskał ogromne uznanie zarówno pasjonatów, jak i przeciętnych użytkowników. Szczególnie wysoko oceniany był wygląd auta i jego nowa linia stylizacyjna wprowadzająca liczne zmiany. Dzięki zastosowanej estetyce, Mazda 6 III nabrała wyjątkowo sportowego, niemal agresywnego charakteru samochodu wyścigowego. Jednak nie tylko wygląd auta predestynuje go do jazdy wyczynowej. Stworzona z myślą o wyścigach samochodowych wersja Mazdy 6 o nazwie SKYACTIV-D posiada aż ponad 50% komponentów wykorzystywanych w wersji osobowej, co świadczy o ogromnych możliwościach modelu podstawowego.

Części Mazda 6 III:

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Mazdy 6

Popularne części do Mazdy 6

Jak większość japońskich samochodów, również Mazda 6 często klasyfikowana jest bardzo wysoko we wszelkiego rodzaju zestawieniach i rankingach najbardziej bezawaryjnych aut na świecie. Aby jednak samochód ten mógł służyć bezawaryjnie przez wiele długich lat, niezbędne jest przeprowadzanie w nim regularnych wymian części zamiennych, zwłaszcza takich jak: