Wybierz model samochodu marki Mercedes-benz

Zamienne części samochodowe do Mercedesa

Auto części Mercedes

Samochody Mercedes to od zawsze synonim luksusu i niezawodności. Auta niemieckiego producenta to doskonałe pojazdy, które wymagają najwyższej jakości auto części do Mercedesa. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba do utrzymania swojego pojazdu w nienagannym stanie technicznym. Wszystkie oferowane części online spełniają restrykcyjne wymogi konstrukcyjne oraz posiadają niezbędne atesty i homologacje z gwarancją na ich niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do Mercedesa:

O marce

Mercedes-Benz to jedna z najbardziej prestiżowych marek na świecie, kojarzona głównie z luksusem, pięknem w każdym calu oraz wysoką wydajnością swoich samochodów. Na ten tytuł musiała jednak zasłużyć sobie ciężką pracą i wielkim zaangażowaniem w budowę każdego samochodu. Historia niemieckiej marki rozpoczyna się ponad 100 lat temu, a dokładniej w 1881 roku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler rozpoczęli pracę nad pierwszymi rozwiązaniami motoryzacyjnymi.

Benz wynalazł między innymi dwusuwowy silnik gazowy oraz regulator obrotów silnika, a także automobil Velo, który był pierwszym seryjnie produkowanym pojazdem na świecie. Daimler natomiast pracował nad silnikiem benzynowym takim, jak "zegarek dziadka" o mocy 1 i 1,5KM, który został później zamontowany w czterokołowym automobilu. Silniki te tworzył wraz z Wilhelmem Maybachem. Co znamienne, Benz oraz Daimler nigdy się nie spotkali, a swoje produkty tworzyli pod dwiema różnymi markami: Karl Benz w firmie Benz & Cie, a Gottlieb Daimler w Daimler-Motoren-Gesellschaft.

Obie firmy szukały charakterystycznego znaku towarowego, który byłby rozpoznawalny na całym świecie. Jednak żadna z nich przez dłuższy okres czasu nie mogła takiego znaleźć. Dlatego też przez długie lata firmy funkcjonowały pod nazwiskami ich założycieli. Marka "Benz&Cie" zyskała jedynie koło zębate w swoim logo, zmieniając je w niedługim czasie na wieniec laurowy, oplatający nazwisko założyciela. Daimler natomiast po kilku latach zyskał zupełnie nową i przełomową dla historii marki nazwę, a mianowicie "Mercedes".

Nazwa „Mercedes” pochodziła od hiszpańskiego imienia córki jednego z głównych klientów Daimlera, Emila Jellinka. Był on zafascynowany motoryzacją, a swój cały pokaźny majątek przeznaczał na swoją motoryzacyjną pasję. Jego największym marzeniem było posiadanie samochodu sportowego, który w niedługim czasie Daimler skonstruował specjalnie dla niego. Pojawiły się wówczas dwa samochody – pierwszy z dwucylindrowym silnikiem o mocy 6 KM, który nie spełnił oczekiwań Jellinka oraz drugi, z mocniejszym silnikiem o mocy 8 KM nazwany "Phonix", został w końcu zaakceptowany przez Jellinka. Obydwa te samochody były pierwszymi pojazdami drogowymi z silnikiem czterocylindrowym. Logo Mercedesa powstało w 1909 r. z rąk Gottlieba Daimlera. Trzy ramiona gwiazdy Mercedesa symbolizują fakt, że silniki Daimlera działają na lądzie, w wodzie i powietrzu.

Mocne strony samochodów Mercedes Słabe strony samochodów Mercedes
 • stylowe nadwozie
 • bardzo dobre osiągi
 • wysoka jakość wykończenia
 • trwałe części samochodowe
 • niezawodne silniki
 • luksusowe wnętrze
 • układ kierowniczy
 • zawieszenie
 • elementy elektroniczne
 • układ elektryczny
 • korozja
 • układ paliwowy

Drogi firm Benz i Daimler skrzyżowały się na skutek reform w niemieckiej gospodarce zapoczątkowanych przez rząd w trakcie I wojny światowej. Obydwa przedsiębiorstwa, które dotąd konkurowały ze sobą w dziedzinie budowy części do samochodów osobowych, silników oraz nadwozia, za sprawą porozumienia rozpoczęły ścisłą współpracę, gwarantując tym samym obu markom stabilność ekonomiczną na rynku. Oficjalne połączenie nastąpiło 28 czerwca 1926 roku, a współpraca o nazwie Daimler-Benz okazała się jedną z najdłuższych w historii światowej motoryzacji.

W kolejnych latach potężny niemiecki koncern wykupił większość pakietów udziałowych amerykańskiego Chryslera, zyskując tym samym nowy rynek zbytu samochodów obydwu marek. Jednak w roku 2007 nastał koniec współpracy spowodowany kiepską kondycją Chryslera. Korporacja zmieniła swoją nazwę na Daimler AG, a Mercedes-Benz stał się jedną z marek potężnej korporacji samochodowej.

Auto części Mercedes to obecnie jedne z najlepszych podzespołów dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Są one wykorzystywane nie tylko w cywilnych samochodach osobowych, ale również w wyczynowych pojazdach sportowych.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • Mercedes klasy E
 • Mercedes klasy C
 • Mercedes 190
 • Mercedes CLK
 • Mercedes SLK
 • Mercedes SL
 • Mercedes SLR
 • Mercedes AMG GT
 • Mercedes GLK
 • Mercedes SLS AMG

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych Mercedes

Części zamienne Mercedes oferowane przez sklep internetowy iParts.pl to najwyższa półka produktów, które sprawdzą się w każdych warunkach drogowych. Zapewniamy najwyższej jakości części online do wszystkich współczesnych modeli niemieckiej marki. Wpisz interesujący Cię produkt w naszą wyszukiwarkę, podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojego samochodu, a nasz system zajmie się resztą.

Najczęściej psujące się podzespoły i części Mercedes:

Jeśli szukasz najlepszych części do swojego Mercedesa, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Zapewniamy bezpłatną wysyłkę auto części do Mercedesa przy wartości zamówienia min. 399 zł brutto. Wszystko co najlepsze do Twojego Mercedesa tylko w iParts.pl!

Popularne wśród Klientów modele Mercedes-benz:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

Mercedesa nie należy komplementować, chwalić ani w żaden sposób oceniać, bo i po co. Te samochody od lat plasują się poza jakąkolwiek skalą ocen. Większość to absolutne motoryzacyjne majstersztyki. Mówią, że Mercedesami jeżdżą same dziadki i podstarzałe playboye. No, jeśli tak ma wyglądać emerytura, to ja chętnie!

~Racjusz

No cóż. Chłopaki ze Stuttgartu wzięli to co najlepsze w światowej motoryzacji, dorzucili pakiet AMG, ustawili celownik na masce i terroryzują europejskie drogi, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli o mnie chodzi, taka przemoc mi odpowiada, szczególnie ze strony serii SL.

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.mercedes-benz.pl/
Profile społecznościowe marki: facebook.com/MercedesBenzPolskayoutube.com/MercedesBenzPolskatwitter.com/mbpolskainstagram.com/mercedesbenz_pl

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Niemiec. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów niemieckich.