Filtry przeciwpyłowe

Znaleziono produktów: 12
Sortuj:
Widok:   
z 1

Osłona filtra 80 x 100 e-0

24,00 z VAT
Kod: RL01061 Producent części: REXXER

Osłona filtra 90 x 110 e-0

25,00 z VAT
Kod: RL01062 Producent części: REXXER

Filtr spawalniczy 80 x 100 e-10

28,00 z VAT
Kod: RL01071 Producent części: REXXER

Filtr spawalniczy 90x110 e-10

29,00 z VAT
Kod: RL01072 Producent części: REXXER

Pochłaniacz A1 NR

20,00 z VAT
Kod: 97360 Producent części: NEO TOOLS

Osłona filtra 50 x 100 e-0

24,00 z VAT
Kod: RL01060 Producent części: REXXER

Filtr spawalniczy 50 x 100 e-10

25,00 z VAT
Kod: RL01070 Producent części: REXXER

Filtr P3 R

36,00 z VAT
Kod: 97361 Producent części: NEO TOOLS

Pochłaniacz ABEK1 NR

54,00 z VAT
Kod: 97362 Producent części: NEO TOOLS

Filtry przeciwpyłowe i spawalnicze BHP

Specjaliści tacy jak spawacze nieustannie są narażeni na oddziaływanie szkodliwych dymów i pyłów. Dlatego też ich praca wymaga zastosowania specjalnych środków, w postaci odpowiedniego wyposażenia. Do takich elementów zaliczają się rzecz jasna przyłbice, które należy też wyposażać w filtry przeciwpyłowe.

Niezbędne pochłaniacze

Filtry przeciwpyłowe, określane również jako pochłaniacze do masek i półmasek, to konstrukcje, które hamują przepływ szkodliwych pyłów i dymów. Zamontowany w masce filtr przeciwpyłowy chroni pracownika przed groźnymi substancjami, które mogą znacząco zagrozić jego zdrowiu. Co prawda stanowiska spawalnicze zwykle są wyposażone w odciągi, a hale w systemy filtrowentylacyjne, jednak przeważnie to za mało. Otóż, zanim pył i dym trafią do systemu wentylacyjnego, niektóre cząsteczki dotrą do układu oddechowego pracownika, który znajduje się najbliżej źródła zanieczyszczeń. Dlatego też filtry spawalnicze są tak ważne.

Oczywiście ochrona dróg oddechowych to podstawowy argument, decydujący o tym, że filtry przeciwpyłowe to absolutnie podstawowe wyposażenie sprawcza. Niemniej jednak chodzi tutaj również o jego komfort. Brak pyłu to swobodniejsze oddychanie i lepsza widoczność.

Filtr przeciwpyłowy dla spawacza

Oferowane przez nas filtry spawalnicze to sprzęt wysokiej jakości, gwarantujący spawaczowi wysoki poziom bezpieczeństwa. W spawalnictwie należy stosować filtr P3. Klasa P3 to niemal stuprocentowa skuteczność filtracji. W tej kategorii dominują filtry węglowe, które w przypadku zanieczyszczeń powstających podczas przeprowadzania spawania wykazują się najwyższą skutecznością działania. Niemniej pragniemy podkreślić, że różnorodność oferowanych przez nas filtrów przeciwpyłowych jest bardzo duża. Posiadamy różnorodne pochłaniacze, do poszczególnych rodzajów masek. Warto zaznaczyć, że nasze filtry przeciwpyłowe to propozycje nie tylko dla spawaczy, ale również dla innych specjalistów narażonych na kontakt z zanieczyszczeniami.

Sprawdzone filtry przeciwpyłowe

Działamy w wielu branżach, w tym także jako sklep BHP. Podobnie jak w innych kategoriach, również w tej oferujemy tylko najwyższej klasy urządzenia od sprawdzonych producentów. Znajdziesz u nas jakościowe ubrania BHP, ale też filtry przeciwpyłowe. Warto przy tym zaznaczyć, że odzież BHP i filtry przeciwpyłowe należy stosować wspólnie, w celu zapewnienia pracownikowi pełnego bezpieczeństwa. Jeśli interesuje Cię cena, sprawdź konkretny produkt. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Inne artykuły BHP: