Pasy antyprzeciążeniowe

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Pasy antyprzeciążeniowe BHP skórzane, elastyczne

Nasza oferta z zakresu produktów zapewniających bezpieczeństwo pracy to nie tylko ubrania BHP, ale również liczne akcesoria. Oferujemy między innymi pasy antyprzeciążeniowe. To niezbędne akcesoria chroniące kręgosłup, a także ułatwiające wykonywanie wielu czynności związanych z dźwiganiem ciężkich przedmiotów.

Kiedy niezbędne są pasy antyprzeciążeniowe?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym jest pas antyprzeciążeniowy. Jest to pas zakładany na kręgosłup w obszarze lędźwiowo-krzyżowym. Ta część kręgosłupa jest bowiem najbardziej narażona na urazy podczas dźwigania ciężkich przedmiotów. Zadaniem pasa antyprzeciążeniowego jest redukcja napięcia mięśni pleców. Dzięki temu podnoszenie ciężarów staje się prostsze, a co jeszcze ważniejsze, kręgosłup zostaje odciążony. Spada zatem ryzyko wystąpienia urazu.

Zasadniczo pasy antyprzeciążeniowe poleca się do noszenia wszystkim, którzy regularnie podnoszą ciężkie przedmioty. Tego typu akcesorium określa się również jako pas lędźwiowy lub pas przepuklinowy, ponieważ poza ochroną odcinka lędźwiowo-krzyżowego zapobiega również pojawienia się przepukliny, będącej zwykle efektem przeciążenia siłowego. Pasy przepuklinowe są wykorzystywane przez budowlańców, monterów, pracowników hal przemysłowych i innych pracowników, którzy w ramach codziennych obowiązków podnoszą ciężkie przedmioty. Pas przepuklinowy to także niezbędny element wyposażenia każdego zawodnika uprawiającego sport siłowy.

Pas przeciążeniowy skórzany i elastyczny

W ofercie pasów antyprzeciążeniowych znajduje się zarówno pas antyprzeciążeniowy skórzany, jak i pas antyprzeciążeniowy elastyczny. Pierwsza opcja to rozwiązanie zdecydowanie bardziej tradycyjne. W tym przypadku konieczne jest precyzyjne dopasowanie pasa do wymiarów użytkownika. Natomiast pas antyprzeciążeniowy elastyczny jest wykonany z materiału dostosowującego się do sylwetki użytkownika. Generalnie zwykle jest on wygodniejszy, zapewniając nieco większą swobodę ruchu.

Znajdź odpowiedni pas przepuklinowy

Jako sklep BHP oferujemy kompleksową ofertę. W asortymencie znajduje się wszelka niezbędna odzież BHP, posiadamy też liczne akcesoria. W każdej kategorii wybór jest duży, a pasy antyprzeciążeniowe nie są tu wyjątkiem. Wybierz model, który odpowiada Ci najbardziej. Nasza propozycja to pas antyprzeciążeniowy skórzany lub elastyczny. Produkty są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Jeśli praca polegająca na podnoszeniu ciężkich przedmiotów ma być wykonywana na zewnątrz, warto wybrać model odblaskowy. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań naszym konsultantom.

Inne artykuły BHP: