Akcesoria łączące

Niezbędne akcesoria do łączenia elementów

Prace warsztatowe czy też montażowe wymagają trwałego oraz szybkiego połączenia materiałów. W wielu sytuacjach przydadzą się, dostępne w ofercie naszego sklepu narzędziowego, nity, wkłady klejowe oraz zszywki do ręcznych urządzeń. Te elementy łączące cechują się skutecznością i bardzo prostą konstrukcją. Stanowią solidne mocowanie, gdy zostaną dobrane stosownie do rodzaju urządzenia i potrzeb. Wpłyną znacząco na komfort, a także wydajność prowadzonych prac.

Nity jako podstawowe akcesoria łączące

Połączenie materiałów to dosyć częsta praca warsztatowa. Niezbędne są do tego właściwe narzędzia budowlane. Jednak to nie wszystko. Akcesoria do łączenia elementów również są nieodzowną częścią wyposażenia.  Wśród nich do najpopularniejszych należą nity. Stosowane są zazwyczaj do łączenia arkuszy blachy, do których można się dostać tylko z jednej strony. Nity składają się z pręta, zakończonego półokrągłym łebkiem oraz tulei nazywanej także zakuwką, nasadzaną na pręt. Montuje się je przy użyciu nitownic zaciągających zakuwkę oraz zrywających zbędny pręt. Powoduje to na trwałe połączenie i wyeliminowanie ostrych elementów. Trzeba wiedzieć, że nity przydatne w pracach warsztatowych oraz przy majsterkowaniu wykonane są przeważnie z aluminium. To trwały i miękki materiał, ułatwiający zakucie nita. Szukając nitów w naszym sklepie narzędziowym, należy zwracać uwagę na to, jakie mają wymiary - średnicę oraz wysokość zakuwki. Na tej podstawie można odpowiednio dobrać je do średnicy otworu, który będzie wiercony a także grubości łączonych elementów. 

Akcesoria łączące to także wkłady klejowe

Wkłady klejowe niezbędne są do sklejania różnych materiałów. Robi się to przy pomocy pistoletu klejowego. Sprawdzą się jako akcesoria do łączenia drewna, folii, ceramiki, kartonu, papieru, skóry, okien, tworzyw sztucznych oraz materiałów tekstylnych. Asortyment naszego sklepu narzędziowego zawiera wkłady klejowe w kolorze transparentnym, zapewniającym uniwersalne zastosowanie oraz białym i czarnym. Wyróżniają się krótkim czasem wiązania, zależnym jednak od temperatury otoczenia oraz ilości kleju w spoinie. 

Odpowiednie zszywki - czyli jakie?

Akcesoriami łączącymi ze sobą różne materiały są także zszywki tapicerskie, zaliczające się do wyposażenia zszywaczy. Narzędzie to umożliwia połączenie dwóch materiałów ze sobą, bądź ich wbicie ogromną siłą do podłoża. Nasz sklep oferuje zszywki o różnej długości, w zależności od prac, do jakich będą wykorzystywane. Różnią się między sobą grubością oraz szerokością, dzięki czemu można dopasować je do wnętrz różnego typu zszywaczy.

Inne artykuły łączące: