Ramiona wycieraczek w niskich cenach

Ramię wycieraczki samochodowejNikt nie wyobraża sobie prowadzenia samochodu, który nie został wyposażony w wycieraczki. Jako cały podzespół, wycieraczka jest znana nawet osobom, które nie posiadają prawa jazdy.  Kierowcy na ogół ignorują jednak jej istotny element, jakim jest ramię wycieraczki. Niestety,  powszechna opinia głosi, że to najbardziej niedostrzegany element samochodu. Warto uświadomić sobie, że  uszkodzenie ramiona, może doprowadzić do wadliwego działania wycieraczek, co z kolei naraża szybę na zarysowania i niekiedy drobne pęknięcia.

Jak zbudowane jest ramię wycieraczki?

Ramię wycieraczki produkuje się z lekkich i delikatnych materiałów, które stosunkowo szybko tracą swoją geometrię. Efekt jest taki, że pióro wycieraczki, choć nowe, to nie jest dociskane do szyby z odpowiednią siłą i dlatego wyraźnie spada skuteczność czyszczenia szyb. Dlatego zużyte ramię wycieraczki warto wymienić na nowe, co w połączeniu z wymianą pióra, zapewni doskonałe odprowadzanie wody i zanieczyszczeń z szyby.

Skuteczne czyszczenie szyb

Jedynie sprawne funkcjonowanie wycieraczek zapewni komfortową i bezpieczną jazdę. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowy stan i nie pomijać tak istotnych elementów, jakim jest m.in. ramię wycieraczki. Zaleca się, by podczas wymiany piór wycieraczek, wymienić także ramiona. To najlepsze i pewne rozwiązanie.

Wśród bogatej oferty ramion wycieraczek sklepu internetowego iParts.pl znajdziesz całą gamę produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy ramiona wycieraczek najlepszych, renomowanych producentów, między innymi takich jak Bosch, Topran, Vaico, Metzger i Valeo.

Wszystkie oferowane przez nas ramiona wycieraczek są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednie ramiona wycieraczek do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Ramię wycieraczki VAICO
Ramię wycieraczki BOSCH
Ramię wycieraczki METZGER
Ramię wycieraczki ABAKUS
Ramię wycieraczki MAXGEAR
Ramię wycieraczki KRAFT AUTOMOTIVE
Ramię wycieraczki Oyodo
Ramię wycieraczki JP GROUP
Ramię wycieraczki RIDEX

FAQ

Przeskakujące wycieraczki, co się zepsuło?

Uszkodzeniu mogła ulec zębatka, która stanowi połączenie ramienia wycieraczki z systemem cięgien podłączonych do silniczka. Przy większych oporach może dojść do przeskakiwania ramienia na zębatkach, stąd widoczny efekt.

Ile kosztują ramiona wycieraczek?

Ceny ramion wycieraczek wahają się pomiędzy 10, a 120 zł. Różnica ta wynika z różnych typów oraz rodzajów mocowań ramion wycieraczek. Ponadto najbardziej popularne na rynki marki oferują swoje produkty w wyższych cenach, a w zamian za to dostajemy produkty najwyższej jakości.

Jak wymienić ramiona wycieraczek w moim samochodzie?

Wymiana ramion wycieraczek jest prosta. Wystarczy odkręcić śrubę, która je podtrzymuje przy elemencie ruchomym połączonym z silnikiem wycieraczek, zdjąć je, a następnie wymienić na nowe. Podczas montażu należy tylko pamiętać, by ustawić je w dokładnie taki sam sposób jak wcześniej.

Więcej: Jak wymienić ramiona wycieraczek w samochodzie?

Silnik wycieraczek pracuje, a wycieraczki wolno się ruszają. Co się stało?

Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ mechanizm wycieraczek. Składa się on z wielu elementów, których połączenia mocno pracują podczas działania wycieraczek. Problem powinien być rozwiązany po wymianie ramion wycieraczek na nowe oraz ich wyregulowaniu.

Wycieraczki zahaczają o siebie. Dlaczego?

Do takich sytuacji może dojść w wypadku, w którym ramiona wycieraczek uległy uszkodzeniu. Wystarczy, że jedno z ramion lekko się ugnie lub przeskoczy na trybie w mechanizmie o jeden ząbek i dojdzie do kolizji obu wycieraczek.

Wygięte ramię wycieraczki, czy powinienem je wymienić na nowe?

Tak. Wygięte ramie wycieraczki powinno zostać wymienione na nowe, ponieważ tylko wtedy zapewni nam prawidłowe działanie oraz równomierny docisk na pióro wycieraczki.