Najpopularniejsi producenci

Pompka płynu spryskiwacza TOPRAN
Pompka płynu spryskiwacza FEBI BILSTEIN
Pompka płynu spryskiwacza MEYLE
Pompka płynu spryskiwacza MAXGEAR
Pompka płynu spryskiwacza ERA
Pompka płynu spryskiwacza SWAG
Pompka płynu spryskiwacza VEMO
Pompka płynu spryskiwacza JP GROUP
Pompka płynu spryskiwacza METZGER

FAQ

Jaka jest cena pompki płynu spryskiwacza?

W sklepie można znaleźć szeroki wybór pompek płynu do spryskiwaczy. Przeznaczone są do wielu modeli samochodów. Koszt pompki płynu spryskiwaczy mieści się w zakresie od 20 do 100 zł. W tym przedziale cen mamy do wyboru pompki płynu różnych producentów.

Jakie objawy może dać uszkodzona pompka płynu spryskiwacza?

Do podstawowych objawów uszkodzenia pompki płynu spryskiwacza należy brak jakiejkolwiek reakcji na ruch dźwigni wycieraczek. Jeśli nie słyszymy dźwięku pompki pod maską po jej pociągnięciu to oznacza, że albo uszkodzeniu uległa wiązka, bezpiecznik lub sama pompka płynu.

Jak wymienić pompkę płynu do spryskiwacza?

Pompka znajduje się przeważnie w zbiorniku płynu do spryskiwaczy. Czasem się zdarza, że jest montowana w innym miejscu. Wyjątek stanowią samochody ze spryskiwaczami lamp, które posiadają przynajmniej dwie, niezależne pompki w układzie.

Jakie mogą być powody uszkodzenia pompki płynu spryskiwaczy?

Najczęściej spotykanymi powodami uszkodzenia pompki płynu spryskiwaczy są zanieczyszczenia zbierające się w zbiorniku oraz sytuacja, do której dochodzi bardzo często jesienią, kiedy mamy jeszcze letni płyn, a w nocy przychodzi mróz i lód powstający w zbiorniczku uszkadza pompkę.

Po pociągnięciu dźwigni wycieraczek nie działa spryskiwacz, co się mogło stać?

Należy sprawdzić w pierwszej kolejności, czy do pompki płynu dociera prąd. Jeśli tak, to warto by było sprawdzić przewody biegnące do spryskiwaczy. Jeśli te są szczelne to prawdopodobnie problemem jest sama pompka. Podczas użytkowania mogło dojść do jej uszkodzenia, np. zwarcia.

Nie działa spryskiwacz tylny. Co może być powodem awarii?

Często zdarza się, że spryskiwacz tylny posiada niezależną pompkę płynu. Warto sprawdzić zatem czy działa ona prawidłowo. Jeśli tak, to w kolejnym kroku przejrzyjmy przewody doprowadzające płyn. Być może któryś z nich się poluzował lub pękł. Czasem dochodzi również do zatkania układu przez zanieczyszczenia. To również może być powodem awarii.