Zbiornik spryskiwaczy samochodowych

Spryskiwacz samochodowy przydaje się przez cały rok eksploatowania samochodu. Cały układ ściśle współpracuje z wycieraczkami, zapewniając odpowiednią widoczność o każdej porze roku. Prawidłowo działające spryskiwacze pozwalają także zwiększyć żywotność wycieraczek oraz samych szyb. Tutaj największą rolę odgrywa płyn do spryskiwaczy, który nie tylko czyści szklane powierzchnie z zabrudzeń, ale również chroni szyby samochodowe przed zarysowaniami.

Zbiornik płynu do spryskiwaczy i przewody w samochodzie

Spryskiwacz samochodowy to mechanizm znajdujący się na wyposażeniu pojazdu posiadającego przednią szybę, którego głównym zadaniem jest rozpryskiwanie płynu do spryskiwaczy dla ułatwienia wycieraczkom usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z szyby. Aby było to możliwe, niezbędny jest zbiornik płynu do spryskiwaczy i przewody, które ten płyn doprowadzą.

Zbiornik płynu do spryskiwaczy jest odpowiedzialny nie tylko za magazynowanie płynu myjącego, ale również za jego kontrolę przy pomocy czujnika poziomu płynu. Zbiorniki wytwarza się przeważnie z tworzyw sztucznych odpornych na wysokie ciśnienie oraz temperaturę. We współczesnym samochodzie osobowym znajduje się zazwyczaj jeden zbiorniczek spryskiwacza, w którym umieszczona jest pompka spryskiwacza. Jednak w niektórych modelach aut montowane są dwa zbiorniki płynu. Do zbiornika poprowadzone są przewody spryskiwaczy, które transportują płyn myjący do dysz szyby przedniej oraz tylnej, a także do kloszy przednich reflektorów.

Sposób działania mechanizmu spryskiwaczy

Zasada działania, jak i budowa samego spryskiwacza, jest naprawdę prosta. Po włączeniu spryskiwacza, płyn ze zbiornika trafia do pompki, skąd przez przewody jest transportowany do dyszy spryskiwacza. Szczególnie w okresie zimowym przewody oraz zbiornik spryskiwacza, w tym znajdujący się w nim płyn, mogą ulec zamarznięciu, jeżeli nie będzie wlany specjalny płyn zimowy o odpowiednim stopniu zamarzania.

Typowe usterki spryskiwaczy w samochodzie

Spryskiwacze samochodowe mają zazwyczaj najwięcej pracy w okresie pluchy oraz po opadach atmosferycznych, które zostawiają swój ślad na przedniej szybie samochodu, skutecznie ograniczając w ten sposób widoczność kierującemu. Lista możliwych awarii spryskiwaczy jest dość pokaźna, jednak najczęściej mamy do czynienia z kilkoma najbardziej oczywistymi usterkami. Ich przyczynami jest zazwyczaj m.in. brak płynu do spryskiwaczy, uszkodzona lub zabrudzona pompka, dziurawy zbiornik spryskiwacza do samochodu, nieszczelne lub/i połamane przewody, zatkane dysze spryskiwaczy, przepalony bezpiecznik odpowiadający za pracę spryskiwaczy czy też uszkodzony silniczek napędzający pompkę.

Popularni producenci zbiornika płynu do spryskiwacza

  • Febi Bilstein
  • SWAG
  • Blic
  • Topran
  • Hella
  • Meyle
  • Magneti Marelli

W iParts.pl znajdziesz tanie zbiorniki spryskiwacza wykonane z najlepszych gatunkowo, wytrzymałych kompozytów do wszystkich współczesnych modelów samochodów. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i zamów odpowiedni zbiorniczek wraz z przewodami w atrakcyjnej cenie rynkowej.

Wszystkie oferowane zbiorniki płynu do spryskiwaczy są fabrycznie nowe i objęte gwarancją producencką. Produkty pochodzą wyłącznie od renomowanych i godnych zaufania kontrahentów. Z naszej strony zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną oraz obsługę na każdym etapie zakupów oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody BLIC
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody KLOKKERHOLM
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody METZGER
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody DPA
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody BLUE PRINT
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody VAICO
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody FEBI BILSTEIN
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody SWAG
Zbiornik płynu do spryskiwacza i przewody JP GROUP