Najpopularniejsi producenci

Napęd wycieraczek METZGER
Napęd wycieraczek VAICO
Napęd wycieraczek ESEN SKV
Napęd wycieraczek ABAKUS
Napęd wycieraczek BLIC
Napęd wycieraczek VAN WEZEL
Napęd wycieraczek HOFFER
Napęd wycieraczek MEAT & DORIA

FAQ

Jak wymienić napęd wycieraczek w samochodzie?

Do wymiany napędu wycieraczek samochodowych konieczne jest przeważnie wyjęcie podszybia. To właśnie pod nim ukryty jest cały napęd, a usunięcie osłon podszybia pozwala na wygodny dostęp do wszystkich jego elementów. Cały zespół należy odłączyć od silniczka napędzającego, a wcześniej zdjąć same wycieraczki. Po rozłączeniu wszystkich elementów możliwe będzie ich wyjęcie z samochodu. Warto pamiętać, że wymieniać można nie tylko cały napęd, ale również jego poszczególne elementy.

Za co odpowiada mechanizm wycieraczek?

Mechanizm wycieraczek umożliwia poruszanie ramionami wycieraczek, dzięki czemu mogą one ścierać wodę oraz zanieczyszczenia z powierzchni szyby. Mechanizm napędzany jest przez silniczek elektryczny i zbudowany z kilku elementów, które wprawiają w ruch pióra wycieraczek. Mimo prostej zasady działania, cały mechanizm należy do rozbudowanych i zaawansowanych. Jest on bardzo trwały i wytrzymały, a przy odpowiednim użytkowaniu jest w stanie niezawodnie działać przez wiele lat.

Gdzie znajduje się napęd wycieraczek w samochodzie?

Napęd wycieraczek samochodowych zlokalizowany jest najczęściej na przednim podszybiu. Często przymocowany jest do grodzi, która rozdziela komorę silnika od kabiny samochodu. Żeby uzyskać komfortowy dostęp do napędu, należy zdjąć wycieraczki, a następnie plastikowe osłony, które często montowane są na podszybiu. Wówczas jesteśmy w stanie uzyskać komfortowy dostęp do wszystkich elementów wchodzących w skład tego rozbudowanego podzespołu. Jest to konieczne w przypadku, gdy chcemy dokonać jakichkolwiek napraw lub konserwacji układu.

Jakie elementy wchodzą w skład napędu wycieraczek?

Cały układ napędu wycieraczek składa się z silniczka elektrycznego, który następnie wprawia w ruch mechanizm złożony z zespołu cięgien oraz ramion, do których przymocowane są wycieraczki. Taki system sprawdza się już od wielu lat i w praktycznie niezmienionej formie montowany jest w kolejnych generacjach samochodów osobowych oraz dostawczych. Jego wygląd oraz budowa zależne są od tego, jakiego rodzaju wycieraczki w swoim samochodzie posiadamy oraz jakie ruchy one wykonują.

Ile kosztuje napęd wycieraczek samochodowych?

Ceny napędów wycieraczek samochodowych mogą być bardzo różne. Koszt zakupu zależy od tego, czy planujemy zakup kompletnego mechanizmu, czy jego pojedynczych elementów, od tego, jak zbudowany jest cały napęd, a także od wersji i modelu samochodu, do którego jest on przeznaczony. Ceny części zależą również od ich producenta. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo produkty, które pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów, a dodatkowo dostępne są w bardzo korzystnych dla klientów cenach. Zapraszamy do zakupów!