Silniki wycieraczek w ofercie sklepu

Silnik wycieraczek to najważniejszy element układu oczyszczania szyby, którego podstawowym zadaniem jest napędzanie zespołu wycieraczek. Silniczek pozwala także zmieniać prędkości obrotowe, co umożliwia dostosowanie szybkości pracy wycieraczek do bieżących warunków atmosferycznych. Gdyby nie silnik wycieraczek, usuwanie z szyby wszelkich zanieczyszczeń tj. deszczu, śniegu, pośniegowego błota, byłoby niemożliwe.

Budowa mechanizmu wycieraczek

Mechanizm wycieraczek składa się z takich elementów jak: silnik elektryczny, przekładnia zębata oraz układ drążków, które odpowiadają za poruszanie ramionami i piórami wycieraczek. Awaria tego układu praktycznie przekreśla jazdę, gdyż wycieraczki po prostu nie będą działać. Usterki dotyczą układu zwykle w okresie jesienno-zimowym.

Wymiana silnika wycieraczek

Najczęściej spotykane objawy zużycia silnika wycieraczek, to jego zbyt głośna praca oraz wyraźne spowolnienie poruszania się wycieraczek po szybie. Zwiastuje to nieuchronną awarię tego podzespołu, której nie należy bagatelizować. Nie wolno dopuścić do całkowitego zatarcia się silnika, ponieważ sprawny układ oczyszczenia przedniej szyby jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa jazdy. Warto zadbać o sprawny silnik wycieraczki oraz pozostałe elementy układu, by móc cieszyć się komfortową i przede wszystkim bezpieczną jazdą.

Bogata oferta silników wycieraczek sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy ramiona wycieraczek najlepszych, renomowanych producentów, między innymi takich jak Bosch, Valeo, Metzger, SWF, Magneti Marelli i Vemo.

Wszystkie oferowane przez nas silniki wycieraczek są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni silnik wycieraczek do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.