Silniki wycieraczek w ofercie sklepu

Silnik wycieraczek samochodowychSilnik wycieraczek to najważniejszy element układu oczyszczania szyby, którego podstawowym zadaniem jest napędzanie zespołu wycieraczek. Silniczek pozwala także zmieniać prędkości obrotowe, co umożliwia dostosowanie szybkości pracy wycieraczek do bieżących warunków atmosferycznych. Gdyby nie silnik wycieraczek, usuwanie z szyby wszelkich zanieczyszczeń tj. deszczu, śniegu, pośniegowego błota, byłoby niemożliwe.

Budowa mechanizmu wycieraczek

Mechanizm wycieraczek składa się z takich elementów jak: silnik elektryczny, przekładnia zębata oraz układ drążków, które odpowiadają za poruszanie ramionami i piórami wycieraczek. Awaria tego układu praktycznie przekreśla jazdę, gdyż wycieraczki po prostu nie będą działać. Usterki dotyczą układu zwykle w okresie jesienno-zimowym.

Wymiana silnika wycieraczek

Najczęściej spotykane objawy zużycia silnika wycieraczek, to jego zbyt głośna praca oraz wyraźne spowolnienie poruszania się wycieraczek po szybie. Zwiastuje to nieuchronną awarię tego podzespołu, której nie należy bagatelizować. Nie wolno dopuścić do całkowitego zatarcia się silnika, ponieważ sprawny układ oczyszczenia przedniej szyby jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa jazdy. Warto zadbać o sprawny silnik wycieraczki oraz pozostałe elementy układu, by móc cieszyć się komfortową i przede wszystkim bezpieczną jazdą.

Bogata oferta silników wycieraczek sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy ramiona wycieraczek najlepszych, renomowanych producentów, między innymi takich jak Bosch, Valeo, Metzger, SWF, Magneti Marelli i Vemo.

Wszystkie oferowane przez nas silniki wycieraczek są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni silnik wycieraczek do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Silnik wycieraczek METZGER
Silnik wycieraczek BOSCH
Silnik wycieraczek ERA
Silnik wycieraczek VALEO
Silnik wycieraczek VEMO
Silnik wycieraczek KLOKKERHOLM
Silnik wycieraczek MAGNETI MARELLI
Silnik wycieraczek MAPCO
Silnik wycieraczek BLIC

FAQ

Ile kosztuje silnik wycieraczek?

Silnik wycieraczek to najważniejszy element całego układu. Nasz sklep oferuje szeroki wybór części przeznaczonych do wielu modeli popularnych samochodów. Ceny silników wycieraczek wahają się pomiędzy 20, a 220 zł. Cena ta zależna jest od rodzaju silnika oraz jego producenta.

Jak diagnozować uszkodzenie silników wycieraczek?

Najłatwiej jest sprawdzić, czy po włączeniu dźwigni dopływa prąd do silniczka wycieraczek. Jeśli tak, a mimo wszystko silniki nie pracują to można spodziewać się ich awarii. Elementy te są nienaprawialne, więc należy je wymienić na nowe.

Wycieraczki nie reagują na ruch dźwignią. W czym problem?

Problemem może być uszkodzenie silniczka wycieraczek. Jeśli jesteśmy pewni, że prąd do niego dociera, a mimo wszystko nie ma żadnej reakcji to musimy przygotować się do jego wymiany.

Jakie mogą być powody uszkodzenia silnika wycieraczek?

Może on ulec rozszczelnieniu i w momencie kiedy do jego wnętrza dostanie się woda może dojść do zwarcia i uszkodzenia tego elementu. Często się zdarza, że silniczki wycieraczek zwyczajnie się zużywają tracąc swoją sprawność, a z czasem dochodzi do ich całkowitego uszkodzenia.

Jakie są najczęściej występujące objawy uszkodzenia silnika wycieraczek?

Najczęściej zdarza się, że wycieraczki przestają się włączać i reagować na jakiekolwiek próby ich uruchomienia.

Gdzie znajdę silnik wycieraczek w moim samochodzie?

Najczęściej znajduje się on na podszybiu lub schowany jest pod maską, w bezpośrednim sąsiedztwie wycieraczek oraz ich mechanizmu. Łatwo go poznać dzięki połączeniu z wycieraczkami oraz miejscem montażu.