Wybierz model samochodu marki Honda

O Hondzie

Honda Motor Co. jest to korporacja kojarzona głównie z szybkimi ścigaczami oraz samochodami sportowymi, cechującymi się bardzo dobrą wytrzymałością i wysokimi osiągami. Firma założona została 24 września 1948 roku przez Soichiro Honde. Od najsłodszych lat budziło się w nim ogromne zainteresowanie motoryzacją i mechaniką pojazdową, dlatego też idąc w tym kierunku, otworzył własną działalność trudniącą się w produkcji silników spalinowych oraz części do nich. 

Silniki te początkowo miały zastosowanie w mopedach (rowerach z silnikiem spalinowym), najpierw jedno, a później dwucylindrowych. Mopedy były bardzo rozchwytywane przez społeczeństwo azjatyckie i zapewniły producentowi zyski pozwalające na rozbudowę swojej działalności. W 1949 rozpoczął produkcję od motocykli, a kilka lat później samochodów. Pierwszym z nich był motocykl Dream D oraz samochód dostawczy Honda T360. Modele te zapoczątkowały trwającą do dziś działalność firmy. Pierwszy prawdziwy samochód Hondy, produkowany seryjnie to sportowy model S500 z silnikiem o mocy 44 KM. W Hondzie już wtedy zaczęła powstawać nowa legenda wysokoobrotowych jednostek napędowych, która przetrwała do dziś, zyskując wielką rzeszę fanów. 

Obecnie Honda oprócz samochodów i motorów produkuje wiele różnych modeli urządzeń, między innymi takich jak: agregaty prądotwórcze, silniki przemysłowe, motopompy, kosiarki, traktory jedno i dwuosiowe, kosy spalinowe, odśnieżarki, silniki zaburtowe. Roczna produkcja tych urządzeń i silników Honda przekracza astronomiczną liczbę 6,5 miliona sztuk. Honda swoją produkcję rozpowszechnia na całym świecie, a przykładem tego jest posiadanie aż ośmiu fabryk, które mieszczą się między innymi w Japonii, USA, Francji i Tajlandii. 

Dzięki ogromnemu zapleczu inżynierskiemu firma nieprzerwanie udoskonala technologię i konstrukcję swoich samochodów oraz urządzeń użytkowych. Najnowszym i zarówno topowym osiągnięciem konstruktorów Hondy, jest zastosowanie napędu hybrydowego w samochodach swojej marki. Najpopularniejszym modelem jest Honda Insight, której globalna sprzedaż samochodów z tym napędem przekroczyła już liczbę 1 miliona sztuk i ciągle rośnie. Honda pokłada wielkie nadzieje w to rozwiązanie, inwestując w nią ogromną ilość pieniędzy. 

Poszukujesz oryginalnych podzespołów do swojej Hondy? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Hondy w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw