Wybierz model samochodu marki Ford

O Fordzie

Samochody FordRok 1903 to początek firmy Ford, który miał miejsce w USA. Firmę założył Henry Ford, od którego nazwiska jak można się łatwo domyślić, została nazwana owa marka. Założona została w Detroit, a jej obecna siedziba znajduje się w Dearborn, stanu Michigan. 

Pierwsza fabryka otwarta przez Forda została w 1904 roku i znajduje się w Kanadzie. Produkowała ona jeden z najpopularniejszych modeli tego czasu, czyli Forda Model T. Samochód ten był jednym z najpopularniejszych w kraju, nie tylko ze względu na swój piękny wygląd i bardzo trwałe części Ford, lecz również za sprawą bardzo niskiej ceny. Została ona osiągnięta dzięki zastosowaniu taśmy produkcyjnej, która w znacznym stopniu obniżała koszty produkcyjne. Za sprawą tego rozwiązania Ford wyprodukował 15 milionów tego egzemplarza. Jego następcą był równie udany Model A, cieszący się równie wielką popularnością. 

Po II wojnie światowej nastąpił przełom stylizacyjny w korporacji. Samochody przybrały całkiem nowe kształty, które można zauważyć w modelach takich jak Ford Falcon oraz Custom. Również zastosowane innowacyjne rozwiązania oraz części samochodowe Ford sprawiły, że marka z roku na rok zyskiwała coraz większą rzeszę zwolenników. Do najciekawszych modeli zaliczyć można Forda Mustanga z 1964 r. Ogromna popularność tego modelu spowodowała ograniczenie jego produkcji, gdyż w momencie przekroczenia 60% popularności rynku, urząd antymonopolowy nałożyłby ogromne kary finansowe na firmę. Popularność tego modelu jest bardzo duża do dnia dzisiejszego, a każdy fan motoryzacji chciałby być w jego posiadaniu.

Kolejne lata zaowocowały utworzeniem fabryk na starym kontynencie. W zależności od zapotrzebowań rynku, Ford Motor Company zakładał w różnych krajach swoje filie, w których produkuje się całkiem różne, często niewystępujące nigdzie indziej modele marki Ford takie jak Mondeo czy Focus.

Jesteś zainteresowany kupnem części do Forda? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. Auto części Ford od iParts.pl to najwyższa jakość w najniższej cenie na rynku. Wszystkie części są objęte gwarancją producenta.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego samochodu w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw