Wybierz model samochodu marki Peugeot

Części do Peugeot w ofercie sklepu iParts

Peugeot to francuska marka, która powstała w roku 1810. Dwaj francuscy bracia Jean-Frederic i Jean-Pierre Peugeot otrzymali w spadku od rodziców młyn, który przekształcili w odlewnię metalurgiczną. Nowo powstała firma została przez nich nazwana Peugeot Freres - czyli bracia Peugeot. Początkowo firma nie zajmowała się jednak konstruowaniem i produkcją samochodów, lecz młynków do kawy, maszyn do szycia, noży, pił taśmowych itp. Logo firmy przedstawiające znanego wszystkim lwa stojącego na dwóch łapach, zostało zarejestrowane w roku 1858. Jego wizerunek jednak różni się nieco od obecnego, gdyż logo Peugeota tak jak inne loga znanych marek, przechodziło z biegiem czasu transformację. 

W późniejszych latach firma została zapisana synom braci Peugeot. Postanowili oni nieco zmienić i rozszerzyć zakres produkcyjny. Zdecydowali że zaczną produkować rowery, co z powodzeniem im się udawało. Pewni swojej przedsiębiorczości i ucieszeni z zysków jakie przyniosły im rowery, postanowili produkować automobile. W roku 1891 pierwszy egzemplarz wyjechał z fabryki. Posiadał on dwucylindrowy silnik spalinowy i rozwijał prędkość 18 km/h. Jego sprzedaż już na samym początku wynosiła 300 egzemplarzy. 

W roku 1896 firma doczekała się rozłamu na dwie wewnętrzne firmy. Pierwsza Societe des Automobilies Peugeo trudniła się produkcją automobili, a druga czyli znany Peugeot Freres tym, czym na samym początku, czyli produkcją narzędzi domowych. W kolejnych latach francuska marka wypuszczała coraz to nowsze modele swoich samochodów,wyposażone w coraz większe silniki oraz bardziej innowacyjne auto części Peugeot, zyskując tym samym bardzo dużą popularność wśród społeczeństwa. Produkcją poszerzyła się również o motocykle i samochody ciężarowe. Od 1929 roku marka zapoczątkowuje jednolite nazewnictwo dla swoich modeli samochodów znane nam do dziś. Pierwsza liczba oznacza klasę a ostatnia serię. Trzycyfrowe oznakowanie modelu z zerem pośrodku po raz pierwszy pojawiło się na Peugeocie 201

W okresie II Wojny Światowej francuskie zakłady Peugeota zostały przejęte przez faszystowskich Niemców, którzy oddali je w ręce Ferdynanda Porsche. Po wojnie pierwszym modelem jaki się ukazał, był zmodyfikowany o części Peugeot takie jak m.in. hydrauliczne hamulce Peugeot 202. 

W latach 70- tych firma próbowała nawiązywać współpracę z innymi wielkimi francuskimi producentami samochodów. Ostatecznie doszło w 1966 roku do nawiązania współpracy z Renaultem, a 10 lat później Peugeot wykupił 90% udziałów Citroena znajdujących się wówczas w rękach Michelina. Od tamtej pory firmy wspólnie pracują nad nowymi technologiami i rozwiązaniami silnikowymi jako koncern PSA, tworząc również zaawansowane technicznie części samochodowe Peugeot, wykorzystywane również w innych pojazdach na całym świecie.

Firma Peugeot nadal (oprócz samochodów) produkuje rowery, motorowery oraz elektronarzędzia profesjonalne i amatorskie. Największe limuzyny marki Peugeot (obecnie model Peugeot 607) używane są, w wersjach specjalnych, przez Prezydenta Francji. Model ten posiada również wielu przedsiębiorców francuskich. 

Dzięki naszemu sklepowi nie będziesz miał problemu ze znalezieniem części do swojego Peugeota, ponieważ posiadamy największą ofertę elementów zamiennych w Polsce. W naszym sklepie znajdziesz ponad 2 miliony podzespołów i akcesoriów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić dużych kosztów związanych z kupnem części do Peugeota, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Francji. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów francuskich.

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw