Wybierz model samochodu marki Bmw

Samochody BMW

BMWBMW jest skrótem pochodzącym od "Bayerische Motoren Werke" co w polskim tłumaczeniu znaczy "Bawarskie Zakłady Silnikowe". To niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne powstało 7 marca 1916 roku z ręki Gustava Otto, który był niemieckim konstruktorem oraz producentem samolotów i silników lotniczych, a także szwajcarskiego konstruktora Karla Rappa. Obaj inżynierowie początkowo zajmowali się tworzeniem samolotów oraz silników samolotowych, a ich drogi połączyły się w 1916 roku. Założyli oni lotnicza firmę Bayerische Flugzeug Werke (BFW) – Bawarska Fabryka Samolotów, która w 1918 roku zmieniła swą nazwę na Bayerische Motoren Werke (BMW AG) – Bawarska Fabryka Silników. 

Początkowo firma skupiała się wyłącznie na tworzeniu silników do samolotów wojskowych oraz lekkich samolotów treningowych i zwiadowczych. W 1920 roku opracowano logo firmy przedstawiające niebiesko-białą szachownicę. Inspirację zaczerpnięto od kręcącego się śmigła samolotu. Logo to przetrwało w lekko tylko zmienionej przez lata formie. W czasie I wojny światowej koncern BMW poprzez wojskowe nastawienie polityczno-gospodarcze, otrzymywało ogromne wsparcie ze strony państwa niemieckiego. W tym czasie do zakładów dołączyło wielu wyspecjalizowanych ekspertów, a także ufundowano budowę licznych, hal produkcyjnych. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej firma popadła w problemy, które przyniósł traktat wersalski. Zabraniał on BMW produkcji silników dla lotnictwa. Szukając nowego rynku zbytu, w 1923 roku koncern zaczął produkować silniki do łodzi, motorów, ciężarówek i samochodów osobowych i był to początek motoryzacyjnej działalności firmy. 

Pierwszym pojazdem był motocykl BMW R32, który był napędzany silnikiem typu bokser umieszczonym w podwójnej ramie rurowej. Po przejęciu przez BMW fabryki samochodów Eisenach, zaczęła się produkcja pierwszych samochodów osobowych. Modelem który rozpoczął całą przygodę z samochodami, był DIXI 3/15, który w późniejszych latach zmienił nazwę na BMW 3/15 PS DA2 i przybrało ówczesne logo firmy. Jednak nie były to jeszcze prawdziwe modele BMW. Zaprojektowany od podstaw i wyprodukowane przez BMW był dopiero model 303, który posiadał sześciocylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 30KM. Nowe BMW 303 uczciło swoją premierę podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Berlinie w lutym 1933 r., gdzie wystawione zostały trzy wczesne prototypy tego modelu. Samochód ten był również prekursorem obecnego przodu samochodu, który posiada charakterystyczne wloty powietrza w kształcie nerek

Kolejnym kultowym modelem, który należy wymienić, było BMW 328. Sportowy roadster zadebiutował na legendarnym torze Nurnburgring i przez długi czas udowadniał, że jest samochodem nie do pokonania w swojej klasie. Wyposażony był w dwulitrową jednostkę, w rzędowym układzie sześciu cylindrów, generująca na ten czas olbrzymią moc 80 koni mechanicznych. Dzięki temu modelowi BMW zyskało opinię firmy produkującej samochody sportowe

Okres Drugiej Wojny Światowej był jednym z najtrudniejszych dla BMW między innymi za sprawą utraty autonomiczności firmy w podejmowaniu samodzielnych decyzji. Pomimo sprzeciwów kolejny raz musieli zmienić produkcyj na cele wojenne. Produkowano wtedy słynne motocykle R12 i R75 z doczepianymi koszami, silniki wirnikowe, odrzutowe i rakietowe oraz ciężarówki wojskowe BMW 325. Jedyną korzyścią podczas wojny był ogromnych zysków finansowych wynikających z wielkich zamówień rządowych. Po wojnie BMW produkowało głównie części zamienne i maszyny rolnicze. Dopiero w 1954r. zbudowano pierwszy po wojenny samochód – BMW 501 oraz długo wypatrywany model klasy średniej BMW 1500 powstały w roku 1962. 

Obecnie do BMW należą marki Rollsy-Royce, Bentley oraz Mini. Produkowana jest szeroka gama samochodów i motocykli. Firma kojarzona jest jako producent samochodów luksusowych i sportowych spod znaku M, a jego produkty należą do klasy wyższej.

Również części samochodowe BMW są obecnie wykorzystywane przez wielu producentów samochodowych na całym świecie. Na rynku polskim sprzedawane są niemal wszystkie modele BMW. Osobowe począwszy od najmniejszej serii 1 aż po limuzynę serii 7, roadstery Z3 i Z7, SUV’y X3, X5 i X5, a także sportowe M1, M3, M5, M6 oraz M8.

W sklepie internetowym iParts.pl można znaleźć wszystkie niezbędne części BMW dostarczane przez najlepszych światowych producentów komponentów samochodowych. Auto części BMW w iParts.pl to najwyższa jakość wykonania, doskonałe parametry techniczne konkurencyjne ceny.

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojego BMW? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, a następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego. 

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego BMW w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw