Wybierz model samochodu marki Mercedes-benz

Auta marki Mercedes

Mercedes-Benz to jedna z najbardziej prestiżowych marek na świecie, kojarzona głównie z luksusem, pięknem w każdym elemencie i wysoką wydajnością swoich samochodów. Na ten tytuł musiała jednak zarobić sobie ciężką pracą i wielkim zaangażowaniem w każdy samochód przechodzący z deski kreślarskiej do fabryk. Historia rozpoczyna się ponad 100 lat temu, a dokładniej w 1881 roku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler w swojej niezależnej pracy, badali i konstruowali wiele rozwiązań motoryzacyjnych. Benz wynalazł między innymi dwusuwowy silnik gazowy i regulator obrotów silnika, a także automobil Velo, który był pierwszym seryjnie produkowanym pojazdem na świecie. 

Daimler natomiast pracował nad silnikiem benzynowym takim jak "zegarek dziadka" o mocy 1 i 1,5KM zamontowanym później w czterokołowym automobilu. Silniki te tworzył wraz z Wilhelmem Maybachem. Obaj konstruktorzy nigdy się nie spotkali, a swoje produkty tworzyli pod dwiema markami: Karl Benz w firmie Benz & Cie, a Gottlieb Daimler w Daimler-Motoren-Gesellschaft

Marki z biegiem czasu chciały wybić się na wyżyny i być co raz to popularniejszymi, by zapewnić większą sprzedaż swoich produktów. Obie firmy szukały charakterystycznego znaku towarowego który, każdy rozpoznawałby na ulicach. Jednak nikt z nich przez dłuższy czas nie mógł znaleźć takiego, który odpowiadałby ich wymaganiom. Przez dłuższy czas znakiem były nazwiska założycieli. Marka "Benz&Cie" zyskała jedynie koło zębate w swoim logo, zmieniając je w niedługim czasie na wieniec laurowy oplatający nazwisko założyciela. Daimler natomiast po kilku latach zyskał zupełnie nową i przełomową dla histori nazwę marki, a była nim "Mercedes". 

Nazwa ta pochodziła od hiszpańskiego imienia córki jednego z głównych klientów Daimlera, Emila Jellinka. Emil był bardzo zakochany w motoryzacji, a swój cały pokaźny majątek przeznaczał na motoryzacyjną pasję. Jego największym marzeniem było posiadanie samochodu sportowego, który w niedługim czasie Daimler skonstruował specjalnie dla niegi. Wypuścił on dwa samochody – pierwszy dwucylindrowy o mocy 6 KM, który nie spełnił oczekiwań Jellinka oraz drugi, mocniejszy o mocy 8 KM nazwany "Phonix" zaakceptowany przez Emila. Obydwa te samochody były pierwszymi pojazdami drogowymi z silnikiem czterocylindrowym. Logo Mercedesa powstało w 1909 r. z rąk Gottlieba Daimlera. Trzy ramiona gwiazdy Mercedesa symbolizują fakt, że silniki Daimlera działają na lądzie, w wodzie i powietrzu

Drogi firm Benza i Daimlera zeszły się na skutek reform w niemieckiej gospodarce zapoczątkowanych przez rząd w trakcie I wojny światowej. Obydwa przedsiębiorstwa, które dotąd konkurowały ze sobą na śmierć i życie, zarówno w dziedzinie budowy silników oraz karoserii samochodowej, za sprawą porozumienia związały się ze sobą, gwarantując sobie stabilność ekonomiczną na rynku. Oficjalne połączenie nastąpiło 28 czerwca 1926, a współpraca o nazwie Daimler-Benz okazała się jedną z najdłuższych w historii motoryzacji. W takim bowiem związku obie firmy przetrwały do roku 1998. 

W kolejnych latach potężny niemiecki koncern wykupił większość pakietów udziałowych amerykańskiego Chryslera, zyskując tym samym nowy rynek zbytu samochodów obydwu marek. Jednak w roku 2007 nastał koniec współpracy spowodowany kiepską kondycją Chryslera. Korporacja zmieniła swoją nazwę na Daimler AG, a Mercedes-Benz jest jedną z marek potężnej grupy symbolizującą jakości i bezpieczeństwa. Mercedes-Benz jest na całym świecie uosobieniem połączenia innowacyjności i bogatej tradycji, tworzących przyszłość motoryzacji.

Części samochodowe Mercedes to obecnie jedne z najlepszych podzespołów dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Wykorzystuje się je nie tylko w cywilnych samochodach osobowych, ale również w wyczynowych pojazdach sportowych. Auto części Mercedes oferowane przez sklep internetowy iParts.pl to najwyższa półka części zamiennych, które sprawdzą się w każdych warunkach drogowych. 

Jeśli szukasz wysokojakościowych części do swojego Mercedesa, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim ponad 2 miliony części i akcesoriów w najniższej cenie na rynku. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz dopuścić do tego, by Twoje auto stało bezczynnie z powodu usterki - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Mercedesa w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw