Wybierz model samochodu marki Renault

Oryginalne części do Renault

Renault podobnie jak jego największy rodzimy konkurent, został założony przez kilku braci - Louisa, Marcela i Fernanda Renault. Dzięki nim w 1898 roku została założona rodzinna firma, w miejscowości Billancourt, w pobliżu Paryża. Bracia Renault od samego początku wiedzieli, że będą zajmować się produkcją samochodów. Jednak największą inicjatywę przejmował najmłodszy z braci Louis. Już w wieku 21 lat skonstruował on swój pierwszy pojazd, co ciekawe nie opierał się on o żadne rysunki swojego modelu, a polegał jedynie na swojej pamięci i intuicji. Za sprawy techniczne, czyli projektowanie oraz konstruowanie aut, odpowiedzialny było on i jego brat Marcel. 

W pierwszym roku działalności firmy Renault Freres, zostają zaprezentowane na wystawie w Paryżu dwa najnowsze modele. Wraz z pojawieniem się samochodu Typu A był również Typ B, z silnikiem o pojemności. 450 cm3. Produkcja wynosi 76 pojazdów, a w fabryce pracuje 110 osób. Dopiero w 1902 r. firma konstruuje własny silnik, który był pomysłem Louisa Renault. Silnik ten posiadał 4-cylindry, o pojemności 3750 cm3 i mocy 25 KM. Były one jednymi z najmocniejszych samochodów ówczesnego rynku. Z tego względu bracia Renault postanowili w 1903 roku wystartować w wyścigu na trasie Paryż – Madryt. Podczas eliminacji zginą jeden z braci - Marcel Renault. Trzy lata później, ze względów zdrowotnych odszedł również Fernand. Od tamtej pory firma nazywała się Les Automobiles Renailt (Samochody Renault). 

Okres między I a II wojną światową, również przyniósł marce wiele intensywnych zmian. W pierwszej wojnie samochody Renault AG i AG-1 produkowane również jako taksówki, w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do wygrania wojny między Francją, a Niemcami. Dzięki ich szybkiej reakcji, posiłki dla żołnierzy zostały dostarczone na czas, co dało zwycięstwo Francuzom i Anglikom. W czasie I wojny światowej marka produkowała również czołgi, silniki lotnicze oraz pojazdy transportowe dla swoich wojsk. Natomiast podczas drugiej wojny światowej Louis Renault nie miał już takiej passy. Został on oskarżony o współpracę z nazistowskimi Niemcami i wrzucony do więzienia, w którym zmarł w 1944 roku. Rok później jego zakłady zostały przejęte przez Państwo, które kontynuowało produkcję części Renault oraz samochodu 4 CV - małego i ekonomicznego samochodu dostępnego praktycznie dla każdego. Samochód miał czterocylindrowy silnik umieszczony z tyłu i napęd na tylne koła, przekazywany za pomocą 3-biegowej manualnej skrzyni Renault. Samochód ten w 1949 roku wygrał rajd Monte Carlo, a w 1951 24-godzinny rajd Le Mans. 

Kolejne lata nie były już tak burzliwe dla marki Renault. Po wojnie, a dokładniej w latach sześćdziesiątych, do produkcji trafiały kolejno modele Renault 8 oraz Renault 12, znany w Polsce jako 1300. Jednak najbardziej znanym modelem lat 60 było Renault 4. W latach 80 i 90 ukazał się kolejny hit, którym był miejski maluch o nazwie model 5. Jego następcą stało się znane nam obecnie Clio. W latach osiemdziesiątych bardzo znanymi modelami było także Renault 9 oraz odpowiednik typu hatchback Renault 11. Wszystkie te modele doczekały się swoich następców, którymi było Renault 19 oraz Megane, produkowane do dzisiaj. Pod koniec produkcji modelu 9/11 pojawiło się Renault 21 wytwarzane w latach 1986-1994, gdy zastąpiono je wytwarzaną do dziś Laguną

Obecnie koncern Renault jest posiadaczem marki Dacia. W swoich fabrykach zatrudnia ok. 131 tys. pracowników, a produkcja odbywa się w wielu krajach Europy, Ameryki oraz Azji. Oprócz produkcji samochodów, firma trudni się także w wytwarzaniu maszyn, wagonów kolejowych, urządzeń ogrodniczych oraz auto części Renault.

W sklepie internetowym iParts.pl dostępne są wszelkiego rodzaju części samochodowe Renault zarówno podzespoły mechaniczne, układy elektryczne i elektroniczne, jak i części blacharskie. Wszystkie elementy mają taką samą specyfikację techniczną, co części montowane na linii produkcyjnej, i są dostarczane przez renomowanych producentów z całego świata.

Zrobimy wszystko, byś nie miał już problemu ze znalezieniem części do swojego Renault, oferując Ci największą gamę elementów zamiennych do samochodów w Polsce. W naszym sklepie znajdziesz ponad 2 miliony podzespołów i akcesoriów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Renault, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

Sprawdź również naszą ofertę części do samochodów francuskich.

Popularne modele:

Najważniejsze informacje o pierścieniach tłokowych

Pierścienie tłokowePierścienie tłokowe stanowią elementy uszczelniające, których głównym zadaniem jest oddzielanie komory spalania silnika spalinowego od skrzyni korbowej. W większości przypadków, pierścienie tłokowe wykonane są z żeliwa, a ich powierzchnia robocza jest chromowana lub pokryta molibdenem. Pierścień tłokowy jest przecięty w połowie ...

Sprawdź Pierścienie tłokowe - zestaw