Najpopularniejsi producenci

Sprzęgło jednokierunkowe alternatora INA
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora VALEO
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora FEBI BILSTEIN
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora SKF
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora ERA
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora SNR
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora GATES
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora HELLA
Sprzęgło jednokierunkowe alternatora TOPRAN

FAQ

Ile kosztuje sprzęgło jednokierunkowe alternatora?

Ceny sprzęgła jednokierunkowego alternatora mieszczą się w zakresie od  90 do 210 zł. Różnice te wynikają ze specyfikacji podzespołów przeznaczonych dla różnych alternatorów. W sklepie można znaleźć szeroki wybór podzespołów pasujących do większości używanych w samochodach alternatorów.

Jakie są objawy uszkodzenia sprzęgła jednokierunkowego alternatora?

Sprawność sprzęgła jednokierunkowego najłatwiej można zweryfikować przez sprawdzenie, czy po wyłączeniu silnika obraca się ono jeszcze przez jakiś czas. Jeśli zatrzymuje się od razu, to znaczy że jest już zużyte i kwalifikuje się do wymiany.

Czy sam poradzę sobie z wymianą sprzęgła jednokierunkowego w alternatorze?

Wymiana tego elementu wymaga od nas przeciętnych umiejętności oraz wykorzystania popularnych narzędzi warsztatowych. Musimy jednak pamiętać o tym, że należy zacząć od wyjęcia alternatora z naszego samochodu oraz rozebrania jego obudowy.

Jakie mogą być powody uszkodzenia sprzęgła jednokierunkowego alternatora?

Sprzęgło jednokierunkowe alternatora, podobnie jak inne elementy z czasem oraz przebiegiem samochodu ulega zużyciu. Jego wymiana to standardowa procedura wchodząca w skład okresowej regeneracji alternatora w naszych samochodach.

Jak dobrać sprzęgło jednokierunkowe alternatora do swojego samochodu?

Najlepszym i najpewniejszym rozwiązaniem będzie dobór części po numerze OEM. Często ten sam model pojazdu zależnie od wyposażenia lub wersji silnika, czy rocznika może być wyposażone w różne wersje alternatora. Wtedy może zdarzyć się, że sprzęgło nie będzie pasowało do naszego egzemplarza.

Jak działa sprawne sprzęgło jednokierunkowe alternatora?

Do wykonania testu musimy zakręcić rolką alternatora. Niezależnie czy za pomocą silnika, czy po wyjęciu alternatora zrobimy to ręcznie, pozwoli nam to zaobserwować zachowanie się sprzęgła. Jeśli po zatrzymaniu się rolki sprzęgło nadal będzie się obracać, to oznacza że jest sprawne.