Napinacze rozrządu w samochodzie

Napinacz paska rozrządu

Wymiana układu rozrządu może przydarzyć się każdemu kierowcy, a sama operacja jest dość skomplikowana. W przypadku wymiany paska rozrządu czyha tutaj pewne niebezpieczeństwo, które może skutkować szybkim uszkodzeniem lub urwaniem nowo założonego paska. Chodzi o napinacze paska rozrządu. Ich nieprawidłowy montaż może nas słono kosztować. W iParts.pl znajdziesz szeroki wybór części samochodowy. Do Twojej dyspozycji są produkty znanych producentów przeznaczone do wszystkich marek i modeli aut, wśród nich również znajdują się znakomite napinacze paska rozrządu.

Napinacz paska rozrządu w samochodzie

Napinacz paska rozrządu służy, jak sama nazwa wskazuje, do napinania paska rozrządu. System rozrządu natomiast, to jeden z najważniejszych układów w samochodzie. Jego zadaniem jest sterowanie otwieraniem i zamykaniem zaworów w silniku. Zawory z kolei służą do doprowadzania do komory spalania (cylindra) powietrza i odprowadzanie z niej spalin. Najbardziej rozpowszechnionymi napinaczami, wykorzystywanymi w motoryzacji, są napinacze mechaniczne i hydrauliczne.

Sposób działania napinaczy paska rozrządu

Aby pasek rozrządu mógł optymalnie spełniać swoją rolę, musi być właściwie nałożony oraz naprężony. To zadanie napinaczy paska rozrządu. Dla prawidłowego działania napinacza paska najważniejszy jest odpowiedni moment, z jakim dokręcona zostanie jego śruba mocująca. Zbyt słabe jej dokręcenie będzie skutkować niewłaściwą pozycją płytki wspornikowej umiejscowionej pod łbem śruby. W efekcie pasek rozrządu będzie żle naprężony. Niedostateczne dokręcenie śruby, która mocuje napinacz paska, spowoduje prawdopodobnie jego zerwanie. Również zbyt mocne dociągnięcie śruby nie jest pożądane. Spowoduje to zerwanie gwintu śruby lub uszkodzenia gwintowanego otworu znajdującego się w kadłubie jednostki napędowej.

Typowe usterki napinacza paska rozrządu

Awaria paska rozrządu zazwyczaj prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń najważniejszych podzespołów silnika, a w ekstremalnych sytuacjach nawet do całkowitego zniszczenia jednostki napędowej. W typowym silniku samochodowym pasek rozrządu napędza również alternator. Jeżeli jest on w kiepskim stanie technicznym, podczas pracy paska rozrządu zaczyna dochodzić do powstawania wibracji oraz wstrząsów. To wszystko wpływa negatywnie na napinacz rozrządu w samochodzie oraz na amortyzator i może prowadzić do złamania zmęczeniowego na jego ramieniu. Aby uniknąć zerwania paska rozrządu (co może okazać się niezwykle szkodliwe dla silnika) eksperci zalecają, aby wymieniać kompletne zestawy rozrządu, wraz z paskiem, rolką prowadzącą, rolką napinacza, napinaczem paska rozrządu oraz, w niektórych silnikach, pompą wody.

Popularni producenci napinaczy paska rozrządu

  • SWAG
  • Ruville
  • Febi Bilstein
  • FAI AutoParts
  • AJUSA
  • Japanparts
  • Ashika
  • Optimal

Oferujemy tani napinacz rozrządu o bardzo dobrych parametrach i wysokiej jakości wykonaniu. Wszystkie napinacze paska rozrządu sprowadzamy od znanych i cenionych na całym świecie producentów części samochodowych. Znajdź odpowiednią część dla swojego samochodu. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Po kilku sekundach otrzymasz pełne zestawienie dostępnych produktów.

Wszystkie dostępne napinacze paska rozrządu są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta. Z naszej strony zapewniamy wsparcie techniczne na każdym etapie zakupów, najniższe rynkowe ceny, szeroką gamę asortymentową oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Napinacz paska rozrządu JAPKO
Napinacz paska rozrządu JAPANPARTS
Napinacz paska rozrządu ASHIKA
Napinacz paska rozrządu NPS
Napinacz paska rozrządu OPTIMAL
Napinacz paska rozrządu NSK
Napinacz paska rozrządu BREDA LORETT