Koła pasowe w konkurencyjnych cenach

Koło pasowe to element przekładni pasowej, który służy do zakładania pasu napędowego. Ze względu na rodzaj pracy można wyróżnić koła pasowe gładkie, z rowkiem i z rowkami w poprzek obwodu. Zadaniem koła pasowego jest odpowiedni rozkład drgań, co pozwala wyrównać i zapobiec przenoszeniu wibracji na system napędu pasowego. Koła doskonale eliminują duże drgania obrotowe na wale korbowym, ułatwiają pracę paskowi napędowemu a także pompom.

Koło pasowe wału korbowego

Koło pasowe wału korbowego napędza alternator, wspomaganie układu kierowniczego oraz kompresor klimatyzacji poprzez pasek klinowy. Najstarsze koła pasowe to koła metalowe, ulegające zużyciu w wyniku wyślizgania się powierzchni, która napędza pasek osprzętu. Typowy objaw wyeksploatowania koła pasowego to charakterystyczne głośne piszczenie. Nieco nowsze i bardziej zaawansowane koła pasowe, to koła, które redukują drgania skrętne. Takie koła zostały wyposażone w elastyczne połączenie, dzięki któremu wszelkie ruchy są odpowiednio tłumione i układ pracuje ciszej. Zużycie elastycznego koła pasowego objawia się tym samym, co w przypadku standardowego koła metalowego tj. niska kultura pracy, hałas i zwiększenie drgań. Niesprawne koło pasowe należy jak najszybciej wymienić. Efektem zaniedbania tego elementu będzie bowiem przyspieszone zużycie paska oraz ryzyko awarii alternatora.

Koło pasowe pomp

Koło pasowe może być także umieszczone na wałku pompy np. wspomagania, gdzie służy do napędzania pompy. Prawidłowa współpraca na linii koło pasowe – pompa, pozwala uzyskać odpowiednie ciśnienie w płynie hydraulicznym, który jest dostarczany do przekładni kierowniczej. Awaria koła pasowego w tym przypadku oznacza zwykle spadanie lub całkowite zerwanie się paska klinowego i utratę pełnej sprawności układu kierowniczego, która nie zapominajmy, jest kluczowa dla bezpieczeństwa podczas jazdy.

Doskonała oferta kół pasowych wału korbowego i pomp sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy koła pasowe, renomowanych producentów, między innymi takich jak Corteco, SKD, Dayco, Febi Bilstein, Continental i Hutchinson.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie koła pasowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni model koła pasowego do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.