Promocje

384 zł
Cena katalogowa 450
BLUE PRINT
Zestaw paska rozrządu firmy BLUE PRINT do Toyota Avensis, Corolla. Do roku prod.: 2006-10.
172 zł
Cena katalogowa 350
SKF
Zestaw paska rozrządu firmy SKF do Ford Focus II, Fiesta V, Fusion, Puma.
383 zł
Cena katalogowa 450
INA
Zestaw rozrządu firmy INA dla aut grupy VW z silnikiem 1.4 16V (Leon, Golf, Bora, Lupo, Toledo)
435 zł
Cena katalogowa 450
INA
Liczba zębów 1: 119 Szerokość 1 [mm]: 27,00

Zestawy paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu

Od tego mechanizmu, a właściwie od niepozornego kawałka gumy lub łańcucha zależy, czy silnik w Twoim samochodzie będzie w ogóle w stanie pracować. Rozrząd to system, bez którego daleko nie zajedziesz. W iParts.pl znajdziesz najwyższej jakości zestawy rozrządu znanych i renomowanych producentów po najniższych rynkowych cenach. Nasze produkty to gwarancja niezawodności oraz bezpieczeństwa użytkowania w każdych warunkach.

Rozrząd w samochodzie

Rozrząd to system wykorzystywany przede wszystkim w pojazdach z silnikami tłokowymi. Składa się on z grupy podzespołów zapewniających odpowiednie sterowanie pracą silnika, w tym doprowadzanie ładunku do cylindrów jednostki napędowej oraz usuwanie z nich spalin. Kompletny rozrząd jest mechanizmem napędzanym wałem korbowym silnika zazwyczaj z wykorzystaniem paska zębatego lub łańcucha. W starszych konstrukcjach do napędu rozrządu wykorzystywano zespoły kół zębatych, a w niektórych silnikach stosowano napęd rozrządu za pomocą wałka królewskiego (wałek połączony przekładniami stożkowymi z wałem korbowym i wałkiem rozrządu).

Sposób działania rozrządu

Układ rozrządu to jeden z najważniejszych elementów silników spalinowych we współczesnych samochodach. Zadaniem rozrządu samochodowego jest przekazywanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory, a także umożliwienie dopływu do cylindrów mieszanki paliwowo - powietrznej i usunięcie z nich produktów spalania. Praca układu rozrządu sprawia, że silnik działa poprawnie, a samochód osiąga odpowiednie parametry pracy.

Typowe usterki rozrządu w samochodzie

Zestaw rozrządu podlega regularnej wymianie, ponieważ jest on typową częścią eksploatacyjną. Częstotliwość wymiany najczęściej określana jest przez producenta auta. Regularna wymiana kompletnego rozrządu jest niezwykle istotna, ponieważ pęknięty lub mający wyłamane zęby pasek rozrządu może stać się przyczyną uderzenia tłoka w otwarty zawór, skutkując wygięciem zaworów i pęknięciem tłoków, czego finalną konsekwencją jest uszkodzenie silnika. Skutki mogą być tak daleko idące i poważne, że wielu użytkowników po tego typu awariach musi wymieniać cały silnik! Pamiętajmy, że kompletny rozrząd to nie tylko spory wydatek finansowy, ale również bardzo pracochłonna usługa serwisowa, która dodatkowo zwiększa końcowe koszty naprawy.

Popularni producenci rozrządu

  • SKF
  • Contitech
  • Gates
  • Hepu
  • Meyle
  • Dayco

W trosce o sprawną i długotrwałą eksploatację samochodu, większość fachowców zaleca wybieranie zestawów rozrządu, które charakteryzują się wysoką jakością. Taki zestaw rozrządu znajdziesz tylko w iParts.pl. Wszystkie zestawy rozrządu, dostępne w sklepie iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Powiązane kategorie produktowe

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kompletnego rozrządu do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik oraz wersję silnikową. Rozrząd samochodowy z naszymi częściami to gwarancja trwałości, bezpieczeństwa i niezawodności.

Polecane akcesoria do pasków napędowych:

Najpopularniejsi producenci

Zestaw paska rozrządu INA
Zestaw paska rozrządu CONTINENTAL CTAM
Zestaw paska rozrządu GATES
Zestaw paska rozrządu DAYCO
Zestaw paska rozrządu SKF
Zestaw paska rozrządu RUVILLE
Zestaw paska rozrządu BOSCH
Zestaw paska rozrządu HEPU
Zestaw paska rozrządu LUCAS

FAQ

Ile kosztuje gotowy zestaw paska rozrządu?

W naszym sklepie klienci mogą wybierać wśród wielu markowych zestawów paska rozrządu. Oferowane produkty cieszą się sporą popularnością. Ceny zestawów paska rozrządu wynoszą od 290 do 540 zł. W tej cenie otrzymujemy gotowy do zamontowania zestaw.

Jak ocenić stan rozrządu w swoim samochodzie?

Najważniejszym elementem całego układu rozrządu jest pasek. To głównie od niego zależy trwałość oraz wytrzymałość całego układu. Jeśli dojdzie do zerwania paska może to spowodować całkowite uszkodzenie silnika.

Czy po zakupie auta używanego powinienem wymienić kompletny rozrząd?

Jeśli nie mamy pewności, że rozrząd był w ostatnim czasie wymieniany to powinniśmy tego dokonać we własnym zakresie. Jego uszkodzenie może całkowicie zniszczyć nasz silnik, a jego remont będzie kosztował nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Jak dopasować części rozrządu do swojego samochodu?

Dobierając takie elementy opierajmy się na numerach seryjnych części. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dany podzespół będzie idealnie dopasowany do naszego samochodu i zapewni nam prawidłowe działanie oraz bezpieczeństwo.

Jak ustawić rozrząd po wymianie paska?

Ustawianie rozrządu jest kluczowym etapem całej wymiany. Bez prawidłowego wyregulowania rozrządu nie tylko możemy mieć problemy z pracą silnika, ale również może dojść do jego całkowitego zniszczenia.

Czym grozi zerwanie paska rozrządu w czasie jazdy?

Większość silników spalinowych, to tzw. silniki kolizyjne. W momencie zerwania paska rozrządu dochodzi do zderzenia tłoków z zaworami, co doprowadza do zniszczenia obu tych elementów, a w niektórych wypadkach również do uszkodzenia głowicy.