Osuszacz klimatyzacji w iParts.pl

Układ klimatyzacji samochodowej wyposażony jest w tak zwany osuszacz. Ma on za zadanie wychwytywać z czynnika roboczego klimatyzacji wilgoć, która mogłaby uszkodzić kompresor klimatyzacji i zawór rozprężny. Wymiana filtra osuszacza to czynność, której nie można bagatelizować i należy przeprowadzić w razie stwierdzania spadku wydajności układu.

Kiedy wymienić osuszacz?

Warto pamiętać, że awaria skraplacza oznacza nie tylko wymianę kondensera, ale również osuszacza. Wilgoć, która dostaje się do układu wchłaniana jest przez środek higroskopijny (desykant), którym wypełniony jest osuszacz. Ze względu na niewielką objętość, osuszacz ma ograniczoną zdolność absorpcji, a wilgoć powoduje powstawanie kwasów wywołujących korozję.

Osuszacz powinien być wymieniany co około 2 lata oraz za każdym razem, jeśli mamy do czynienia z otwarciem układu, wymianą kondensera lub zatarciem sprężarki. Ceny osuszaczy nie są wygórowane więc z wymianą tego elementu nie warto zwlekać.

Jak wymienić filtr osuszacz?

Obudowa filtra osuszacza ma wziernik, przez który można stosunkowo łatwo ocenić stan jego zużycia. Całkowicie zatkany, niesprawny filtr osuszacza uniemożliwi działanie klimatyzacji i może doprowadzić do awarii sprężarki i innych elementów układu. Wymiana filtra sprowadza się do odciągnięcia czynnika roboczego z układu klimatyzacji, wykręcenia filtra wraz z obudową i zamontowania nowego w jego miejsce. Na sam koniec należy sprawdzić układ pod kątem szczelności i ponownie napełnić czynnikiem roboczym.

Czy można zamontować używany osuszacz?

Nie warto dać się zwieść ogłoszeniom, gdzie sprzedawcy za niewielkie pieniądze oferują używany osuszacz w "dobrym stanie". To po prostu nie jest możliwe. Pamiętajcie, że osuszacz to element eksploatacyjny jednorazowego użytku. Nawet nowy osuszacz może nie spełnić swojego zadania, jeśli zostanie rozhermetyzowany i przez dłuższy czas wystawiony na działanie powietrza. Osuszacze na czas magazynowania wypełniane są azotem i hermetycznie zamykane, co pozwala zachować im swoje cenne właściwości.

O czym należy pamiętać?

Warto zaznaczyć, że wymiana osuszacza jest możliwa jedynie w wyspecjalizowanym warsztacie, który dysponuje odpowiednim sprzętem do obsługi klimatyzacji.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep motoryzacyjny iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę osuszaczy, gdzie można znaleźć całą gamę produktów do większości popularnych modeli samochodów. Oferujemy osuszacze znanych i cenionych światowych producentów, takich jak Valeo, Nissens, Prasco, Hella, oraz Delphi. Osuszacze tych marek znane są ze swojej niezawodności i są świetnym przykładem doskonałej technologii.

Wszystkie oferowane przez nas osuszacze klimatyzacji są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

W celu doboru odpowiedniego osuszacza do swojego samochodu, wybierz markę auta z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj układu klimatyzacji na potencjalne uszkodzenia i zamów w iParts.pl nowy osuszacz z dostawą do domu!