Części samochodowe nr 1
4.9/5 (3250 ocen)
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Hyundai TUCSON (JM) (od 2004.06)

Części samochodowe do Hyundaia Tucson JM

W przypadku pierwszego Hyundaia Tucson można było odnieść wrażenie, że patrzy się na pewien model koncernu Kia. I rzeczywiście, Tucson to techniczny brat bliźniak modelu Sportage drugiej generacji. Debiut Hyundaia Tucson miał miejsce w 2004 roku, a nazwę samochodu zapożyczono od amerykańskiego miasta w stanie Arizona. W latach 2009-2015, czyli w okresie produkcji drugiej generacji modelu Tucson, samochód był sprzedawany na większości rynków dystrybucji pod nazwą ix35. Dopiero przy okazji debiutu trzeciej odsłony Hyundaia wrócono do pierwotnej nazwy „Tucson”.

Hyundai Tucson to przedstawiciel kompaktowych crossover-ów. Jest to trzeci z rzędu samochód terenowy marki Hyundai, zaraz za modelami Terracan oraz Santa Fe. Model Tucson trafił do sprzedaży praktycznie na całym świecie. W Europie samochód cieszył się bardzo dużą popularnością. Największą zaletą Hyundaia był napęd na cztery koła, który, niestety, nie był dostępny w najtańszej wersji auta. Do mankamentów można zaliczyć dość mały bagażnik o pojemności 325 litrów, co na tę klasę samochodów jest kiepskim wynikiem.

Pierwsza generacja Hyundaia Tucson była oferowana w Polsce w czterech wersjach wyposażenia. Najtańsza wersja Comfort nie posiadała napędu na cztery koła, za to już w standardzie wyposażono ją m.in. w klimatyzację, centralny zamek, elektrycznie regulowane szyby i lusterka czy też immobilizer. Najbogatsza wersja samochodu Elegance posiadała m.in. ESP, poduszki boczne, kurtyny powietrzne, komputer pokładowy czy też klimatyzację. Niektóre części do Hyundai Tucson w tej wersji zostały dodatkowo obszyte wysokiej jakości skórą (fotele, kierownica, gałka zmiany biegów).

Lista oferowanych jednostek napędowych do Hyundaia była skromna, lecz każdy mógł w niej znaleźć coś dla siebie. W gamie silników benzynowych znalazły się dwie jednostki – 2.0 R4 o mocy 139 KM oraz silnik 2.7 V6 o mocy 173 KM. Proponowane dla tego modelu jednostki wysokoprężne to dwa silniki 2.0 CRDi R4 o mocach 111 i 150 KM, a także silnik 2.8 R4 Turbo o mocy 170 KM. W zależności od rodzaju napędu oferowano 5- i 6-biegową skrzynię manualną lub 4-stopniową przekładnią automatyczną.

Szczerze mówiąc, Tucson to dość udana konstrukcja, jednak siadając za jego kierownicą czuć bardziej charakterystykę minivanu niż rasowego samochodu terenowego. Hyundai miał dość silną konkurencję rynkową w postaci Forda Kuga, Opla Antara czy też Toyoty RAV4.

Inne modele Hyundaia Tucson

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze