Marka Denso to światowy lider wśród producentów części do układów zapłonowych pojazdów silnikowych. Wieloletnie doświadczenie i silna pozycja na rynku pozwalają inżynierom Denso wypuszczać regularnie nowe produkty o bardzo wysokiej jakości. Ich ostatnim dziełem okazała się nowa seria świec zapłonowych Iridium Long Life. Co warto wiedzieć o tych nowych świecach?

Niewielu producentów części do układów zapłonowym wypracowało sobie równie mocną markę, jak Denso. Działająca od 1959 roku firma praktycznie od początku swojego istnienia wyznacza standardy technologii świec zapłonowych, świec żarowych, a także innych elementów odpowiedzialnych za rozruch silnika. Kilka miesięcy temu marka Denso ponownie zachwyciła swoich odbiorców, dostarczając im nowe świece zapłonowe z serii Iridium Long Life. Nowe świece przeznaczone są do montażu w samochodach marek Honda, BMW czy Volvo.

Oferta elementów układu zapłonowego od Denso. Na co mogą liczyć fani tej właśnie marki?

Denso to znana i sprawdzona marka elementów układu zapłonowego, mająca za sobą już ponad 60 lat działalności. Oferta Denso nie zamyka się wprawdzie jedynie w układach zapłonowych, jednak to one stanowią prawdziwą specjalność tego producenta. W portfolio marki znajdziecie m. in.:

 • świece zapłonowe,
 • świece żarowe,
 • cewki zapłonowe,
 • pompy paliwa.

Doskonałą opinią cieszą się cewki zapłonowe marki Denso (choć przeznaczone są na rynek wtórny, produkuje się je według technologii wykorzystywanej do wytwarzania cewek zapłonowych przeznaczonych na tzw. pierwszy montaż), a także świece żarowe. Świece żarowe Denso uznawana są za jedne z absolutnie najlepszych na światowym rynku. Użytkownicy cenią je ze względu na ich zakres, pokrycie floty samochodowej oraz z uwagi na skuteczność pracy. Równie dobrymi opiniami cieszą się również świece zapłonowe Denso, tak samo dobre, zaawansowane, a przy tym ciągle rozwijane i oferowane w nowych wersjach, co pokazuje przykład niedawnego wypuszczenia na rynek świec zapłonowych z serii Iridium Long Life.

Świece zapłonowe Denso na rynku wtórnym, a także do wykorzystania na tzw. pierwszy montaż

Jak przyznają sami szefowie firmy, marka Denso znajduje się obecnie na pozycji uprzywilejowanej pośród wszystkich producentów komponentów układów zapłonowych, zwłaszcza najbardziej zaawansowanych i niezawodnych świec zapłonowych. Widać to choćby po zainteresowaniu, jakim cieszą się świece zapłonowe marki Denso. A świece te wchodzą w skład najnowocześniejszego obecnie programu świec zapłonowych na rynku wtórnym. Portfolio marki Denso w tym właśnie aspekcie tworzą następujące produkty:

 • standardowe świece zapłonowe niklowe (Niklowe TT),
 • świece zapłonowe platynowe (Double Platinum),
 • świece zapłonowe z serii Twin Tip (TT),
 • świece zapłonowe irydowe (Iridium Power 0,4mm, Iridium Long Life, Iridium Tough 0,4mm),
 • świece zapłonowe o nadzwyczajnej zapłonności Super Ignition Plug (SIP),
 • świece zapłonowe irydowe do samochodów sportowych (Iriduim Racing 0,4 mm).

Wiele z wymienionych produktów opartych jest o opatentowane przez markę Denso rozwiązania, wiele też podlega nieustannym ulepszeniom. Ponieważ szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się świece z serii Iriduim Long Life, ich producent cały czas pracuje na rozszerzeniu oferty w tym właśnie zakresie. Właśnie dzięki temu liczba potencjalnych użytkowników świec zapłonowych Iriduim Long Life powiększyła się ostatnio o kolejną grupę kierowców.

Nowe świece zapłonowe Idridium Long Life od Denso. Do jakich modeli aut można je zamontować?

W listopadzie ubiegłego roku lista świec zapłonowych Iridium Long Life od Denso została powiększona o nowe produkty z tej serii. Nowe świece posiadają aż 499 zastosowań i zastępują 28 numerów części OE. Wprowadzone do oferty nowe świece Iridium Long Life mogą być montowane m. in. w samochodach marek:

 • BMW,
 • Honda,
 • Suzuki,
 • Volovo.

Szczegóły dotyczące zastosowania nowych świec od Denso przedstawiają się następująco:

Zastosowanie nowych świec Denso

Więcej informacji na temat nowych świec zapłonowych Iridium Long Life oraz ich zastosowania znajdziecie w aktualnym e-katalogu producenta.