Części samochodowe DENSO

Kategorie

Auto części zamienne Denso

Części samochodowe DENSO

Denso to japońskie przedsiębiorstwo dostarczające części samochodowe do seryjnej produkcji wielu pojazdów (jak. np. Toyota) oraz na rynek części zamiennych. Oprócz głównych siedzib znajdujących się w Japonii firma obecna jest łącznie w 34 krajach na całym świecie. Wewnątrz koncernu zatrudnienie znajduje około 126 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. 

Historia firmy Denso zaczyna się 16 grudnia 1949 roku. Początkowo firma nazywała się Nippondenso, jednak już po roku działalności zdecydowano się na skrócenie nazwy. W 1953 roku nawiązano ścisłą współpracę z Robert Bosch GmbH. Dwa lata później skonstruowano pierwsze pompy wtryskowe. W 1957 roku rozpoczęto produkcję świec zapłonowych. W 1961 roku firma Denso otrzymała prestiżową nagrodę im. Deminga w kategorii kontroli jakości. W 1968 roku otworzono pierwsze centrum badawcze Denso na terenie Japonii. Kolejne lata nieustannego rozwoju sprawiły, że firma zaczęła być znaczącą marką na arenie międzynarodowej. W 1970 roku otworzono biuro w Niemczech, a rok później fabrykę w Los Angeles. W 1972 roku wkroczono na rynek tajski, australijski oraz kanadyjski. W 1978 roku uruchomiono produkcję silników małolitrażowych

Do dnia dzisiejszego firma Denso jest jednym z liderów produkcji części układu zapłonowego do samochodów osobowych. Takie części samochodowe Denso, jak np.: świece żarowe, świece zapłonowe czy przewody zapłonowe, są doskonale znane i polecane przez mechaników samochodowych na całym świecie. O jakości produktów Denso najlepiej świadczy zaufanie największego koncernu motoryzacyjnego świata, czyli Toyoty, która wykorzystuje części Denso w seryjnej produkcji swoich pojazdów.

Opinie o częściach DENSO

Moi klienci przeważnie zdają się na części zamienne które sam dla nich wybieram. Jeżeli chodzi o świec zapłonowe to odkąd pamiętam stosuje części Denso, które polecam każdemu.

Andrzej, Radom

23-11-2015

Jeżeli chodzi o czujniki lub elementy elektryki samochodowej, zawsze sięgam po części firmy Denso. W wielu przypadkach części te są stosowane jako pierwszy montaż, ale ja wybieram je dlatego, że są najwyższej jakości, za przystępną cenę.

Tomasz, Warszawa

09-12-2015

Już w trzecim samochodzie mam zamontowane świece zapłonowe firmy Denso i złego słowa o nich powiedzieć się nie da. Polecam szczególnie tym, którzy użytkują samochód w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Jarosław, Gdańsk

18-12-2015

Do starych samochodów polecam szczególnie części elektryczne firmy Denso. Naprawiając samochody, szczególnie starsze, niemal zawsze stosuje zamienniki tej firmy i nigdy nie było z nimi problemów.

Józef, Węgorzewo

09-01-2016

Katalog części Denso online

Katalog online: https://www.denso-am.pl/e-katalog/