Artykuły

Jaki podnośnik samochodowy warto wybrać? Rodzaje ręcznych podnośników samochodowych do garażu i warsztatu

Data:16-10-2021
Autor:Piotr Żaczek
Ręczne podnośniki samochodowe występują w kilku typach i każdy z nich oferuje nieco inny zakres możliwości. Na który z nich powinniście się zdecydować? Jak dobrać taki podnośnik samochodowy, który najlepiej sprawdzi się w Waszym konkretnym przypadku?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Sosnowiec – poradnik zakupowy dla mieszkańców Sosnowca i okolic

Data:14-10-2021
Autor:Piotr Żaczek
Mieszkasz w Sosnowcu lub okolicach? Szukasz części samochodowych do swojego auta, ale nie masz pewności, gdzie dostaniesz je bez nadwyrężania przy tym swojego budżetu? Jeśli tak, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.
Czytaj więcej >

Jak rozpoznać uszkodzenie mechanizmu różnicowego? Jakie objaw daje awaria dyferencjału?

Data:12-10-2021
Autor:Piotr Żaczek
Mechanizm różnicowy to w większości aut podzespół wyróżniający się naprawdę sporą wytrzymałością. Mimo to nawet on nie jest w stanie wytrzymać „zajeżdżania” auta na wszelkie możliwe sposoby. Jak możecie rozpoznać uszkodzenie dyferencjału?
Czytaj więcej >

Jak usunąć nagar w silniku? Dlaczego stosowanie płukanek ma naprawdę sens i kiedy powinniście ich używać?

Data:10-10-2021
Autor:Daniel Bień
Wokół usuwania nagaru z silnika za pomocą płukanek narosło sporo nie mających żadnych podstaw mitów. Mimo to ciągle istnieją i zniechęcają kolejnych kierowców do sięgnięcia po te preparaty. A może jednak w jest w tych mitach nieco prawdy i usuwanie nagaru z silnika może skończyć się źle?
Czytaj więcej >

Jak należy postępować z olejem w dyferencjale? Czy, jak i kiedy należy wymieniać olej w mechanizmie różnicowym?

Data:08-10-2021
Autor:Daniel Bień
W tylnonapędowych samochodach z lat 80., 90, a nawet młodszych, mamy do czynienia z przekładnią różnicową, czyli tzw. dyferencjałem. W dyferencjale tym znajduje się olej, który zdaniem wielu producentów aut nie podlega obowiązkowi wymiany. Czy to prawda?
Czytaj więcej >

Jakie są objawy awarii czujnika położenia wału korbowego? Po czym poznacie, że czujnik uległ uszkodzeniu?

Data:06-10-2021
Autor:Piotr Żaczek
Zwykła awaria prostego czujnika potrafi narobić niemałego zamieszania w każdym nowoczesnym aucie. Szczególnie dużo zamieszania może wywołać awaria czujnika położenia wału korbowego. Dlaczego akurat na ten czujnik powinniście szczególnie uważać?
Czytaj więcej >

Dlaczego spryskiwacze przedniej szyby nie działają? Co może być przyczyną tego typu awarii?

Data:04-10-2021
Autor:Daniel Bień
Spryskiwacze przedniej szyby to prosty, a przy tym nieodzowny układ każdego auta, który jednak czasem lub się popsuć. A ponieważ jest prosty, gdy pojawi się awaria, często próbujemy usunąć ją sami. Jakich błędów należy przy tym unikać?
Czytaj więcej >

Jakie są przyczyny i objawy uszkodzenia wału korbowego?

Data:02-10-2021
Autor:Piotr Żaczek
Mogłoby się wydawać, że tak solidny kawał „żelaza”, jak wał korbowy, nie ma prawa ulec jakimkolwiek uszkodzeniom. A jednak wał korbowy wcale nie pozostaje wolny od awarii. Jakiego typu uszkodzenia mogą mu się przytrafić? Jakie objawy dają te uszkodzenia?
Czytaj więcej >

Dlaczego nie wolno pomijać wymiany oleju przekładniowego? Jak często należy ją przeprowadzać, co wpływa na skrócenie żywotności?

Data:30-09-2021
Autor:Piotr Żaczek
Eksperci nieustannie nawołują kierowców do regularnej wymiany oleju przekładniowego. Producenci aut, z kolei, wymiany oleju w skrzyni biegów w ogóle nie przewidują. Kto ma rację i dlaczego?
Czytaj więcej >

Kiedy przychodzi czas na wymianę akumulatora samochodowego i dlaczego najlepiej zrobić to właśnie teraz?

Data:28-09-2021
Autor:Piotr Żaczek
Jak twierdzą niektórzy kierowcy, żaden moment nie jest dobry na wymianę akumulatora. Mimo tego akumulator wymieniać czasem trzeba i zdecydowanie lepiej jest to zrobić zawczasu, niż pod presją czasu. Jak rozpoznać, że pora na wymianę akumulatora właśnie nadchodzi?
Czytaj więcej >

Czym należy się kierować przy wyborze kamery do samochodu? Jaki wideorejestrator najlepiej spełni Wasze oczekiwania?

Data:26-09-2021
Autor:Martyna Jędruch
Jeszcze kilka lat temu montaż w aucie wideorejestratora wydawał się zwykłą fanaberią. Dziś kamery samochodowe to niemalże integralne elementy pojazdów poruszających się po naszych drogach. W jaki sposób kamery te należy dla siebie wybierać?
Czytaj więcej >

Kompendium wiedzy o letnim płynie do spryskiwaczy. Te informacje naprawdę mogą Wam się przydać

Data:24-09-2021
Autor:Martyna Jędruch
Co powinniście wiedzieć o letnim płynie do spryskiwaczy? Czy i jak można go zrobić samodzielnie, w domowych warunkach? Z czego taki prawdziwy płyn powinien się składać i do jakich temperatur można go bezpiecznie używać?
Czytaj więcej >

Jak sprawdzić, czy klimatyzacja jest nabita? Różne sposoby na mierzenie poziomu czynnika chłodniczego w układzie

Data:22-09-2021
Autor:Daniel Bień
Wydajność klimatyzacji w pierwszej kolejności zależy od czynnika chłodniczego, a dokładniej o jego ilości. Niedostatek lub brak czynnika to brak efektywności popularnej „klimy”. Jak możecie sprawdzić poziom czynnika chłodniczego w swoim aucie?
Czytaj więcej >

Czym jest skrzynia rozdzielcza oraz reduktor? Jaką funkcję pełnią te elementy i gdzie można je znaleźć?

Data:20-09-2021
Autor:Piotr Żaczek
Skrzynia rozdzielcza wraz z reduktorem są elementami współodpowiadającymi za to, że samochodami terenowymi z napędem na 4 koła jeździ się zupełnie inaczej, niż zwykłymi osobówkami. Jaką rolę pełni skrzynia rozdzielcza i do czego służy sam reduktor?
Czytaj więcej >

Czy na pewno wiecie, jak wybrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka? O czym powinni pamiętać rodzice przed zakupem?

Data:18-09-2021
Autor:Martyna Jędruch
Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim na drogi wyruszy tysiące rodziców dowożących swoje pociechy do szkół lub przedszkoli. W czym będą je przewozić? Zgodnie z prawem w fotelikach samochodowych. Ale czy na pewno we właściwie dobranych fotelikach?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Radom – poradnik zakupowy dla mieszkańców Radomia i okolic

Data:16-09-2021
Autor:Piotr Żaczek
Jesteś mieszkańcem Radomia lub okolic? Posiadasz własne auto, do którego regularnie sam kupujesz części zamienne? Zobacz, jakich dostawców powinieneś unikać, a od jakich możesz kupować całkowicie bezpiecznie.
Czytaj więcej >

Części samochodowe Częstochowa – poradnik zakupowy dla mieszkańców Częstochowy i okolic

Data:14-09-2021
Autor:Martyna Jędruch
Zapotrzebowanie na samochodowe części zamienne w Częstochowie rośnie z roku na rok. A gdzie pojawia się zapotrzebowanie na jakiś towar, tam też od razu zaczynają działać dostawcy gotowi ten towar dostarczyć. O czym powinieneś pamiętać, wybierając ofertę jednego z nich?
Czytaj więcej >

Co zrobić, gdy nie działa pompka płynu spryskiwaczy? Jak sprawdzić, czy to na pewno awaria samej pompki jest przyczyną problemu?

Data:12-09-2021
Autor:Piotr Żaczek
Macie problemy z pompką płynu spryskiwaczy? Silniczek pompki nie działa lub też mimo jego działania płyn ze spryskiwaczy nadal nie leci? Zobaczcie, co może być przyczyną tego typu awarii i jak należy ją usunąć
Czytaj więcej >

Dlaczego data produkcji opony jest tak ważna? Jak odczytać i jak sprawdzić wiek opony?

Data:12-09-2021
Autor:Martyna Jędruch
Wiek opony to jedna z jej ważniejszych cech, na którą uwagę zwracają dokonujący zakupu kierowcy, przeprowadzający przegląd specjaliści, a także zatrzymujący auto do kontroli policjanci. Dlaczego wiek opony jest tak ważny? I jak możecie sami ten wiek sprawdzić?
Czytaj więcej >

Dlaczego zamówione części nie pasują do mojego samochodu? Jak kupować zamienniki, aby uniknąć tego typu sytuacji?

Data:10-09-2021
Autor:Daniel Bień
Problemy z dopasowaniem części zamiennych zdarzają się nieustannie. Powodów, dla których dochodzi do pomyłek, jest kilka i każda z nich może zadecydować o wyborze niewłaściwego zamiennika. Co to za problemy i jak możecie ich uniknąć?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  43