Artykuły

Kiedy należy wymienać olej do skrzyni biegów? Jak często? Co może się stać, jeśli tej wymiany nie przeprowadzicie?

Data:15-04-2021
Autor:Daniel Bień
Każda skrzynia biegów, czy to manualna, czy automatyczna, chroniona jest przez olej przekładniowy lub specjalny płyn hydrauliczny. Olej ten, jak każdy inny płyn eksploatacyjny w Waszym samochodzie, ma ograniczoną żywotność. Czy oznacza to, że należy go wymieniać? A jeśli tak, to jak często?
Czytaj więcej >

DOT 3, DOT 4, a może DOT 5.1? Jaki rodzaj płynu hamulcowego powinniście wlewać do swojego auta?

Data:13-04-2021
Autor:Dominik Kakietek
Mogłoby się wydawać, że o płynach hamulcowych, a szczególnie o doborze płynów hamulcowych powiedziano i napisano już wszystko. Jednak z ilości pytań, jakie w tym właśnie temacie od Was dostajemy, wynika, że jak dotąd nie zrobiono tego należycie. Niniejszym postanowiliśmy to zmienić. A więc, jak prawidłowo dobrać płyn hamulcowy?
Czytaj więcej >

Duże zestawy narzędziowe. Ile warto dać za walizkę, dzięki której możecie samodzielnie dokonywać wielu napraw?

Data:11-04-2021
Autor:Piotr Żaczek
Jest wiele narzędzi, które przydają się w każdym garażu. Jeśli chcecie samodzielnie zajmować się swoim autem, potrzebujecie kluczy, śrubokrętów i młotków, jednak podstawą zawsze będzie duży, dobrze skompletowany zestaw narzędziowy w walizce. Dlaczego? Co koniecznie powinno się w nim znaleźć?
Czytaj więcej >

Amortyzatory olejowe czy gazowo-olejowe? Które wybrać? Odpowiadamy na ważne pytania klientów!

Data:09-04-2021
Autor:Daniel Bień
Dość często pytacie nas o to, jakiego rodzaju amortyzatory powinniście wybrać do swojego auta. Czy postawić na olejowe, jako te bardziej sprawdzone, czy też może zdecydować się na nowocześniejszą konstrukcje gazowo-olejową? Od czego w ogóle powinien zależeć Wasz wybór? Otóż, powinien on zależeć od kilku ważnych czynników. Jakich?
Czytaj więcej >

Małe i średnie walizkowe zestawy narzędziowe. Dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników motoryzacji

Data:07-04-2021
Autor:Dominik Kakietek
Mniejsze i większe awarie, wymiana części oraz płynów samochodowych. Naprawa sprzętów domowych, urządzeń, mebli – wszystko to możecie wykonać samodzielnie, mając w domu jeden, dobrze dobrany, walizkowy zestaw narzędziowy. W jaki sposób powinniście taki zestaw dobrać? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?
Czytaj więcej >

Narzędzia i akcesoria niezbędne w każdym garażu – dla tych, którzy kochają samochody. Klucze płaskie, część II

Data:05-04-2021
Autor:Dominik Kakietek
Klucze płaskie stanowią podstawę każdego zestawu narzędziowego, jakim posługujemy się w garażu czy warsztacie samochodowym. Jeśli należycie do tych pasjonatów motoryzacji, którzy lubią i chcą samodzielnie zajmować się swoimi autami, klucze te musicie dobierać starannie i po głębokim zastanowieniu. Na co powinniście przy tym zwracać szczególną uwagę? Jaki typ kluczy płaskich powinien trafić do Waszej skrzynki z narzędziami?
Czytaj więcej >

Jak dobrać felgi do samochodu? Na co koniecznie powinniście przy tym uwagę zwracać i dlaczego?

Data:03-04-2021
Autor:Piotr Żaczek
W każdym samochodzie znajdziecie części, których wymiana, z perspektywy tuningu, jest trudna lub wręcz bezcelowa, oraz takie, które wymienić można stosunkowo łatwo, osiągając przy tym bardzo dobre i wyraźne efekty. Do tej drugiej grupy części zaliczają się m. in. felgi samochodowe. I właśnie dlatego tak często są wymieniane. Czy jednak na pewno w sposób prawidłowy?
Czytaj więcej >

Klocki hamulcowe standardowe vs klocki ceramiczne. Oczywiste cechy wspólne i nieoczywiste różnice. O czym warto wiedzieć?

Data:01-04-2021
Autor:Daniel Bień
Ceramiczne klocki hamulcowe pojawiły się na rynku motoryzacyjnym na tyle dawno, że większość kierowców zdążyła się już z nimi zetknąć lub przynajmniej oswoić z ich obecnością. Współcześnie stały się one realną i łatwo dostępną alternatywą dla klocków standardowych. Pytanie tylko, czy kierowcy, którzy do tej pory jeździli wyłącznie na klockach standardowych, mają powód do zamiany ich na ceramiczne?
Czytaj więcej >

Jak kupować części samochodowe w Bydgoszczy? Poradnik konsumencki dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic

Data:30-03-2021
Autor:Dominik Kakietek
Mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicach? Potrzebujesz części zamiennych do swojego auta, ale nie bardzo wiesz, gdzie ich szukać. Bez względu na to, czym jeździsz i co dokładnie wymaga wymiany, nowe części samochodowe znajdziesz na iPartst.pl – największym motoryzacyjnym sklepie internetowym. Dlaczego warto wejść na stronę naszego sklepu?
Czytaj więcej >

Podstawowe typy zawieszenia samochodowego. Które z nich najczęściej wykorzystywane są w naszych samochodach?

Data:28-03-2021
Autor:Piotr Żaczek
Zawieszenie to jeden z najważniejszych układów samochodowych. Sprawność zawieszenia współdecyduje o przyczepności pojazdu i kontroli nad nim podczas wykonywania manewrów. Nic więc dziwnego, że nad konstrukcją idealnego zawieszenia trudzą się najtęższe umysły motoryzacji. Co udało im się osiągnąć?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  76