Artykuły

Jakie rodzaje płynów chłodniczych znajdziecie na polskim rynku? Przegląd i charakterystyka samochodowych płynów do chłodnic

Data:18-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Rodzajów płynów do chłodnic samochodowych jest więcej, niż większość z nas mogłaby podejrzewać. Warto znać różnice pomiędzy nimi, gdyż prawidłowy dobór płynu jest podstawą dbałości o układ chłodzenia. Na czym różnice te polegają?
Czytaj więcej >

Na czym polegają główne różnice pomiędzy LPG a CNG? W jaki sposób różnice te przekładają się na ich zastosowanie w pojazdach?

Data:16-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Przy galopujących cenach benzyny i oleju napędowego, coraz więcej kierowców rozgląda się za gazem. Normą w Polsce jest LPG, ale rozwiązaniem jeszcze tańszym pozostaje gaz CNG. Czym różnią się od siebie oba te paliwa? Jak zachowuje się auto napędzane CNG?
Czytaj więcej >

Ważne wskazówki dla użytkowników skrzyni biegów Softip. Co warto wiedzieć przed wyborem smarta z tego typu przekładnią?

Data:14-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Trudno o bardziej miejskie samochody niż auta marki Smart, tak jak trudno o bardziej miejską skrzynię biegów niż przekładnia półautomatyczna. Co otrzymamy w ich połączeniu? Smarta ze zautomatyzowaną skrzynią biegów posiadającą funkcję Softip.
Czytaj więcej >

Bezpieczniki elektryczne w modelu Ford Focus MK2 2004-2007. Gdzie znajdziemy skrzynkę z bezpiecznikami?

Data:12-08-2022
Autor:Martyna Jędruch
Wymiana bezpieczników w samochodzie jest czynnością prostą i możliwą do wykonania dla każdego, nawet mocno niedoświadczonego kierowcy. Jednak z wymianą bezpieczników w modelu Ford Focus MK2 mogą być pewne problemy. Jakie?
Czytaj więcej >

Od czego zależy kolor płynu chłodniczego? Jaki kolor płynu do chłodnic wybrać i jakie ma to znaczenie dla samochodu?

Data:10-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Czy kolor płynu chłodniczego ma znaczenie? I tak, i nie. Kolor płynu chłodniczego ma znaczenie o tyle, iż należy traktować go jako wskazówkę przy wyborze nowego chłodziwa. Należy jednak pamiętać, że sam kolor, to jeszcze nie wszystko. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Jak należy się zachować w przypadku wycieku płynu z chodnicy? Jaki płyn dolać i czy może to być sama woda destylowana?

Data:08-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Gdy następuje niespodziewany wyciek płynu z chłodnicy lub zachodzi potrzeba wymiany dotychczas używanego chłodziwa, kierowca staje przed wyborem – płyn, koncentrat, a może zwykła woda? Co powinniście wybierać w takiej sytuacji?
Czytaj więcej >

Co warto wiedzieć o złączach wykorzystywanych w popularnych modelach aut elektrycznych?

Data:06-08-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Samochody elektryczne są proste w obsłudze i eksploatacji, w tym również w sposobie zasilania baterii. Przynajmniej dopóki złącze, w jakie wyposażony jest samochód, zgadza się z rodzajem wtyczki na stacji ładowania. A co, jeśli się nie zgadza? Z jakimi złączami możecie mieć do czynienia?
Czytaj więcej >

Czy płyny do chłodnic można ze sobą mieszać? Jakie znaczenie ma kolor płynów chłodniczych?

Data:04-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Czy można mieszać ze sobą dwa różne płyny chłodnicze? O czym informuje nas kolor takiego płynu? Z czym mieszać koncentrat płynu do chłodnic i dlaczego? Na te i inne pytania naszych klientów postaramy się w tym poradniku odpowiedzieć.
Czytaj więcej >

W jakie żarówki powinni zaopatrzyć się właściciele modelu Audi A4 B6? Zestawienie żarówek używanych w tym samochodzie

Data:02-08-2022
Autor:Martyna Jędruch
Oświetlenie samochodowe to cały zestaw żarówek i innych źródeł światła montowanych w danym modelu auta. W jakie żarówki powinniście się zaopatrzyć, będąc posiadaczem samochodu Audi A4 B6 w różnych jego wersjach?
Czytaj więcej >

Gdzie sprawdzić termin ważności badania technicznego pojazdu? W jaki sposób można to zrobić bez wychodzenia z domu?

Data:31-07-2022
Autor:Martyna Jędruch
Od jakiegoś czasu każdy kierowca w Polsce posiada dostęp do szeregu informacji na temat własnego, ale też i cudzego pojazdu. Znajdzie tam m.in. dane opisujące stan techniczny pojazdu z cyklicznie powtarzanych przeglądów. W jaki sposób możecie uzyskać dostęp do tego wszystkiego?
Czytaj więcej >

Jak dbać o układ chłodzenia silnika, by ten nie zawodził nawet w największe upały? Jakich preparatów można w tym celu używać?

Data:29-07-2022
Autor:Piotr Żaczek
Lato, według prognoz, będzie upalne. A upalne lato to spore obciążenie dla układu chłodzenia silnika, zwłaszcza jeśli kierowca nie zadbał ani o sam układ, ani o odpowiedni płyn chłodniczy. Czym może się to skończyć? Jak zadbać o chłodzenie przed wakacyjnym wyjazdem?
Czytaj więcej >

Co warto wiedzieć o skrzyni biegów Hyundai Shiftronic? Jak wygląda sprawa z jej naprawą i kosztami eksploatacji?

Data:27-07-2022
Autor:Piotr Żaczek
Gdy do użycia weszły skrzynie dwusprzęgłowe, wieszczono koniec klasycznych automatów. Wieszczono tak do czasu, aż zaczęły powstawać ośmiostopniowe przekładnie automatyczne w rodzaju skrzyni Shiftronic. Czy konstrukcje te zasługują na swoją opinię?
Czytaj więcej >

Włoska rewolucja w dieslach, czyli silnik samochodowy MultiJet od Fiata. Jakie opinie na jego temat mają eksperci iParts.pl?

Data:25-07-2022
Autor:Martyna Jędruch
Z nie do końca wiadomych przyczyn to nie włoskie, ale niemieckie samochody mają opinię trwałych i nowoczesnych. Tymczasem to właśnie włoska konstrukcja silnika MultiJet stoi za prawdziwą rewolucją w światowej motoryzacji. Co zawdzięczamy tej jednostce?
Czytaj więcej >

Prawidłowa ocena stanu automatycznej skrzyni biegów. Jak sprawdzić w jakiej kondycji znajduje się automat w samochodzie używanym

Data:23-07-2022
Autor:Martyna Jędruch
Przymierzacie się do zakupu samochodu i macie już ustalone, że będzie to auto z automatyczną skrzynią biegów? Zastanawiacie się, w jaki sposób sprawdzić, czy ta automatyczna przekładnia jest całkowicie sprawna? Jest na to kilka sposobów.
Czytaj więcej >

Części samochodowe Wałbrzych – poradnik zakupowy dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic

Data:21-07-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Jesteś kierowcą, mieszkasz w Wałbrzychu i właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem używanego auta. Co teraz? Jeśli śledzisz nasze poradniki, wiesz już zapewne, że teraz czas na serwis pozakupowy i wymianę kilku kluczowych elementów. Gdzie powinieneś ich szukać?
Czytaj więcej >

Jaką konstrukcją jest amerykańska skrzynia biegów Durashift? Z jakimi opiniami na jej temat można się spotkać?

Data:19-07-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Krążące po Polsce opinie na temat samochodów marki Ford tradycyjnie nie są zbyt pochlebne. Potwierdza je nawet jedno dość niewybredne powiedzenie. Ale czy to samo tyczy się także półautomatycznych skrzyń biegów tego producenta? Może te są jednak coś warte?
Czytaj więcej >

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów, cz. II. Prawidłowa eksploatacja przekładni automatycznej - czego nie wolno robić

Data:17-07-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Automatyczna skrzynia biegów to rozwiązanie dobre, a wręcz coraz lepsze. Doskonale sprawdza się we współpracy z mocnymi silnikami, dobrze radzi sobie też w autach miejskich. Jedyny warunek to umiejętne dbanie o tę skrzynię biegów – również pod kątem jej eksploatacji.
Czytaj więcej >

Hydrauliczne, hydrauliczno-elektryczne, bezstopniowe i inne – podział automatycznych skrzyń biegów ze względu na ich sterowanie

Data:15-07-2022
Autor:Martyna Jędruch
Automatyczne skrzynie biegów są konstrukcjami coraz nowocześniejszymi i coraz bardziej skomplikowanymi. Ich współczesne wersje nijak mają się do tego, czego używano jeszcze 20-30 lat temu. Z jakimi „automatami” mamy obecnie do czynienia?
Czytaj więcej >

Francuskie koncerny motoryzacyjne również potrafią robić niezłe silniki benzynowe. Przykładem silnik samochodowy TCe od Renault

Data:13-07-2022
Autor:Piotr Żaczek
Francuzi są głównymi promotorami rozwiązań proekologicznych, które to rozwiązania – o dziwo – wychodzą im całkiem dobrze. Przykładem są tu benzynowe silniki z serii TCe, które zaskakują wszystkich krytyków downsizingu. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Dlaczego skrzynia biegów Powershift ma opinię jednej ze słabszych przekładni tego typu? Co warto wiedzieć o jej naprawach?

Data:11-07-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Montowane w Fordach przekładnie Powershift miały być nowym otwarciem w dziedzinie przenoszenia napędu. Lekkie, kompaktowe i niezwykle komfortowe. Nic, tylko brać i jechać. Owszem, ale tylko do pierwszej poważnej awarii, do której dochodzi zaskakująco szybko.
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  51