Artykuły

Turbosprężarka Twin Scroll, czyli co? Jaka jest zasada działania tej turbiny i czym różni się od znanych nam Bi oraz Twin Turbo?

Data:29-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Turbosprężarki to proste urządzenia potrafiące przybierać naprawdę skomplikowane formy. Jeśli ktoś ma problem ze zdefiniowaniem, czym jest Twin Turbo i czym różni się od Bi Turbo, z pewnością nie poradzi sobie również z określeniem, czym jest Twin Scroll. A czym jest?
Czytaj więcej >

Co warto wiedzieć o skrzyniach biegów Selespeed i Dualogic? Jak wygląda naprawa i eksploatacja tych konstrukcji?

Data:27-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Manualne skrzynie biegów są sprawdzone, lekki i trwałe. Z kolei przekładnie automatyczne zapewniają bardzo duży komfort jazdy zwłaszcza w warunkach miejskich. Jak pogodzić oba te rozwiązania? Tworząc skrzynie półautomatyczne w rodzaju Selespeed i Dualogic.
Czytaj więcej >

Benzynowy silnik FSI, czyli przykład nieudanej jednostki Volkswagena. Z jakimi problemami zmagają się jego właściciele?

Data:25-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Nikt nie zrobił dla obalenia mitu doskonałości niemieckiej myśli motoryzacyjnej tyle, co sami Niemcy. W dużym stopniu przyłożyli się do tego inżynierowie Volkswagena stojący za stworzeniem silnika FSI, mającego zastąpić motor MPI. Dlaczego tak bardzo im to nie wyszło?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Audi S-tronic. Co warto wiedzieć o jej naprawie i kosztach eksploatacji?

Data:23-06-2022
Autor:Martyna Jędruch
Nawet najnowocześniejsze konstrukcje mogą okazać się nietrafionym wyborem, jeśli okażą się podatne na awarie, a przy tym drogie w utrzymaniu. Czy dokładnie tak stało się z supernowoczesnymi skrzyniami biegów S-tronic montowanymi w modelach Audi?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Elbląg – poradnik zakupowy dla mieszkańców Elbląga i okolic

Data:21-06-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Przy obecnych trudnościach na poszczególnych rynkach i przerwach w łańcuchach dostaw zakup niektórych części zamiennych może być nieco utrudniony. Może, ale nie musi. Wszystko zależy bowiem od wyboru dostawcy. Na jakiego dostawcę części samochodowych w Elblągu zawsze możesz liczyć?
Czytaj więcej >

Jakie są objawy awarii czujnika położenia wału korbowego? Czy ich pojawienie się powinno prowadzić do naprawy czy wymiany?

Data:19-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Czujnik położenia wału korbowego jest, obok czujnika położenia wałka, jednym z dwóch niezwykle ważnych i podobnych do siebie czujników dbających o prawidłową pracę silnika. Co się dzieje, gdy czujnik ten ulega uszkodzeniu? Jak wyglądają objawy jego awarii?
Czytaj więcej >

Japońskie silniki samochodowe Valvematic. Co do zaoferowania mają te benzynowe jednostki Toyoty?

Data:17-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Japońskie silniki benzynowe być może nie są idealne, ale z całą pewnością uchodzą za jedne z najlepszych, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Czy podobna opinia dotyczy również benzynowych jednostek z serii Valvematic od Toyoty?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Hydra-Matic. Co sprawia, że ma tak złą opinię wśród bardzo wielu kierowców?

Data:15-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Automatyczną skrzynię biegów znaną jako Hydra-Matic jednym tchem wymienia się w czołówce najbardziej awaryjnych i kosztochłonnych przekładni, jakie można obecnie spotkać. Czy opinie ta mają potwierdzenie w faktach? Jakie awarie zdarzają się w tych konstrukcjach?
Czytaj więcej >

Czym jest unijne rozporządzenie MV BER lub GVO? Co jego istnienie oznacza dla warsztatów samochodowych, a co dla kierowców?

Data:13-06-2022
Autor:Martyna Jędruch
Unijne rozporządzenie MV BER jest jednym z ważniejszych tego typu aktów prawnych dotyczących rynku motoryzacyjne i każdego, kto z tego rynku korzysta. Czas jego obowiązywania wkrótce jednak wygasa. Co to może oznaczać dla zwykłego kierowcy?
Czytaj więcej >

Silniki samochodowe Ecotec od Opla. Co warto wiedzieć o ich trwałości i naprawach? Czym zasłużyły na swoją opinię?

Data:11-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Samochody marki Opel cały czas są bardzo poszukiwane na rynku aut używanych. Bardzo często o ich wyborze decyduje silnik, zwłaszcza jeśli jest to jednostka z rodziny Ecotec. Czy zainteresowanie tymi silnikami jest uzasadnione? Czy faktycznie są to tak dobre motory?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Dąbrowa Górnicza – poradnik zakupowy dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic

Data:09-06-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Części do samochodów benzynowych, diesli, napędzanych LPG lub z napędem elektrycznym – wszystko to i wiele więcej zamówisz w Dąbrowie Górniczej za pośrednictwem internetu. Gdzie dokładnie powinieneś ich szukać?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Steptronic. Jak wygląda jej naprawa? Jakie opinie krążą o tej przekładni?

Data:07-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Ilość i różnorodność przekładni automatycznych jest dziś tak duża, iż czasami naprawdę trudno się w nich rozeznać. To utrudnienie sprawia, że właściciele BMW ze skrzynią biegów Steptronic często sami nie wiedzą, co tak naprawdę posiadają. A co wiedzieć powinni?
Czytaj więcej >

Czujnik liniowy A/F, czyli nowy rodzaj czujnika tlenu. Czym jest, jak działa i do czego jest wykorzystywany?

Data:05-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Aż trudno sobie wyobrazić to, jak wyglądałoby życie przeciętnego kierowcy (i nie tylko), gdyby nie sondy lambda. Te niewielkie czujniki dbają nie tylko o samochody, ale i o nas samych. A teraz, dzięki wprowadzeniu czujników A/F, potrafią jeszcze więcej. Co dokładnie?
Czytaj więcej >

Silniki samochodowe z serii D-4D od Toyoty. Czy te japońskie diesle w wersji 1.4, 2.0 i 2.2 można uznać za warte swojej ceny?

Data:03-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Japońska motoryzacja cieszy się doskonałą opinią nie tylko w Polsce. Wiele spośród wyprodukowanych przez nią silników tylko tę opinię potwierdza. Czy dotyczy to również dieslowskich jednostek z rodziny D-4D od Toyoty?
Czytaj więcej >

Jakich narzędzi ręcznych używają fachowcy podczas pracy przy samochodach? Co warto mieć w każdym garażu i warsztacie?

Data:01-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Narzędzia ręczne są podstawą pracy przy każdym samochodzie. Z tego powodu stanowią obowiązkowe wyposażenie nie tylko warsztatu samochodowego, ale i zwykłego garażu. Co warto wiedzieć o tych narzędziach? Do czego służą i czym warto kierować się przy ich wyborze?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Mercedes Autotronic. Co wpływa na koszty jej eksploatacji? Czy naprawa tej przekładni jest bardzo wymagająca?

Data:30-05-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
W samochodach Mercedes klasy A i B znajdujemy skrzynię biegów o handlowej nazwie Autotronic. Skrzynia ta bywa często wymieniana w gronie najbardziej awaryjnych przekładni, na jakie można trafić. Czy słusznie? Jakiego typu są to awarie i jak można im zapobiegać?
Czytaj więcej >

Samochodowy silnik benzynowy z serii MPI. Jakie opinie krążą na jego temat? Czy są to opinie słuszne?

Data:28-05-2022
Autor:Piotr Żaczek
Silniki MPI to jeden z przykładów niemieckiej solidności, przybierający postać jednostek napędowych. Choć mają już swoje lata i niejedną wadę, ciągle i wciąż cenione są za jedno – trwałość i bezawaryjność na bardzo wysokim poziomie.
Czytaj więcej >

Serwis pozakupowy auta używanego. Co koniecznie należy zrobić tuż po zakupie samochodu z drugiej ręki?

Data:26-05-2022
Autor:Martyna Jędruch
Sam zakup samochodu używanego to nie wszystko. Nie wystarczy podpisać umowę i można ruszać w trasę. Auto takie zawsze powinno przejść przez pewną procedurę przygotowującą do eksploatacji. W końcu chodzi nie tylko o Wasze pieniądze, ale i o bezpieczeństwo.
Czytaj więcej >

Jaki olej należy wybierać dla aut z filtrem cząstek stałych DPF/FAP? Dlaczego wybór oleju silnikowego ma tak duże znaczenie?

Data:24-05-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Zróżnicowanie wśród olei silnikowych jest całkiem spore. Mamy oleje do turbodoładowanych jednostek Diesla, do jednostek po downsizingu czy do aut z filtrami cząstek stałych DPF lub FAP. Co wyróżnia te ostatnie i czy faktycznie warto ich używać?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Tychy – poradnik zakupowy dla mieszkańców Tychów i okolic

Data:22-05-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Gdyby na rynku motoryzacyjnym funkcjonowały wyłącznie części oryginalne, ilość dostępnych produktów spadłaby drastycznie. Na szczęście są jeszcze zamienniki części samochodowych, które znajdziesz nie tylko w Tychach. Kiedy i czy w ogóle warto się na nie decydować?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  49