Artykuły

Ogrzewanie w Twoim aucie słabo działa? Przyczyną tego może być niebezpieczna awaria termostatu

Zimą, gdy wsiadamy do stojącego na mrozie samochodu, pierwszą myślą jest jak najszybsze ogrzanie kabiny. Uruchamiamy więc silnik, włączamy ogrzewanie oraz wentylator i… nie przynosi to oczekiwanego efektu. Problemem w tym przypadku może być nieprawidłowe ustawienie ogrzewania lub awaria termostatu układu chłodzenia. Możliwe również, że oba te problemy wystąpiły jednocześnie.
Czytaj więcej >

Jak zdiagnozować awarię i przeprowadzić wymianę silnika tylnej wycieraczki?

Wycieraczki na tylnych szybach bardzo często przez kierowców traktowane są po macoszemu. Ich awarie odbierane są jako przykra niedogodność, z którą jednak można jeszcze jakiś czas pojeździć. Jakież zdziwienie przeżywają ci sami kierowcy, gdy za usunięcie takiej „przykrej niedogodności” autoryzowany serwis policzy im ponad 1 tys. zł. Na szczęście można to zrobić dużo taniej i w dodatku całkowicie samodzielnie.
Czytaj więcej >

Jak własnoręcznie odnowić pokrywę zaworów silnika w sportowym klasyku?

Upiększanie i odnawianie samochodu kojarzy nam się przede wszystkim z tuningiem optycznym nadwozia lub wnętrza kabiny. Jednak coraz częściej odnawiamy również te elementy konstrukcji, które widoczne są dopiero po podniesieniu maski auta. Najlepszym przykładem jest tu pokrywa zaworów silnika, która zwłaszcza w klasycznych już, usportowionych modelach, zasługuje na utrzymywanie jej w jak najlepszym stanie.
Czytaj więcej >

Jak w ciągu kilku godzin przywrócić dawny blask starej skórzanej tapicerce samochodowej?

Skórzana tapicerka w samochodzie od zawsze była wyznacznikiem luksusu. Naturalna skóra ma mnóstwo zalet i tylko jedną wadę – nie jest niezniszczalna. Z czasem więc na fotelach i innych elementach pojawią się pęknięcia i przetarcia typowe dla starzejącej się, mocno eksploatowanej skóry. Na szczęście wszystkie te uszkodzenia naprawić można stosunkowo łatwo i przede wszystkim niewielkim nakładem finansowym.
Czytaj więcej >

Jak rozpoznać luz na końcówce drążka kierowniczego i samodzielnie przeprowadzić jego wymianę bez ściągacza?

Końcówki drążków kierowniczych, łączące drążek kierowniczy ze zwrotnicą, pełnią w całym układzie podwójną rolę – sterują kołami i regulują ich zbieżność. Zwykle to właśnie one są najmniej trwałymi elementami układu kierowniczego, ale – na szczęście – jednocześnie są elementami najtańszymi. Ich wymianę możemy równie dobrze pozostawić mechanikom, jak i spróbować zrobić wszystko samodzielnie.
Czytaj więcej >

Jak prawidłowo poradzić sobie z zamarzniętymi szybami i zamkami samochodowymi?

Choć w naszych warunkach klimatycznych zimy od lat są raczej łagodne i prawdziwie niskie temperatury utrzymują się nie dłużej niż kilkanaście dni, od czasu do czasu zdarzają się prawdziwe anomalie pogodowe, które potrafią solidnie dokuczyć wszystkim kierowcom. Jedną z takim anomalii jest marznący deszcz pokrywający wszystko, w tym i nasze auta, twardą lodową skorupą. Jak poradzić sobie z podobnym zjawiskiem?
Czytaj więcej >

Jak prawidłowo dbać o dach i plastikową szybę kabrioletu?

Wprawdzie kabriolety w naszym klimacie nie są autami szczególnie popularnymi, jednak coraz częściej można spotkać je na polskich drogach. Rozkładany dach kabrioletu, ze względu na swoją budowę i użyte materiały, wymaga specjalnego podejścia do jego konserwacji. Bez niej w ciągu kilku lat może ulec poważnym i kosztownym w naprawie uszkodzeniom. Jak prawidłowo dbać o dach kabrioletu?
Czytaj więcej >

Jak możesz samodzielnie usunąć rysy z szyby w Twoim samochodzie?

Mając porysowaną szybę w samochodzie, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy – możesz kupić nową lub oddać tę uszkodzoną do naprawy w profesjonalnym zakładzie szklarskim. Problem jednak w tym, że przy głębszych rysach specjaliści bardzo niechętnie przyjmują tego typu zlecenia, a jeśli szyba pochodzi z rzadkiego modelu, oryginalny zamiennik może być niedostępny lub jego cena okaże się wprost kosmiczna. Jak poradzić sobie w podobnej sytuacji?
Czytaj więcej >

Czy i w jaki sposób powinniśmy czyścić silnik w samochodzie?

Dla wielu właścicieli aut cotygodniowa wizyta w myjni lub własnoręczne czyszczenie samochodu stały się prawdziwym rytuałem. A ilu z nas pamięta o utrzymywaniu w czystości również części mechanicznych samochodu na czele z silnikiem? Wprawdzie czystą jednostką napędową rzadko można pochwalić się na parkingu, za to jej stan w pewnych sytuacjach może mieć znaczenie kluczowe.
Czytaj więcej >

Chcesz skutecznie zabezpieczyć przednią szybę w swoim aucie? Użyj samoprzylepnej folii ochronnej

Uszkodzenia przedniej szyby w samochodzie, jeśli są zbyt głębokie na naprawę, oznaczają konieczność jej wymiany. W niektórych samochodach koszt takiej operacji to kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednym ze sposobów pozwalających ustrzec się przed takimi problemami jest zabezpieczenie szyby specjalną folią ochronną. Jeśli zdecydujemy się nakleić ją samodzielnie, zaoszczędzimy nawet połowę z tego, co musielibyśmy zapłacić za wykonanie tej usługi w serwisie.
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  38