Artykuły

Czy Volvo straciło na renomie po wprowadzeniu skrzyni biegów Geartronic? Jakim awariom ulega i jak wygląda ich naprawa?

Data:01-07-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Kiedyś w branży motoryzacyjnej mówiło się o niemieckiej solidności. Później doszła do tego również japońska trwałość. Dziś wiemy już, że nawet ta japońska trwałość nie zawsze jest taka trwała, co pokazuje m.in. przykład skrzyni biegów Geartronic od Volvo.
Czytaj więcej >

Turbosprężarka Twin Scroll, czyli co? Jaka jest zasada działania tej turbiny i czym różni się od znanych nam Bi oraz Twin Turbo?

Data:29-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Turbosprężarki to proste urządzenia potrafiące przybierać naprawdę skomplikowane formy. Jeśli ktoś ma problem ze zdefiniowaniem, czym jest Twin Turbo i czym różni się od Bi Turbo, z pewnością nie poradzi sobie również z określeniem, czym jest Twin Scroll. A czym jest?
Czytaj więcej >

Co warto wiedzieć o skrzyniach biegów Selespeed i Dualogic? Jak wygląda naprawa i eksploatacja tych konstrukcji?

Data:27-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Manualne skrzynie biegów są sprawdzone, lekki i trwałe. Z kolei przekładnie automatyczne zapewniają bardzo duży komfort jazdy zwłaszcza w warunkach miejskich. Jak pogodzić oba te rozwiązania? Tworząc skrzynie półautomatyczne w rodzaju Selespeed i Dualogic.
Czytaj więcej >

Benzynowy silnik FSI, czyli przykład nieudanej jednostki Volkswagena. Z jakimi problemami zmagają się jego właściciele?

Data:25-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Nikt nie zrobił dla obalenia mitu doskonałości niemieckiej myśli motoryzacyjnej tyle, co sami Niemcy. W dużym stopniu przyłożyli się do tego inżynierowie Volkswagena stojący za stworzeniem silnika FSI, mającego zastąpić motor MPI. Dlaczego tak bardzo im to nie wyszło?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Audi S-tronic. Co warto wiedzieć o jej naprawie i kosztach eksploatacji?

Data:23-06-2022
Autor:Martyna Jędruch
Nawet najnowocześniejsze konstrukcje mogą okazać się nietrafionym wyborem, jeśli okażą się podatne na awarie, a przy tym drogie w utrzymaniu. Czy dokładnie tak stało się z supernowoczesnymi skrzyniami biegów S-tronic montowanymi w modelach Audi?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Elbląg – poradnik zakupowy dla mieszkańców Elbląga i okolic

Data:21-06-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Przy obecnych trudnościach na poszczególnych rynkach i przerwach w łańcuchach dostaw zakup niektórych części zamiennych może być nieco utrudniony. Może, ale nie musi. Wszystko zależy bowiem od wyboru dostawcy. Na jakiego dostawcę części samochodowych w Elblągu zawsze możesz liczyć?
Czytaj więcej >

Jakie są objawy awarii czujnika położenia wału korbowego? Czy ich pojawienie się powinno prowadzić do naprawy czy wymiany?

Data:19-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Czujnik położenia wału korbowego jest, obok czujnika położenia wałka, jednym z dwóch niezwykle ważnych i podobnych do siebie czujników dbających o prawidłową pracę silnika. Co się dzieje, gdy czujnik ten ulega uszkodzeniu? Jak wyglądają objawy jego awarii?
Czytaj więcej >

Japońskie silniki samochodowe Valvematic. Co do zaoferowania mają te benzynowe jednostki Toyoty?

Data:17-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Japońskie silniki benzynowe być może nie są idealne, ale z całą pewnością uchodzą za jedne z najlepszych, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Czy podobna opinia dotyczy również benzynowych jednostek z serii Valvematic od Toyoty?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Hydra-Matic. Co sprawia, że ma tak złą opinię wśród bardzo wielu kierowców?

Data:15-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Automatyczną skrzynię biegów znaną jako Hydra-Matic jednym tchem wymienia się w czołówce najbardziej awaryjnych i kosztochłonnych przekładni, jakie można obecnie spotkać. Czy opinie ta mają potwierdzenie w faktach? Jakie awarie zdarzają się w tych konstrukcjach?
Czytaj więcej >

Czym jest unijne rozporządzenie MV BER lub GVO? Co jego istnienie oznacza dla warsztatów samochodowych, a co dla kierowców?

Data:13-06-2022
Autor:Martyna Jędruch
Unijne rozporządzenie MV BER jest jednym z ważniejszych tego typu aktów prawnych dotyczących rynku motoryzacyjne i każdego, kto z tego rynku korzysta. Czas jego obowiązywania wkrótce jednak wygasa. Co to może oznaczać dla zwykłego kierowcy?
Czytaj więcej >

Silniki samochodowe Ecotec od Opla. Co warto wiedzieć o ich trwałości i naprawach? Czym zasłużyły na swoją opinię?

Data:11-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Samochody marki Opel cały czas są bardzo poszukiwane na rynku aut używanych. Bardzo często o ich wyborze decyduje silnik, zwłaszcza jeśli jest to jednostka z rodziny Ecotec. Czy zainteresowanie tymi silnikami jest uzasadnione? Czy faktycznie są to tak dobre motory?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Dąbrowa Górnicza – poradnik zakupowy dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic

Data:09-06-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Części do samochodów benzynowych, diesli, napędzanych LPG lub z napędem elektrycznym – wszystko to i wiele więcej zamówisz w Dąbrowie Górniczej za pośrednictwem internetu. Gdzie dokładnie powinieneś ich szukać?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Steptronic. Jak wygląda jej naprawa? Jakie opinie krążą o tej przekładni?

Data:07-06-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Ilość i różnorodność przekładni automatycznych jest dziś tak duża, iż czasami naprawdę trudno się w nich rozeznać. To utrudnienie sprawia, że właściciele BMW ze skrzynią biegów Steptronic często sami nie wiedzą, co tak naprawdę posiadają. A co wiedzieć powinni?
Czytaj więcej >

Czujnik liniowy A/F, czyli nowy rodzaj czujnika tlenu. Czym jest, jak działa i do czego jest wykorzystywany?

Data:05-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Aż trudno sobie wyobrazić to, jak wyglądałoby życie przeciętnego kierowcy (i nie tylko), gdyby nie sondy lambda. Te niewielkie czujniki dbają nie tylko o samochody, ale i o nas samych. A teraz, dzięki wprowadzeniu czujników A/F, potrafią jeszcze więcej. Co dokładnie?
Czytaj więcej >

Silniki samochodowe z serii D-4D od Toyoty. Czy te japońskie diesle w wersji 1.4, 2.0 i 2.2 można uznać za warte swojej ceny?

Data:03-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Japońska motoryzacja cieszy się doskonałą opinią nie tylko w Polsce. Wiele spośród wyprodukowanych przez nią silników tylko tę opinię potwierdza. Czy dotyczy to również dieslowskich jednostek z rodziny D-4D od Toyoty?
Czytaj więcej >

Jakich narzędzi ręcznych używają fachowcy podczas pracy przy samochodach? Co warto mieć w każdym garażu i warsztacie?

Data:01-06-2022
Autor:Piotr Żaczek
Narzędzia ręczne są podstawą pracy przy każdym samochodzie. Z tego powodu stanowią obowiązkowe wyposażenie nie tylko warsztatu samochodowego, ale i zwykłego garażu. Co warto wiedzieć o tych narzędziach? Do czego służą i czym warto kierować się przy ich wyborze?
Czytaj więcej >

Skrzynia biegów Mercedes Autotronic. Co wpływa na koszty jej eksploatacji? Czy naprawa tej przekładni jest bardzo wymagająca?

Data:30-05-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
W samochodach Mercedes klasy A i B znajdujemy skrzynię biegów o handlowej nazwie Autotronic. Skrzynia ta bywa często wymieniana w gronie najbardziej awaryjnych przekładni, na jakie można trafić. Czy słusznie? Jakiego typu są to awarie i jak można im zapobiegać?
Czytaj więcej >

Samochodowy silnik benzynowy z serii MPI. Jakie opinie krążą na jego temat? Czy są to opinie słuszne?

Data:28-05-2022
Autor:Piotr Żaczek
Silniki MPI to jeden z przykładów niemieckiej solidności, przybierający postać jednostek napędowych. Choć mają już swoje lata i niejedną wadę, ciągle i wciąż cenione są za jedno – trwałość i bezawaryjność na bardzo wysokim poziomie.
Czytaj więcej >

Serwis pozakupowy auta używanego. Co koniecznie należy zrobić tuż po zakupie samochodu z drugiej ręki?

Data:26-05-2022
Autor:Martyna Jędruch
Sam zakup samochodu używanego to nie wszystko. Nie wystarczy podpisać umowę i można ruszać w trasę. Auto takie zawsze powinno przejść przez pewną procedurę przygotowującą do eksploatacji. W końcu chodzi nie tylko o Wasze pieniądze, ale i o bezpieczeństwo.
Czytaj więcej >

Jaki olej należy wybierać dla aut z filtrem cząstek stałych DPF/FAP? Dlaczego wybór oleju silnikowego ma tak duże znaczenie?

Data:24-05-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Zróżnicowanie wśród olei silnikowych jest całkiem spore. Mamy oleje do turbodoładowanych jednostek Diesla, do jednostek po downsizingu czy do aut z filtrami cząstek stałych DPF lub FAP. Co wyróżnia te ostatnie i czy faktycznie warto ich używać?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  49