Artykuły

Używane Alfa Romeo Brera – poradnik kupującego. Jakie są wady i zalety tego auta? O co należy zadbać zaraz po zakupie?

Data:28-02-2021
Autor:Daniel Bień
Opinie o samochodach marki Alfa Romeo są mocno podzielone. Dla jednych auta te zwyczajnie sypią się w ciągu kilku pierwszych lat użytkowania, dla innych nie ma i nie będzie lepszego wyboru. Jak wygląda to w przypadku Alfa Romeo Brera? Czy używany model, który otrzymał swoją nazwę po jednej z włoskich galerii sztuki, wart jest zainteresowania?
Czytaj więcej >

Jak nie zapomnieć o przeglądzie technicznym swojego auta? W iParts.pl mamy na to sposób!

Data:26-02-2021
Autor:Dominik Kakietek
Szybkie tempo i natłok spraw nie sprzyjają pamiętaniu o wszystkim, co zapamiętania wymaga. Stąd też wiele rozwiązań mających na celu odciążenie naszej pamięci, abyśmy mogli skupić się na rzeczach naprawdę istotnych. Jednym z takich rozwiązań jest propozycja iParts.pl, pozwalająca uniknąć problemów z zapomnieniem o przeglądzie technicznym samochodu. Na czym ona polega?
Czytaj więcej >

Tarcza kotwiczna, czyli osłona tarczy hamulcowej. Czym jest, do czego służy i co warto wiedzieć o jej wymianie?

Data:24-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Tarcza kotwiczna to dość spory, ale jednocześnie bardzo skromny element układu hamulcowego, w którym wykorzystano hamulce bębnowe. Na co dzień tarczy kotwicznej w ogóle nie widzimy, ponieważ schowana jest za tarczą hamulcową. Jednak mimo iż niewidoczna, pełni w układzie bardzo ważną rolę. Jaką?
Czytaj więcej >

Jak kupować części samochodowe w Białymstoku? Poradnik konsumencki dla mieszkańców Białegostoku i okolic

Data:22-02-2021
Autor:Daniel Bień
Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego, niż zakup części zamiennych do swojego auta. Wchodzimy na stronę sklepu motoryzacyjnego, wyszukujemy daną część, zamawiamy i po wszystkim. To prawda, ale z jednym ważnym zastrzeżeniem – tak wygląda proces zakupowy jedynie w najlepszych sklepach internetowych, takich jak iParts.pl.
Czytaj więcej >

Wybór i montaż samochodowej kamery cofania. W jaki sposób możecie zrobić to całkowicie samodzielnie?

Data:20-02-2021
Autor:Dominik Kakietek
Jeszcze nie tak dawno za zestaw kamery cofania w samochodzie dopłacało się do jego ceny niemałe pieniądze. Dziś zestawy takie, i to w naprawdę najróżniejszych wersjach, dostępne są normalnie na rynku motoryzacyjnym. Wystarczy wybrać, zamówić dostawę do domu i zamontować. Samodzielnie? Jak najbardziej! Jeśli tylko czujecie się mocni w przeciąganiu kabli.
Czytaj więcej >

Samochodowy tłumik końcowy. Czym jest, do czego służy i czym należy kierować się przy wyborze nowego?

Data:18-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Wydech w samochodzie to układ zaskakująco skomplikowany i bardzo mocno wpływający tak na działanie samochodu, jak i na komfort jazdy uzyskiwany przez kierowcę. Jednym z elementów tego układu jest tłumik końcowy. Ta zazwyczaj niepozorna puszka pełni ważną rolę w całym układzie, a przy tym ma znaczenie dla estetyki samochodu.
Czytaj więcej >

Indeks prędkości i nośności opon samochodowych. Co koniecznie należy wiedzieć o tych oznaczeniach?

Data:14-02-2021
Autor:Dominik Kakietek
Eksperci z branży motoryzacyjnej dość zgodnie twierdzą, iż cały czas nie doceniamy znaczenia opon samochodowych. Wynika to z kilku elementów, wśród których brak dostatecznej wiedzy na temat pracy i zachowania się opony podczas jazdy, należy umieścić na bardzo wysokim miejscu. W tym również brak wiedzy o tym, czym są indeksy prędkości oraz nośności opony.
Czytaj więcej >

Norma Euro 6d. Od kiedy obowiązuje, jakie zmiany wprowadza i na czym w ogóle polega?

Data:12-02-2021
Autor:Piotr Żaczek
Troska o ekologię przybiera różne postacie. W branży motoryzacyjnej ostatnich lat przejawia się to głównie w narzucanych przez UE ograniczeniach emisji dwutlenku węgla. Kolejny próg takich właśnie ograniczeń został przekroczony równo z dniem 1 stycznia 2021 roku, po wejście w życie normy Euro 6d. Jakich zmian możemy się z tego powodu spodziewać?
Czytaj więcej >

Płyn, koncentrat czy tabletki? Która forma samochodowego płynu do spryskiwaczy sprawdzi się najlepiej w Waszym przypadku?

Data:10-02-2021
Autor:Daniel Bień
Oferta samochodowych płynów do spryskiwaczy jest obecnie na tyle rozbudowana, że przeglądając dostępne w naszym sklepie produkty, możecie poczuć się już nieco zagubieni. Nie dość bowiem, że płyny te dzielą się na letnie i zimowe, to na dodatek występują w aż trzech postaciach – jako płyn, koncentrat lub w formie tabletek. I teraz pytanie: co wybrać?
Czytaj więcej >

Opony dla samochodów elektrycznych i z napędem hybrydowym. Czym różnią się od standardowych opon do aut z silnikami spalinowymi?

Data:08-02-2021
Autor:Dominik Kakietek
Zwrot branży motoryzacyjnej w kierunku napędu elektrycznego to zapowiedź wielu poważnych zmian. Jedną z nich jest przestawianie się producentów części na wytwarzanie elementów dostosowanych do potrzeb typowych dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Czy to samo dotyczy także producentów opon?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  74