Artykuły

Części samochodowe w Krakowie – poradnik zakupowy dla mieszkańców Krakowa i okolic

Data:27-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Ze względu na oczywiste ograniczenia, większość motoryzacyjnych sklepów stacjonarnych w Krakowie posiada na stanie części zamienne jedynie do najbardziej popularnych modeli aut w naszym kraju. Co jednak, jeśli jesteś właścicielem mniej popularnego lub wręcz rzadkiego samochodu i przytrafi Ci się nagła awaria?
Czytaj więcej >

Części samochodowe w Gdańsku – poradnik zakupowy dla mieszkańców Gdańska i całego Trójmiasta

Data:25-01-2021
Autor:Daniel Bień
Jeśli zakup nowej części do samochodu nie jest podyktowany potrzebą chwili, możesz go odpowiednio wcześniej zaplanować i dokładnie przejrzeć oferty wszystkich możliwych dostawców. Jeśli jednak do zakupu zmusi Cię awaria czy inna nagła sytuacja, nie ma czasu do stracenia.
Czytaj więcej >

Jak zadbać o auto napędzane LPG? Co należy zrobić, wymienić i wiedzieć o działaniu instalacji gazowej w niskich temperaturach

Data:23-01-2021
Autor:Dominik Kakietek
Jak każdy inny rodzaj napędu, również LPG ma swoje wady i zalety. Do zalet z całą pewnością możemy zaliczyć niskie koszty eksploatacji samochodów na gaz, do wad z kolei konieczność dbania o kolejny układ samochodowy. A dbać o instalację LPG trzeba bardzo starannie, zwłaszcza zimą, kiedy narażona jest na największe ryzyko uszkodzenia. Na co właściciele aut napędzanych gazem powinni szczególnie uważać? Co koniecznie powinni robić przed każdą kolejną zimą?
Czytaj więcej >

Jak przygotować samochód do sezonu zimowego? Co możesz zrobić we własnym zakresie. Jakim urządzeniem warto się przy tym wspomóc?

Data:21-01-2021
Autor:Daniel Bień
Mróz, lód, śnieg i sól na drogach – wszystko to i znacznie więcej czeka na polskich drogach na każdego kierowcę. Aby test zwany zimą przejść z oceną pozytywną, każdy z Was musi przygotować nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoje auto. Przygotowania takie zajmą Wam wprawdzie co najmniej dobrych kilka godzin, jednak dzięki temu na wiosnę Wasz samochód nie będzie nadawał się jedynie do generalnego remontu. Na czym te zimowe przygotowania powinny polegać?
Czytaj więcej >

Jak zimą dbać o diesla? Z jakich powodów najczęściej pojawiają się problemy z rozruchem diesla po pierwszych mrozach i jak im za

Data:19-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Zawsze, gdy przychodzi zima, odżywają powtarzane od lat dowcipy o dieslach, które od listopada do marca powinny stać jedynie w garażu, a najlepiej na samych tylko kołkach. Faktycznie, zima dla aut z napędem Diesla nie jest nigdy łatwa i zwykle stwarza ich kierowcom więcej problemów, niż tzw. benzyniaki. Jednak zasadę tę można przełamać. W jaki sposób? Wystarczy odpowiednio zadbać o swojego diesla, a zima przestanie być straszna. Jak to zrobić?
Czytaj więcej >

Mycie auta zimą. Jak umyć samochód bez obawy o problemy, jakie może sprawić zamarzająca na karoserii woda?

Data:17-01-2021
Autor:Daniel Bień
Sól, sadza, wymieszane z pisakiem i pośniegowym błotem stanowią poważne zagrożenie dla lakieru i ogólnie dla całej karoserii. Jedynym sposobem, aby pozbyć się tego zagrożenia, jest regularne mycie samochodu. Czy jednak mycie auta zimą w ogóle jest możliwe? Czy nie okaże się co najmniej tak samo niebezpieczne, jak wspominana sól i błoto? Nie, jeśli podejdziecie do sprawy właściwie. Wyciągając wnioski z przypadków opisywanych przez klientów iParts.pl.
Czytaj więcej >

Jak samodzielnie zabezpieczyć karoserię samochodu przed zimą? 4 kroki do doskonałej ochrony lakieru

Data:15-01-2021
Autor:Dominik Kakietek
W krajach o suchym, ciepłym klimacie, kierowcy praktycznie nie muszą w ogóle przejmować się stanem karoserii w swoich autach. W Polsce, gdzie wilgoć atakuje nas ze wszystkich stron, kto nie dba o karoserię w swoim samochodzie, ten po paru latach może zajrzeć do komory silnika bez podnoszenia maski. A żadna pora roku tak mocno nie daje w kość karoserii, jak zima. Dlaczego? I czy można jakoś zabezpieczyć lakier przed destruktywnym działaniem wody, soli oraz całej masy zanieczyszczeń?
Czytaj więcej >

O co należy zadbać, kiedy dojdzie do wypadku lub stłuczki? Jak należy postępować w przypadku każdego z tych zdarzeń drogowych?

Data:13-01-2021
Autor:Piotr Żaczek
Do wypadków oraz kolizji na polskich drogach dochodzi zdecydowanie częściej, niż byśmy sobie tego życzyli. Już chociażby ze względu na to każdy kierowca powinien posiadać podstawową wiedzę o tym, jak należy rozpoznać i zakwalifikować określone zdarzenie drogowe, a także jak postępować w przypadku zwykłej stłuczki, a jak w razie wypadku. Czym więc różni się wypadek od kolizji? Kiedy należy wzywać na miejsce zdarzenia policję, a kiedy wystarczy samo oświadczenie sprawcy?
Czytaj więcej >

Umowa kupna-sprzedaży samochodu. Co powinna, a czego nie może zawierać? Z jakimi innymi umowami kupna pojazdu możesz się spotkać

Data:11-01-2021
Autor:Daniel Bień
Kupno samochodu zawsze jest wydarzeniem zapewaniającym wiele emocji. Emocje te potrafią przyćmić nieco osąd i rozproszyć uwagę, co czasem kończy się podpisaniem umowy nieprawidłowej lub zwyczajnie szkodliwej dla kupującego. Jak powinna wyglądać dobrze przygotowana, rzetelna umowa kupna-sprzedaży samochodu? Co powinna zawierać, a co w żadnym wypadku nie powinno się w niej znaleźć? I przede wszystkim, z jakiego rodzaju umowami potwierdzającymi kupno samochodu możecie się spotkać?
Czytaj więcej >

Bazy olejowe olejów silnikowych. Co każdy kierowca powinien o nich wiedzieć?

Data:09-01-2021
Autor:Dominik Kakietek
Typowy olej silnikowy składa się z 80-90% bazy olejowej oraz 20-10% dodatków. Widać więc wyraźnie, że to właśnie baza, a raczej zmieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach bazy olejowe, w głównej mierze decydują o właściwościach i jakości każdego oleju samochodowego. Problem w tym, że wiedza kierowców na temat tych właśnie baz jest stosunkowo niewielka i przez to trudno jest im podejmować w pełni świadome decyzje co do wyboru konkretnego oleju.
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  72