Artykuły

Polerowanie reflektorów samochodowych. W jaki sposób możecie przeprowadzić samodzielną regenerację świateł w Waszch samochodach?

Data:25-10-2020
Autor:Dominik Kakietek
Współczesne reflektory samochodowe, choć nowoczesne i bezpieczne, nie są odporne na działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych. Z czasem ich przejrzystość spada, co odbija się na komforcie i bezpieczeństwie nie tylko kierowcy, ale i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak rozwiązać ten problem? Zwykle wystarczy mniej lub bardziej zaawansowana regeneracja, czyli polerowanie i odnawianie powierzchni reflektora. Sposobów na jej przeprowadzenie jest kilka.
Czytaj więcej >

Podkład epoksydowy do samochodu. Czym jest, z czego się składa i w jakim celu należy go używać?

Data:23-10-2020
Autor:Piotr Żaczek
Podkład epoksydowy to produkt niezwykle popularny wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi zabezpieczenie elementów metalowych. Używa się go m. in. w celu ochrony przed korozją elementów ogrodzenia, konstrukcji stalowych, laminatów oraz w wielu innych zastosowaniach przemysłowych. Podkład epoksydowy to jednak przede wszystkim lakiernictwo i ochrona karoserii. Przed czym i w jaki sposób?
Czytaj więcej >

iParts.pl wśród najlepszych sklepów internetowych w 2020 roku

Data:22-10-2020
Autor:Redakcja iParts.pl
iParts.pl na szczycie najnowszego Rankingu Sklepów Internetowych w Polsce
Czytaj więcej >

Czynniki chłodnicze w klimatyzacji samochodowej. Jakie rodzaje można znaleźć obecnie na rynku, czym się od siebie różnią?

Data:21-10-2020
Autor:Daniel Bień
Czynnik chłodniczy stanowi podstawę pracy każdej klimatyzacji samochodowej. W kolejnych latach czynniki te zmieniały się wraz z wymogami dotyczącymi ochrony środowiska, nie zawsze uwzględniając przy tym preferencje samych kierowców. Jak wygląda to obecnie? Jakiego rodzaju czynniki chłodnicze są powszechnie stosowane i czym się od siebie różnią? Jak dużym problemem są obecnie ziębniki pochodzące z nielegalnych źródeł?
Czytaj więcej >

Kasowanie inspekcji serwisowej. Czy i jak można to zrobić samodzielnie?

Data:19-10-2020
Autor:Dominik Kakietek
Producenci aut umieszczają w swoich samochodach rozwiązania, które mają ułatwić życie kierowcom, przyczynić się do prawidłowej eksploatacji pojazdu, ale jednocześnie skłonić właścicieli do korzystania z usług profesjonalnych serwisów. Jednym z rozwiązań, które spełnia wszystkie te trzy funkcje, jest inspekcja serwisowa. Czym tak naprawdę jest? Jaką postać przybiera i czy faktycznie jedynie profesjonalny mechanik jest w stanie ją wykasować? Sprawdźmy!
Czytaj więcej >

Ceramizery do silników samochodowych i nie tylko. Czy warto je stosować? Jakich efektów można się spodziewać?

Data:17-10-2020
Autor:Piotr Żaczek
Wszelkiego rodzaju środku ceramizujące obecne są na rynku motoryzacyjnym od dawna. Prawdziwą popularność zdobyły sobie dopiero w czasach, kiedy Polskę zalała fala aut używanych sprowadzanych z Zachodu. Czy popularność ta zbudowana została na czymś więcej niż na reklamie? Jak działają i co faktycznie potrafią środki ceramizujące do silnika? Kiedy i w jaki sposób powinno się je stosować? Sprawdźcie, co na ich temat mają do powiedzenia nasi stali klienci.
Czytaj więcej >

Używane BMW E91 (kombi) – poradnik kupującego. Jakie są mocne, a jakie słabe strony tego modelu?

Data:15-10-2020
Autor:Daniel Bień
BMW E91 to wersja kombi serii 3, która na rynku pojawiła się w 2006 roku. Jak każdy model klasy średniej-premium odznacza się bardzo ciekawą linią, atrakcyjnym wnętrzem i naprawdę niezłymi osiągami. Niestety, BMW E91 ma też swoje dość konkretne wady, które wyraźnie wpływają na jego popularność. Co to za wady? Na jakiego typu niespodzianki powinni przygotować się kierowcy kupujący używane BMW E91?
Czytaj więcej >

Przymierzasz się do zakupu auta używanego? Sprawdź, jak możesz całkowicie za darmo sprawdzić historię wybranego samochodu

Data:15-10-2020
Autor:Daniel Bień
Kupno samochodu używanego niemal zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Są jednak sposoby na to, aby ryzyko zakupu auta na rynku wtórnym poważnie ograniczyć. Jednym z takich sposobów jest rzetelne sprawdzenie historii pojazdu. Jak to zrobić? Sposobów jest naprawdę sporo, jednak za część z nich przyjdzie Wam zapłacić, czasem naprawdę niemałe pieniądze. Dlatego zanim zabierzecie się za sprawdzanie historii upatrzonego pojazdu, upewnijcie się, co oferują darmowe rozwiązania.
Czytaj więcej >

Moc, czy moment obrotowy silnika? Która z tych wartości ma większe znaczenie dla samochodu?

Data:13-10-2020
Autor:Dominik Kakietek
Rywalizacja pomiędzy właścicielami samochodów trwa. Jednym z jej aspektów jest porównywanie możliwości silników w posiadanych pojazdach. Do określania tychże możliwości używa się zwykle dwóch pojęć: momentu obrotowego oraz mocy. Czy jednak słusznie opisujemy silniki, bazując przede wszystkim na tych dwóch wartościach? Jakie faktycznie znaczenie ma moc oraz moment obrotowy silnika?
Czytaj więcej >

Smarowanie hamulców samochodowych. Czy należy smarować tarcze hamulcowe? Czym smarować prowadnice? Co daje smarowanie klocków?

Data:11-10-2020
Autor:Piotr Żaczek
Dyskusja o tym, czy i jak należy smarować hamulce samochodowe, przewija się co jakiś czas przez grupy fanów motoryzacji, a także przez środowisko zwykłych kierowców. Do dziś powstało sporo mitów na ten temat. Zarówno tych niebezpiecznych, jak i zupełnie nieszkodliwych. A jak wygląda prawda o smarowaniu hamulców w aucie? Czy powinno się je smarować, czy wręcz przeciwnie? A jeżeli smarować, to które elementy? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  68