Artykuły

Jak rozpoznać uszkodzenie regulatora napięcia? W jaki sposób sprawdzić, czy na pewno uległ awarii?

Data:15-09-2019
Autor:Piotr Żaczek
Mało kto z Was zapewne w ogóle pamięta na co dzień o czymś takim, jak regulator napięcia. Dopóki działa, nie daje praktycznie żadnych oznak swojego istnienia. Ale gdy ulegnie awarii, auto momentalnie staje lub zaczyna wariować. Ten moment może być tak zaskakujący, że trudno w pierwszej chwili zorientować się, co się dzieje. Jak w takiej sytuacji rozpoznać i zweryfikować awarię regulatora napięcia?
Czytaj więcej >

Co dają nam oleje silnikowe klasy premium? Czy i kiedy warto je stosować?

Data:13-09-2019
Autor:Dominik Kakietek
Wiemy dobrze, iż bzdur wypisywanych lub wygadywanych na temat olejów silnikowych jest całe zatrzęsienie. Ich nagromadzenie sprawia, że macie prawo być mocno zdezorientowani za każdym razem, gdy przychodzi do kupna nowego oleju. Pora zacząć rozliczać się z całą tą dezinformacją, a zaczniemy od odpowiedzi na pytanie, czy warto inwestować w oleje klasy premium?
Czytaj więcej >

Wyszukiwanie samochodowych części zamiennych z użyciem numeru VIN. Dlaczego warto i kto może to przeprowadzić?

Data:11-09-2019
Autor:Dominik Kakietek
Samochodowe części zamienne wyszukiwane są obecnie z użyciem różnych danych. Najogólniejszym sposobem jest wyszukiwanie poprzez markę, nazwę modelu oraz rocznik auta. Większą pewność daje wyszukiwanie z użyciem numerów OE/OEM. Jeśli jednak chcecie mieć absolutną pewność, że wybrana część będzie odpowiednia dla Waszego auta, skorzystajcie z wyszukiwania po numerze VIN. Jak to zrobić?
Czytaj więcej >

Czyszczenie układu wtryskowego. Czym i w jaki sposób można je przeprowadzić?

Data:09-09-2019
Autor:Piotr Żaczek
Konieczność regeneracji lub nawet wymiany wtryskiwaczy dla każdego kierowcy oznacza bardzo konkretny wydatek. Zamiast więc czekać, aż pojawią się problemy z rozruchem, intensywne dymienie lub inne objawy uszkodzeń układu wtryskowego, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i profilaktycznie stosować preparaty do jego oczyszczania. Pytanie tylko, kiedy i jakich preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy warto używać?
Czytaj więcej >

Drgania i wibracje zwiększające się wraz z prędkością samochodu? Zobacz, co może być ich przyczyną

Data:07-09-2019
Autor:Daniel Bień
Wibracje pojawiające się przy szybkiej jeździe lub też nabierające wyczuwalnej intensywności wraz ze wzrostem prędkości auta oznaczają, że problem najprawdopodobniej dotyczy kół Waszego samochodu. Dlaczego? Ponieważ są to największe elementy pojazdu, których prędkość obrotowa zależy bezpośrednio od prędkości jazdy. Jakiego rodzaju usterki kół mogą wywoływać tego typu wibracje?
Czytaj więcej >

Zatkana odma olejowa. Jak rozpoznać objawy tej awarii i do czego może ona doprowadzić?

Data:05-09-2019
Autor:Dominik Kakietek
Jeden z klientów skarżył się naszemu specjaliście na problemy z uszczelnieniami silnika, które mu regularnie „wywalają” na skrzyni korbowej. W odpowiedzi nasz ekspert poradził mu sprawdzenie stanu odmy olejowej i zmianę oleju silnikowego na lepszy. Dlaczego? Ponieważ jakość oleju wpływa również na pracę odmy olejowej, a ta – kiedy się zatka – prowadzi m. in. do wybijania uszczelnień. Ale po kolei.
Czytaj więcej >

Przegrzanie, uszkodzenie, kolorowe osady – wszystko to może doprowadzić do awarii sondy lambda

Data:03-09-2019
Autor:Piotr Żaczek
Sonda lambda nie ma łatwo. Jej miejscem pracy jest układ wydechowy, a to oznacza, że przychodzi jej działać w niezwykle niekorzystnych warunkach. Wysoka temperatura, ciśnienie i agresywne związki chemiczne oddziałują na nią niemal bez przerwy. Do tego wstrząsy, uderzenia, szarpnięcia. Nic dziwnego, że żywotność sond lambda jest mocno ograniczona, a ilość możliwych awarii naprawdę spora.
Czytaj więcej >

Objawy uszkodzenia turbiny w samochodzie. Jak je rozpoznać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne wydatki?

Data:01-09-2019
Autor:Daniel Bień
Ilekroć ktoś z Was dzwoni do naszego sklepu w poszukiwaniu nowej turbiny – „bo właśnie mi wysiadła” – często może usłyszeć pytanie naszego eksperta o to, czy aby na pewno uszkodzeniu uległa właśnie turbosprężarka? Jeśli kogoś takie pytanie dziwi lub wręcz czuje się nim urażony, to wyjaśniamy, że jest ono podyktowane wyłącznie Waszym dobrem. Objawy typowe dla uszkodzonej turbosprężarki daję również awarie innych elementów auta, z czego nieuczciwi mechanicy zawsze chętnie korzystają.
Czytaj więcej >

Najczęstsze objawy uszkodzenia poduszki amortyzatora. Jak je rozpoznać?

Data:30-08-2019
Autor:Dominik Kakietek
Co ma wspólnego mechanika samochodowa z medycyną? W jednym i w drugim podstawą do rozwiązania problemów jest prawidłowo postawiona diagnoza. W przypadku niektórych części czy całych podzespołów, określenie źródła awarii – czyli powodu, dla którego auto zachowuje się tak, a nie inaczej – jest bardzo trudne. Przykładem na to są objawy uszkodzenia poduszki amortyzatora, które występować mogą w naprawdę zaskakującej postaci.
Czytaj więcej >

Jakie są najczęstsze objawy uszkodzenia pompy cieczy chłodzącej? Jaki wpływ na ich powstawanie mają zaniedbania serwisowe?

Data:28-08-2019
Autor:Piotr Żaczek
Nikt nie lubi przyznawać się do błędu, a tym bardziej ponosić konsekwencji własnego zaniedbania. Tymczasem bolesna prawda jest taka, że zdecydowana większość uszkodzeń pompy cieczy chłodzącej to Wasza, Drodzy Kierowcy, wina. Rażące błędy w eksploatacji i brak terminowych wymian są podstawową i najczęstszą przyczyną awarii pompy wody, które to awarie zwykle uwidaczniają się za pomocą jednego z dwóch objawów. Jakich?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  47