Patrząc na oferty niektórych sklepów motoryzacyjnych, ktoś mógłby pomyśleć, że opony zimowe to po prostu jedna i ta sama opona produkowana przez różne firmy – nie różnią się od siebie niczym poza marką i ewentualnie rysunkiem bieżnika. W rzeczywistości jednak wśród opon zimowych możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów opon o odmiennej charakterystyce. Co to za rodzaje?
Zainteresowanie oponami wielosezonowymi wzrasta, wzrasta też liczba pytań, jakie dostajemy od Was na ich temat. Ty razem otrzymaliśmy pytanie od jednego z naszych klientów odnośnie do bezpieczeństwa opon całorocznych oraz tego, czy ich zakup jest opłacalny. Jak to wygląda w praktyce?
Wiek opony to jedna z jej ważniejszych cech, na którą uwagę zwracają dokonujący zakupu kierowcy, przeprowadzający przegląd specjaliści, a także zatrzymujący auto do kontroli policjanci. Dlaczego wiek opony jest tak ważny? I jak możecie sami ten wiek sprawdzić?
Z punktu widzenia czysto finansowego, wybór pomiędzy oponami zimowymi i uniwersalnymi (wielosezonowymi) wydaje się być oczywisty. Jednak kiedy dokładnie przyjrzymy się charakterystyce obu typów ogumienia, sprawa przestaje być już taka prosta. Ostatecznie bardzo wiele zależy od tego, w jakich warunkach i przez kogo dane opony będą używane. Co oponach zimowych i wielosezonowych powinien wiedzieć każdy kierowca?
Sezonowa wymiana opon to rozwiązanie z całą pewnością rozsądne, ale też i pociągające za sobą określone wydatki. Kierowcy wymieniający opony letnie na zimowe płacą nie tylko za same opony, ale też często za ich wymianę, a nawet za przechowywanie. O jakich kosztach mówimy? Ile kosztuje wymiana opon oraz ich przechowywanie w sezonie 2024/2025? Co możecie zrobić, aby koszty te ograniczyć lub przynajmniej mieć pewność, że za podaną cenę otrzymacie pewną, wysokiej jakości usługę?
Kupując opony wielosezonowe u nas, na iParts.pl, zawsze macie pewność co do ich przeznaczenia czy jakości. Ale co w przypadku opon wielosezonowych z innych źródeł? Czy zawsze możecie być pewni, że kupujecie oponę całoroczną? Po czym możecie to rozpoznać? Jakie oznaczenia powinny się na takiej oponie wielosezonowej pojawić i w jaki sposób należy je odczytywać?
Lubicie sami, we własnym zakresie, zajmować się swoimi samochodami? Czerpiecie satysfakcję z własnoręcznie przeprowadzonej wymiany oleju, kół czy naprawy hamulców? Niestety, przyjemność ta już wkrótce może być nam ostatecznie odebrana. A wszystko to za pośrednictwem unijnego projektu DIAS, którym starzy mechanicy straszą młodych kierowców. Czy słusznie?
W ostatnich latach kolejne rządy nie oszczędzały polskim kierowcom zmian wprowadzanych nieraz i po kilka razy w roku. Podobnie może wyglądać i nasza najbliższa przyszłość. Pierwsze zapowiedzi dotyczące zmian w przepisach mogą robić wrażenie, a ich wejście jest co najmniej bardzo prawdopodobne. Jakie niespodzianki czekają nas w przyszłym, 2025 roku?
Awaria prędkościomierza może wpłynąć na Wasze bezpieczeństwo, ale i na zawartość Waszego portfela. Trudność w monitorowaniu prędkości i przebiegu pojazdu to dość poważna przeszkoda, dlatego warto szybko zająć się tą awarią. Jej przyczyny mogą być różne – od banalnych usterek, aż po skomplikowane awarie wymagające pomocy specjalisty. Jak prezentuje się lista 5 najczęstszych przyczyn niedziałającego prędkościomierza i licznika kilometrów?
Przedmuchy oleju silnikowego spod korka wlewu nie są zjawiskiem częstym i oby nigdy nie były. Dlaczego? Ponieważ mogą świadczyć o poważnych usterkach w silniku, które są w stanie doprowadzić do kosztownych lub nawet bardzo kosztownych napraw. Skąd biorą się te przedmuchy? Co ma z nimi wspólnego dymienie spod korka oleju? Kiedy jest to problem, a kiedy nie?
Choć mamy je stale przed oczami, zwracamy na nie uwagę dopiero wówczas, gdy zaczną szwankować. Wycieraczki samochodowe – bo to o nich mowa – czasami sprawiają problemy, których przyczyny nie zawsze są dla nas jasne. Bo co może być przyczyną zatrzymywania się wycieraczek w przypadkowych miejscach na szybie? Dlaczego nagle przestają reagować na polecenia lub zaczynają działać nieregularnie? Gdzie warto szukać źródła wszystkich tych problemów?
Spotkaliście się kiedyś z opinią mówiącą o tym, że samochodowe akumulatory bezobsługowe to zwykła ściema i marketingowa zagrywka? Że tak naprawdę chodzi tylko o naciągnięcie biednych kierowców, którzy powinni ignorować zapewnienia producentów o rzekomej bezobsługowości ich baterii? Nasi eksperci iParts.pl spotykają się z tym dość często, a oto, co odpowiadają na podobne zarzuty.
W ostatnich latach normą już stały się jesienne rozważania nad tym, czy na nadchodzącą zimę warto zaopatrzyć się klasyczne zimówki, czy też może jednak postawić na opony wielosezonowe. Jak będzie wyglądał efekt takich rozważań w tym roku? Jak powinniście podejść do sprawy, wybierając opony na zimę 2024?
Wszystkie silniki spalinowe to nic innego jak piece napędzane płynnym paliwem. Tak jak w każdym piecu, również i w nich proces spalania zachodzi w pełni i prawidłowo wyłącznie w określonych zakresach temperatur. Jeśli będą za zimne, paliwo nie będzie efektywnie spalane, zbyt gorące grożą z kolei przegrzaniem i awarią. Jakie są te zakresy temperatur dla silników spalinowych? Jaką temperaturę powinien mieć diesel, a jaką silnik benzynowy?
Kierowcy odkrywający nagle pianę gromadzącą się w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego bardzo często wpadają w konsternacją, po której pojawia się zwykły niepokój. Bo skąd ta piana się wzięła? Co jest przyczyną tego zjawiska i czy jego pojawienie się powinno być powodem do niepokoju? Na te wszystkie pytania postaramy się teraz odpowiedzieć.
Zima przełomu 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas już pomyśleć nad odpowiednimi zimówkami. Ich wybór – wybór opon zimowych – jak zwykle jest kluczowy dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy w trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych. Na co więc warto się zdecydować? Jakie opony zimowe z oferty iParts.pl warte są polecenia i czym wyróżniają się na tle konkurencji?
Doświadczenia i opinie zebrane w ciągu kończącego się pomału 2024 roku pozwalają nam tworzyć rankingi najlepszych produktów, jakie znajdziecie w naszym sklepie iParts.pl. Ten konkretny ranking opon wielosezonowych dotyczy roku 2024, jednak z pewnością przyda się każdemu, kto planuje zakup opon całorocznych tak samo w tym, jak i w przyszłym roku. Poznajcie 10 wybranych modeli opon całorocznych, wśród których z całą pewnością znajdziecie coś dla siebie.
Błąd P003A to jeden z tych błędów, którego pojawienie się oznacza problemy z układem turbosprężarki. Jego powstaniu może towarzyszyć spadek mocy, zwiększone zużycie paliwa, a w niektórych przypadkach przejście jednostki napędowej w tryb awaryjny. Jak możecie szybko zdiagnozować problem stojący za błędem P003A? Jakie są jego przyczyny i jak sobie z nimi radzić?
Koreańska marka Nexen, znana z solidności i mocno innowacyjnych rozwiązań, od lat dostarcza nam opony letnie z serii N'Fera, starające się łączyć sportowe osiągi z codziennym komfortem jazdy. Jakie efekty przyniosło to połączenie? Czy kolejne opony z serii N'Fera faktycznie są w stanie zapewnić nam efekt, o jakim myślał ich producent?
Kto z Was wie, którą normę emisji spalin spełnia Wasz samochód? Każdy wie, że Euro, ale które Euro? Euro 6 czy Euro 1? Konkretny typ normy emisji spalin to istotny element wpływający na koszty utrzymania pojazdu, możliwość wjazdu do niektórych stref miejskich oraz ogólny wpływ na środowisko. W jaki sposób możecie sprawdzić, o jaką normę w Waszym przypadku chodzi?