Artykuły

Usterki, diagnoza i regulacja czujników parkowania. Jak radzić sobie ze zbyt czułymi czujnikami w samochodzie?

Data:07-12-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Czujniki parkowania to spore ułatwienie zwłaszcza dla tych kierowców, którzy często poruszają się w ciasnych przestrzeniach. Jednak ułatwienie to bywa zawodne i czasem potrafi przysporzyć problemów. Jakich?
Czytaj więcej >

Wymiana siłownika gazowy na elektryczny w bagażniku samochodowym. Czy można i czy w ogóle warto to robić?

Data:05-12-2021
Autor:Martyna Jędruch
Elektryczne otwieranie klapy bagażnika to jedno z tych udogodnień, o których marzy niejeden kierowca. A skoro marzy, to próbuje również zrealizować, choćby przez wymianę siłowników gazowych na elektryczne. Czy to jednak w ogóle jest możliwe?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Rzeszów - poradnik zakupowy dla mieszkańców Rzeszowa i okolic

Data:03-12-2021
Autor:Redakcja iParts.pl
Mieszkasz w Rzeszowie lub okolicach? Jesteś kierowcą, właścicielem auta poszukującym sposobu na obniżenie kosztów eksploatacji swojego pojazdu? Jeśli na każde z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie przeczytaj niniejszy poradnik.
Czytaj więcej >

Jak dbać o akumulator podczas zimy i niskich temperatur? Sprawdźcie, co eksperci iParts.pl mówią na ten temat

Data:01-12-2021
Autor:Martyna Jędruch
Jak zabezpieczyć akumulator samochodowy przed niskimi temperaturami? Czy można to zrobić bez wyciągania baterii z samochodu? Czym wspomóc taki akumulator, gdy mróz wyssie z niego cała energię? Odpowiadamy na pytania klientów.
Czytaj więcej >

Szarpanie silnika na LPG. Dlaczego samochód szarpie podczas jazdy na gazie? Co najczęściej jest przyczyną tego typu problemów?

Data:29-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Jednym ze zjawisk kojarzonych często z jazdą na LPG jest szarpanie silnika. Niektórzy kierowcy traktują to jako zwykłą niedogodność – cenę, jaką muszą płacić w zamian za używanie taniego paliwa. Czy słusznie? Co może być faktyczną przyczyną szarpania silnika na gazie?
Czytaj więcej >

Jak prawidłowo dbać o siłowniki gazowe przedniej i tylnej klapy samochodu? Co robić, a czego unikać?

Data:27-11-2021
Autor:Martyna Jędruch
Siłowniki przedniej i tylnej klapy samochodu to niewielkie elementy, z których obecności na co dzień w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Przypominamy sobie o nich dopiero, gdy zaczynają zawodzić. A im mniej o nie dbamy, tym szybciej ten moment następuje.
Czytaj więcej >

Samochodowe bagażniki narciarskie dla początkujących. Jaki jest najlepszy sposób przewożenia nart lub desek snowboardowych?

Data:25-11-2021
Autor:Martyna Jędruch
Przewożenie nart na dachu samochodu to w teorii bardzo proste zadanie. W teorii, bo praktyka pokazuje zupełnie coś innego. W jaki sposób powinniście pakować swoje narty na zimowy wyjazd w góry? Jakich bagażników samochodowych w tym celu używać?
Czytaj więcej >

Przyczyny powstawania błędu P2097. Co może skutkować pojawieniem się tego błędu?

Data:23-11-2021
Autor:Piotr Żaczek
Błąd P2097 to jeden z bardziej podstępnych błędów pojawiających się w dowolnego modelu samochodach. A jego podstępność wynika stąd, że choć główne przyczyny jego występowania są dobrze znane, istnieje całkiem spora liczna przyczyn dodatkowych, które mogą je wywoływać.
Czytaj więcej >

Dwuelementowe, sprzężone tarcze hamulcowe marki Zimmermann z serii FusionZ, czyli Formula:Z, Formula:F i Formula:S

Data:21-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Tarcze hamulcowe Zimmermann z serii FusionZ to tarcze dwuelementowe, kombinowane, powszechnie zwane wentylowanymi. Jakie dokładnie typy tarcz wchodzą w skład tej serii? Czym mogą Was zainteresować?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Gliwice – poradnik zakupowy dla mieszkańców Gliwic i okolic

Data:19-11-2021
Autor:Redakcja iParts.pl
Kupowanie części samochodowych to nic trudnego. Ale kupowanie ich w taki sposób, aby uniknąć problemów i ich jakością, dopasowaniem do konkretnego modelu auta oraz z ewentualnym zwrotem, to zupełnie inna sprawa. Jak należy to robić? Jak kupować części samochodowe w Gliwicach?
Czytaj więcej >

Zmiana w systemie opłat elektronicznych za przejazd po drogach płatnych. Na co muszą być gotowi kierowcy aut osobowych?

Data:17-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Przejście z systemu viaTOLL na e-TOLL to tak naprawdę dopiero początek zmian, jakich możemy spodziewać się w kolejnych latach. Z czym jednak zetkniemy się już teraz? Jak działa e-TOLL i kto oraz od kiedy zostanie nim objęty?
Czytaj więcej >

Jak działa System Poboru Opłaty Elektronicznej e-TOLL? Jak wygląda rejestracja i ceny opłat za przejazd?

Data:15-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Od 1 grudnia na wszystkich płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, zaczyna obowiązywać system e-TOLL. Co koniecznie powinniście o nim wiedzieć?
Czytaj więcej >

Zestaw akcesoriów samochodowych na zimę, cz. 1 – wyposażenie kabiny. W jaki sposób możecie sobie umilić każdą zimową podróż?

Data:13-11-2021
Autor:Martyna Jędruch
Jesień w pełni, a więc czas zacząć kompletowanie zestawu akcesoriów samochodowych pozwalających bezproblemowo przetrwać kolejną zimę. Część z nich jest oczywista, o części wielu z Was zapewne nawet nie pomyślało. Co warto mieć w takim zimowym zestawie?
Czytaj więcej >

Czy powinniśmy się obawiać mandatu za brak wymiany opon na zimowe? Co na ten temat mówią obowiązujące przepisy?

Data:11-11-2021
Autor:Martyna Jędruch
Statystyki pokazują, że jazda na oponach sezonowych, a więc na zmianę letnich oraz zimowych, preferowana jest przez co najmniej 60% kierowców. Czy wynika to z przepisów polskiego prawa? Czy za brak popularnych „zimówek” grozi w Polsce mandat?
Czytaj więcej >

Jaki prostownik do akumulatorów samochodowych warto wybrać? Na co uważać podczas zakupu ładowarki?

Data:09-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Jesień to tradycyjnie ta pora roku, w której zainteresowanie prostownikami znacząco rośnie. Kto jeszcze nie posiada własnego prostownika, szuka na rynku urządzenia, które pomoże mu przetrwać zimę. Czym powinniście kierować się podczas takich poszukiwań?
Czytaj więcej >

Kiedy warto postawić na opony asymetryczne? Czym są, jak należy je montować oraz co trzeba wiedzieć o ich wadach i zaletach?

Data:07-11-2021
Autor:Piotr Żaczek
Zarówno opony symetryczne, jak i kierunkowe, mają swoje wady. Chcąc stworzyć opony, które łączyłyby w sobie zalety obu wymienionych, a dodatkowo oferowały coś wyjątkowego, zaprojektowano opony asymetryczne. Czy udało się osiągnąć zamierzony efekt?
Czytaj więcej >

Jak bezpiecznie używać podnośnika samochodowego? Instrukcja podnoszenia auta z użyciem podnośnika i podpórek zabezpieczających

Data:05-11-2021
Autor:Piotr Żaczek
Nie ma nic prostszego, niż unieść samochód na podnośniku, prawda? Tak samo, jak nie ma nic gorszego, niż ulec wypadkowi na skutek niewłaściwego podejścia do podnoszenia auta. Jak temu zapobiec? W jaki sposób należy prawidłowo używać podnośnika i podpórek zabezpieczających?
Czytaj więcej >

Szukacie dla siebie nowego kompletu ogumienia samochodowego? Sprawdźcie, opony jakiej firmy warto wybrać i dlaczego?

Data:03-11-2021
Autor:Grzegorz Kinczewski
Czy marka opon samochodowych wpływa na ich jakość? Czy powinniśmy dzielić opony na opony premium i opony budżetowe? Na jaką firmę warto się zdecydować, wybierając nowy komplet opon letnich lub zimowych i jak wybór ten odbije się nie tylko na naszych wrażeniach z jazdy, ale i na bezpieczeństwie?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Toruń – poradnik zakupowy dla mieszkańców Torunia i okolic

Data:01-11-2021
Autor:Piotr Żaczek
Części samochodowe w Toruniu możesz kupić na dwa sposoby – właściwy i niewłaściwy. O tym, jak robić to w sposób niewłaściwy, dowiesz się od innych. U nas znajdziesz informacje jedynie o tym, jak robić to dobrze i z korzyścią dla swojego portfela.
Czytaj więcej >

Dlaczego opony samochodowe hałasują? Co wywołuje ten charakterystyczny huk, pisk, szum oraz wycie podczas jazdy?

Data:30-10-2021
Autor:Martyna Jędruch
Od czego zależy dźwięk generowany przez toczące się opony? Skąd bierze się to charakterystyczne huczenie, wycie, szum, a czasem i pisk, jaki słychać podczas jazdy samochodem? Czy mamy jakikolwiek wpływ na poziom hałasu wywoływanego przez opony samochodowe?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  44