Artykuły

Automatyczna skrzynia biegów ZF 8HP. Czy ta niemiecka przekładnia do najlepszy ośmiobiegowy automat na świecie?

Data:29-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Znawcy przekładni automatycznych wiedzą dobrze, czego szukać w autach używanych. Jeśli w interesującym ich modelu zamontowano skrzynię biegów ZF 8HP, takie auto momentalnie zyskuje w ich oczach. Co nie znaczy wcale, że nie zachowują przy tym niezbędnej ostrożności.
Czytaj więcej >

Czym usunąć ślady kleju po ciężarkach z felg aluminiowych? Jakiej metody użyć, aby nie uszkodzić samych felg?

Data:27-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Klej do mocowania ciężarków używanych przy wyważaniu kół z zasady musi być mocny, stąd nic dziwnego, że nie jest go wcale łatwo usunąć. Jednak gdy pozbywamy się samych ciężarków, również i klej należałoby ściągnąć umiejętnie z felgi. Jak zrobić to dobrze?
Czytaj więcej >

Sekrety skrzyni biegów Softouch od Smarta. Czym jest, gdzie możemy ją spotkać i czym różni się od przekładni Softip?

Data:25-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Różnice w nazwach handlowych i określeniach poszczególnych rozwiązań potrafią bardzo mocno namieszać w głowach kierowców. Najlepszym tego przykładem jest skrzynia biegów Softouch montowana w samochodach marki Smart. Jakiego typu jest to przekładnia?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Tarnów. Jak wygląda dostawa zamówionych na iParts.pl produktów do Tarnowa i okolic?

Data:23-09-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Jedną z większych wątpliwości osób niezaznajomionych ze sklepami internetowymi jest kwestia dostawy towaru. Jak wygląda to w przypadku naszego sklepu motoryzacyjnego, oferującego rozmaite części samochodowe m.in. mieszkańcom Tarnowa i okolic?
Czytaj więcej >

Co można zrobić ze starymi oponami? Gdzie należy oddawać zużyte ogumienie samochodowe?

Data:21-09-2022
Autor:Martyna Jędruch
Ilość opon, które każdego roku kończą swoją przydatność w roli ogumienia samochodowego, sięga w Polsce milionów sztuk. Te miliony opon muszą być gdzieś oddane i przez kogoś przetworzone. Gdzie i jak? Co możecie zrobić ze swoimi starymi oponami?
Czytaj więcej >

Różne oblicza skrzyni biegów Sportshift. Z czym tak naprawdę mamy tu do czynienia? Jak wygląda eksploatacja Sportshift?

Data:19-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Dla zdecydowanej większości kierowców skrzynia biegów Sportshift jest po prostu kolejną wersją dość popularnej przekładni półautomatycznej. Gdy jednak ktoś zaczyna bardziej interesować się tematem, może wpaść w niemałą dezorientację. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Bezpowietrzne opony samochodowe. Czy zastąpią tradycyjne opony pneumatyczne? Jak wygląda sprawia ich ceny, wady oraz zalety?

Data:17-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Jedną z możliwych, czekających nas rewolucji w motoryzacji może być wprowadzenie na szeroką skalę tzw. opon bezpowietrznych lub inaczej opon niepneumatycznych. Co warto o nich wiedzieć? Na co już dziś polscy kierowcy mogą się pomału przygotowywać?
Czytaj więcej >

Wątpliwości związane ze skrzynią biegów Steptronic. Jak należałoby traktować tę przekładnię?

Data:15-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Skrzynie biegów Steptronic to bez wątpienia rozwiązanie ciekawe, ale też wzbudzające pewne kontrowersje. Co ciekawe, dotyczą one nie tylko jej awaryjności czy faktycznej przydatności, ale nawet tego, czy Steptronic faktycznie jest przekładnią. Jak z tym jest naprawdę?
Czytaj więcej >

Jak należy dbać latem o lakier samochodu? Jak chronić lakier przed typowo letnimi zagrożeniami?

Data:13-09-2022
Autor:Martyna Jędruch
Słońce, drobinki smoły, resztki owadów, drobne kamyczki i piasek uderzający o karoserię – wszystkie te czynniki to typowe dla okresu letniego zagrożenia dla stanu, trwałości i wyglądu lakieru samochodowego. W jaki sposób możemy go przed nimi chronić?
Czytaj więcej >

Zadbaj o silnik w swoim samochodzie z TEC 2000. Profesjonalne płukanki i dodatki do paliwa

Data:12-09-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Silnik to serce każdego pojazdu, które wpływa na jego funkcjonowanie. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna do prawidłowej pracy i przekłada się na sprawność samochodu, zwłaszcza że silnik jest nieustannie narażony na zanieczyszczenia i osady. Czy można temu zapobiec? Rozwiązaniem są płukanki i dodatki do paliwa, jednak by pielęgnacja była efektywna, warto postawić na sprawdzonego producenta oferującego najlepszej jakości produkty.
Czytaj więcej >

Jaki box dachowy wybrać? Sprawdźcie nasz Top 3 najlepszych boxów na dach samochodu w 2022 roku

Data:11-09-2022
Autor:Martyna Jędruch
Jednym z lepszych, ale i tańszych rozwiązań zwiększających możliwości przewozu bagażu samochodem osobowym są bagażniki dachowe typu box. Które z oferowanych przez iParts.pl boxów dachowych oceniane są najwyżej przez ekspertów oraz przez samych użytkowników?
Czytaj więcej >

Przygotowanie kierowcy do długiej trasy. Jak zrobić to dobrze? Jak planować podróż i o czym przy tej okazji należy pamiętać?

Data:09-09-2022
Autor:Martyna Jędruch
Pokonanie trasy liczonej w setkach, a nieraz i w tysiącach kilometrów to nie to samo, co codzienna droga do pracy i z powrotem. Do takiego wyjazdu każdy kierowca powinien się odpowiednio przygotować. W jaki sposób?
Czytaj więcej >

4 rzeczy, które warto mieć w swoim aucie podczas upałów. Które z nich są już w Waszych samochodach?

Data:07-09-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Kiedy temperatura za oknem przekracza 30℃, w stojącym na słońcu samochodzie może dochodzić śmiało do 50℃. Do tak trudnych warunków można i trzeba się przygotować. W jaki sposób? Co warto mieć w swoim aucie podczas letnich upałów?
Czytaj więcej >

Jak przygotować samochód do długiego wakacyjnego wyjazdu? Co należy sprawdzić, co wymienić, a co włożyć do bagażnika?

Data:05-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Wakacyjne wyjazdy tym różnią się od standardowej podróży samochodem, że w ich trakcie pokonujemy często setki, a nawet tysiące kilometrów. Już samo to powinno skłonić Was do odpowiedniego przygotowania swojego auta. Na czym przygotowanie to powinno polegać?
Czytaj więcej >

Akumulator latem. Jaki wpływ na baterię samochodowa mają upały i w jaki sposób należy o nią dbać?

Data:03-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Jednym z największych motoryzacyjnych mitów jest przekonanie, że głównym wrogiem akumulatora jest mróz. O fałszywości tego twierdzenia boleśnie przekonują się ci, którzy wybrali się na wakacyjny wyjazd swoim autem i mieli poważne problemy z powrotem do domu. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Jak przygotować się do podróży samochodem bez klimatyzacji podczas upału? Garść porad dla posiadaczy aut bez klimatyzacji

Data:01-09-2022
Autor:Piotr Żaczek
Mając do dyspozycji w miarę nowoczesne, wyposażone w klimatyzację auto, długa wakacyjna podróż nie wydaje się straszna. Co jednak, gdy w największe upały czeka nas długa trasa, a nasz motoryzacyjny klasyk klimatyzacji nie posiada? Jak radzić sobie w takich warunkach?
Czytaj więcej >

Planujecie podróż samochodem? Oto krótka lista kontrolna rzeczy, które koniecznie powinniście sprawdzić przed wyjazdem

Data:30-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Profesjonalni kierowcy, tak jak profesjonalni piloci, przed każdą dłuższą podróżą przeprowadzają tzw. walk-around check, czyli w miarę dokładną kontrolę swojego pojazdu. Na czym ta kontrola polega i w jaki sposób możecie sami ją przeprowadzić?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Włocławek – poradnik zakupowy dla mieszkańców Włocławka i okolic

Data:28-08-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Gdy szukasz części samochodowych we Włocławku, zasadniczo masz dwa możliwe rozwiązania – dobre i złe. Wyłącznie od Ciebie zależy, które wybierzesz i jaki osiągniesz efekt. Wybierając iParts.pl, masz pewność, że wybrałeś najlepszą opcję.
Czytaj więcej >

Od czego zależy czas ładowania samochodu elektrycznego? Ile trwa ładowanie „elektryka” podpiętego do różnych źródeł prądu?

Data:26-08-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Jednym z głównych argumentów krytyków elektromobilności jest czas niezbędny do naładowania baterii samochodu elektrycznego. Czy słusznie? W jaki sposób należy poprawnie obliczać czas ładowania „elektryka” i od czego wynik tych obliczeń zależy?
Czytaj więcej >

Czym jest smok oleju? Jaką funkcję w układzie smarowania silnika pełni ten właśnie element?

Data:24-08-2022
Autor:Piotr Żaczek
Smok oleju to jeden z prostszych elementów układu smarowania silnika spalinowego stosowanego w naszych samochodach. Jest to element nie tylko prosty, ale i głęboko ukryty. Na tyle głęboko, że czasem zapominamy o jego istnieniu. I tego właśnie lepiej nie robić. Dlaczego?
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  52