Artykuły

Historia motoryzacji według iParts.pl, cz. III. 30 lat zmian prowadzących nasze auta w bliżej nieznanym kierunku

Data:10-12-2022
Autor:Piotr Żaczek
Ostatnie 30 lat w motoryzacji to okres burzliwy, dynamiczny i wzbudzający ogromne kontrowersje. Działo się naprawdę sporo i wszystko wskazuje na to, że jeszcze więcej przed nami. Jak przedstawia się najnowsza historia światowej motoryzacji?
Czytaj więcej >

Opony zimowe Nokian WR, czyli fińska jakość w sam raz na polskie drogi. Co warto wiedzieć o tej wyjątkowej "zimówce"?

Data:08-12-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Chyba nikt w Europie nie ma mocniejszej legitymacji do projektowania i wytwarzania opon zimowych niż Skandynawowie. A jeśli do tego jest to fińska firma spokrewniona ze słynną marką telefonów komórkowych, opony takie są wręcz skazane na sukces. A może jednak nie?
Czytaj więcej >

Opony Continental PremiumContact. Niemiecka propozycja na lato dla kierowców potrzebujących naprawdę wysokiej klasy ogumienia

Data:06-12-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Niemiecka marka Continental słynie z opon wysokiej klasy. Jej opony letnie przeznaczone do samochodów osobowych uznawane są za jedne z najlepszych, a wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują opony z serii Continental PremiumContact. Dlaczego właśnie one?
Czytaj więcej >

Jak należy podłączać akumulator do prostownika? Kiedy takie podłączenie jest konieczne i jakich zasad należy przestrzegać?

Data:04-12-2022
Autor:Piotr Żaczek
Prostowniki kojarzą nam się przede wszystkim z zimą, ale coraz częściej używane są przez cały rok. Dlaczego? Chociażby dlatego, że zmienił się sposób, w jaki korzystamy z samochodów. Jak teraz wygląda korzystanie z prostownika? Jak wyglądać powinno?
Czytaj więcej >

Francuska propozycja na lato, czyli opony letnie Michelin Primacy. Jak wygląda ten model w swoich kolejnych generacjach?

Data:02-12-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Francuski potentat branży oponiarskiej – marka Michelin – wyznacza trendy i wprowadza nowe technologie zmieniające rynek. Czy ich flagowa opona letnia Michelin Primacy potwierdza tę regułę? Co nowego zobaczyliśmy w kolejnych generacjach tego modelu?
Czytaj więcej >

Jakie są, a jakie mogą być skutki odwrotnego podłączenia akumulatora? Czym grozi odwrócenie polaryzacji zasilania w samochodzie?

Data:30-11-2022
Autor:Piotr Żaczek
Wśród kierowców i właścicieli aut co rusz dochodzi do sytuacji z gatunku „niewiarygodne, ale prawdziwe”. Przykładów na to jest wiele, jak choćby regularnie powtarzające się pomyłki przy podłączaniu akumulatora. Co się stanie, gdy ktoś ten akumulator podłączy na odwrót?
Czytaj więcej >

Czy Nokian Wetproof to idealne opony na lato? Skąd biorą się niejednoznaczne opinie na ich temat?

Data:28-11-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Fińska marka Nokian produkuje opony klasy premium, dlatego każdy z jej klientów oczekuje, że zakupione przez niego opony będą posiadały wszystkie cechy przynależne produktom tej klasy. I zwykle posiadają, choć względem opon Nokian Wetproof pojawiły się pewne wątpliwości.
Czytaj więcej >

Części samochodowe Legnica – poradnik zakupowy dla mieszkańców Legnicy i okolic

Data:26-11-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Niskie ceny części samochodowych, jakie znaleźć możecie w naszej ofercie, to nie wszystko, co dla Was mamy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci otrzymywali towar na czas i pod wskazany adres. Bez względu na to, z której części kraju pochodzą.
Czytaj więcej >

Jak prawidłowo podłączyć i odłączyć akumulator? Jak powinna wyglądać kolejność odpinania i podpinania przewodów do akumulatora?

Data:24-11-2022
Autor:Piotr Żaczek
Najłatwiej o pomyłkę podczas wykonywania czynności najprostszych, ponieważ te wymagają od nas najmniejszego skupienia. Właśnie dlatego wciąż zdarzają się pomyłki podczas odłączania i podłączania akumulatora samochodowego. Jak takich pomyłek uniknąć?
Czytaj więcej >

Historia motoryzacji według iParts.pl, cz. II. Tłuste i chude dekady dla światowych producentów aut

Data:22-11-2022
Autor:Piotr Żaczek
Wraz z końcem II wojny światowej branża motoryzacyjna wzięła głęboki oddech i wydmuchnęła kilka dekad niebywałego rozwoju. Dla wielu są to najlepsze czasy w historii samochodów, dla innych wręcz odwrotnie. Jak było naprawdę?
Czytaj więcej >

Opony samochodowe Bridgestone Blizzak, czyli propozycja na polską zimę prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni

Data:20-11-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Dochodzenie do wysokiego poziomu zawsze wymaga wykonania kilku kroków. W przypadku opon zimowych Bridgestone Blizzak dochodzenie do absolutnego topu wymagało co najmniej 3 kolejnych modeli. Jak przedstawia się ten najnowszy, Bridgestone Blizzak LM005?
Czytaj więcej >

Data ważności akumulatora. Jak należy ją odczytywać i dlaczego? Czy data produkcji akumulatora powinna mieć znaczenie?

Data:18-11-2022
Autor:Piotr Żaczek
Co wspólnego mają ze sobą cena akumulatora oraz data jego produkcji? Liczne przykłady pokazują nam, że bardzo wiele. Nie dajcie się zwieść niezwykłym okazjom i markowym akumulatorom w zaskakująco niskiej cenie. Te zwykle mają gdzieś ukryty, bardzo ostry haczyk.
Czytaj więcej >

Opony wielosezonowe Goodyear Vector 4Seasons. Czy ich cena znajduje uzasadnienie w ich jakości?

Data:16-11-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Opony całoroczne powoli, ale systematycznie zdobywają coraz więcej udziałów w rynku. Coraz więcej osób w Polsce i na całym świecie przekonuje się do opon wielosezonowych. Czy seria opon Goodyear Vector 4Seasons wpłynie na tempo tego zjawiska?
Czytaj więcej >

Części samochodowe Kalisz – poradnik zakupowy dla mieszkańców Kalisza i okolic

Data:14-11-2022
Autor:Redakcja iParts.pl
Ceny niektórych części samochodowych lub samochodowych akcesoriów są na tyle wysokie, że z ich zakupem wiąże się pewne ryzyko. Bo co, jeśli zakupiona część okaże się źle dobrana do posiadanego auta? Jaką możliwość jej zwrotu maja kierowcy z Kalisza i okolic?
Czytaj więcej >

Historia motoryzacji według iParts.pl, cz. I. Wojny motoryzacyjne przed przed II wojną światową. Czym jeździli nasi dziadowie?

Data:12-11-2022
Autor:Piotr Żaczek
Druga wojna światowa wyznacza wyraźną granicę w historii motoryzacji. O tym, co działo się później, wiemy całkiem sporo. A co działo się przed wojną? Jeśli sądzicie, że niewiele, to jesteście w grubym błędzie. Tak grubym, jak słynna „Gruba Berta” lub „Rakieta” Stephensona.
Czytaj więcej >

Opony zimowe Kleber Krisalp HP3. Czy „zimówki” ze średniej półki mogą skutecznie konkurować z najlepszymi markami?

Data:10-11-2022
Autor:Martyna Jędruch
Kierowanie się ceną przy wyborze opon zimowych nie oznacza wcale, że musimy koniecznie rezygnować z jakości. Opony Kleber Krisalp HP3 są tego najlepszym przykładem, ponieważ jako opony klasy średniej zaskakują swoimi możliwościami. Jakimi konkretnie?
Czytaj więcej >

Wymiana kryzy wydechu. Czy skorodowana kryza może być powodem głośnej pracy układu wydechowego?

Data:08-11-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Układ wydechowy jest w swojej „zewnętrznej” części (rura wydechowa plus tłumiki) najszybciej korodującym podzespołem w każdym samochodzie osobowym. A najbardziej wrażliwym na korozję elementem wydechu jest kryza tłumika. Dlaczego?
Czytaj więcej >

Opony zimowe Dunlop Winter Sport 5. Czy słusznie uważane są za opony klasy premium?

Data:06-11-2022
Autor:Martyna Jędruch
Najlepszymi oponami na zimę są opony zimowe, a najlepszymi wśród opon zimowych są opony klasy premium. Dunlop Winter Sport 5 to doskonały przykład opon zimowych klasy premium, które zasłużyły na miejsce w tej klasie. Czy jednak na pewno?
Czytaj więcej >

Jak radzić sobie z przepalonym tłumikiem samochodowym? Jak wyglądają objawy i skutki podobnej usterki?

Data:04-11-2022
Autor:Grzegorz Kinczewski
Przepalony tłumik samochody to zjawisko częste w starych, zaniedbanych samochodach, ale nie tylko. Czasem, a może wręcz coraz częściej, do przepalenia tłumika dochodzi w autach relatywnie nowych. Z jakich powodów? Jak radzić sobie z podobną usterką?
Czytaj więcej >

Opony letnie Michelin Pilot Sport 4. Co sprawia, że są tak cenione przez ekspertów i kierowców zawodowych?

Data:02-11-2022
Autor:Martyna Jędruch
Zapewne słyszeliście już opinie o tym, że Michelin robi najlepsze opony. Czy faktycznie robi najlepsze, trudno orzec jednoznacznie. Bez wątpienia jednak ten francuski koncern robi opony doskonałe, czego Michelin Polot Sport 4 są dobrym przykładem.
Czytaj więcej >
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  54