Szczotki tarczowe druciane

Znaleziono produktów: 19
Sortuj:
Widok:   
z 1

Szczotka tarczowa z trzpieniem 100mm inox

10,00 z VAT
Kod: YT4758 Producent części: YATO
Wysyłka od ręki!

Szczotka tarczowa 50mm z włókniny

12,00 z VAT
Kod: YT47800 Producent części: YATO

Szczotka tarczowa z trzpieniem 75mm drut spl

15,00 z VAT
Kod: YT4759 Producent części: YATO
Wysyłka od ręki!

Szczotka tarcz gwint 100mm drut splatany

18,00 z VAT
Kod: YT4763 Producent części: YATO
Wysyłka od ręki!

Szczotka tarczowa 125mm m14 inox

24,00 z VAT
Kod: YT47612 Producent części: YATO

Szczotka tarczowa gwintowana 125mm inox

37,00 z VAT
Kod: YT4764 Producent części: YATO
Wysyłka od ręki!

Szczotki tarczowe do narzędzi i elektronarzędzi

Czyszczenie powierzchni metalowych to jedna z najczęściej wykonywanych czynności konserwacyjnych w halach produkcyjnych oraz warsztatach. Skuteczność tego typu działań jest kluczowa dla zapewnienia długowieczności maszyn oraz zwiększenia komfortu pracy. Jednak aby czyszczenie powierzchni było efektywne, wymagane jest posiadanie odpowiednich do tego narzędzi i akcesoriów. Należy do nich z pewnością szczotka tarczowa.

Czym są szczotki tarczowe?

Szczotki druciane tarczowe to bardzo proste konstrukcyjnie i tanie narzędzia do czyszczenia powierzchni. Ich nazwa wywodzi się z kształtu tych akcesoriów, który przypomina tarczę. Ponadto każda szczotka tarczowa posiada końcówkę umożliwiającą jej przyłączenie do gwintu wiertarki. Jest to kluczowa część szczotek tarczowych, ponieważ ich efektywne działanie możliwe jest tylko w połączeniu z działaniem wiertarki. Szczotka jest napędzana siłą wiertarki, dzięki czemu może z dużą mocą oddziaływać na oczyszczane powierzchnie.

Zarówno szczotki tarczowe z otworem, jak i klasyczne, wykonane są z drutów stalowych. Istotną kwestią jest jakość stali wykorzystanej do konstrukcji narzędzia. Tylko wysokiej klasy stop posiada właściwości, które umożliwiają efektywne czyszczenie powierzchni.

Szczotka tarczowa i jej wszechstronne przeznaczenie

Warto podkreślić, że szczotki tarczowe posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Trzeb w tym miejscu wyjaśnić, na czym polega oczyszczanie powierzchni przez tego typu narzędzie. Można wykorzystać szczotkę do czyszczenia maszyny z resztek produkcyjnych czy innych zanieczyszczeń. Niemniej jednak do tego przeważnie wystarczająca jest szczotka ręczna. Natomiast szczotki druciane tarczowe napędzane wiertarką mają o wiele większe możliwości. Z ich pomocą można pozbyć się zaszłego brudu, rdzy czy nawet farby.

Niektóre modele szczotek tarczowych są bardzo uniwersalne i można je zastosować do czyszczenia rozmaitych powierzchni. Jednak nasz sklep narzędziowy oferuje również liczne szczotki o bardziej konkretnym zastosowaniu. W naszym asortymencie znajdują się szczotki tarczowe do elektronarzędzi, do skomplikowanych maszyn oraz do powierzchni płaskich. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru w kwestii szczotki tarczowej warto się zastanowić, do czego będzie ona wykorzystywana. Powinno to uwarunkować wybór najbardziej odpowiedniego modelu. W razie jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, który doradzi w kwestii wyboru szczotki tarczowej optymalnej do potrzeb.

Inne katgorie narzędziowe: