Materiały ścierne

Materiały i artykuły ścierne

Oczyszczanie czy wyrównywanie powierzchni to czynności wykonywane zarówno podczas skomplikowanych projektów, jak i drobnych remontów. Ich znaczenie jest bardzo ważne zarówno na etapie budowy, jak i przy pracach wykończeniowych. Jednak jakakolwiek obróbka ścierna nie byłaby możliwa bez odpowiednich materiałów ściernych.

Materiały ścierne i ich ziarna

Materiały określane ściernymi służą obróbce powierzchni. Jest ona możliwa dzięki ziarnom ściernym, stanowiącym najważniejsze składowe wszelkich materiałów ściernych. Ziarnami są twarde materiały, twardsze od materiałów, które obrabiają. Jako ziarna ścierne wykorzystuje i się dziesiątki rozmaitych materiałów. Do najpopularniejszych należą piasek czy szkło. Natomiast najtwardsze artykuły ścierne są wyposażone w diamenty. W naszej ofercie znaleźć można tarcze ścierne od takich producentów, jak np. Rexxer czy Yato. Ziarna ścierne to z pewnością najważniejsze elementy składowe artykułów ściernych. Jednak istotne jest również spoiwo łączące ze sobą poszczególne cząsteczki ziaren. Dzięki spoiwu możliwe jest poręczne korzystania z artykułów.

Do czego można wykorzystać materiały ścierne?

Zastosowanie materiałów ściernych jest bardzo szerokie. Najczęściej artykuły tego typu kojarzy się z pracami wykończeniowymi. Rzeczywiście papier ścierny czy gąbkę ścierną wykorzystuje się do wyrównywania tynków czy powierzchni metalowych. Jednak profesjonalne materiały ścierne służą nie tylko pracom wykończeniowym. Diamentowe ziarna ścierne są w stanie nie tylko wyrównywać powierzchnię, ale również nadawać jej kształtu. Tym samym materiały ścierne znajdują zastosowanie również podczas poważniejszych prac produkcyjnych oraz budowlanych.

Artykuły ścierne dostosowane do potrzeb

Nasz sklep narzędziowy oferuje szeroki wybór materiałów ściernych. W asortymencie posiadamy wspomniane już tarcze diamentowe oraz krążki ścierne. Dysponujemy również tarczami korundowymi, szczotkami ściernymi, płótnem i papierem ściernym. Nasza oferta to także gąbki ścierne, kostki ścierne i wiele więcej. Produkty, które dopuszczamy do sprzedaży, zawsze przechodzą wcześniej szczegółowe testy jakości. Wszystkie pochodzą od uznanych producentów z doświadczeniem.

Szczycimy się wysoką jakością oferowanych materiałów ściernych. Jednak to nie wszystko, oferujemy je również w atrakcyjnych cenach. Stale dążymy do jeszcze lepszej optymalizacji procesów dystrybucyjnych. Z każdym kolejnym sukcesem w tej kwestii jeszcze bardziej obniżamy ceny. Dzięki temu oferujemy tanie narzędzia oraz materiały ścierne i wiele innych akcesoriów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.