Promocje

345 zł
Cena katalogowa 469
TYC
Refletor lewy TYC 20-0318-25-2 do VW Golf V i VW JETTA III. Prawa strona 20-0317-25-2
309 zł
Cena katalogowa 449
TYC
Reflektor TYC 20-0023-05-2 prawy do Citroen C3
5071 zł
Cena katalogowa 6999
HELLA
Reflektor HELLA 1EX 011 072-911 LED lewy do BMW F10 i F11
624 zł
Cena katalogowa 799
MAGNETI MARELLI
Reflektor MAGNETI MARELLI 711307024254 lewy do Skoda Octavia III
711 zł
Cena katalogowa 899
HELLA
Reflektor HELLA 1EG 010 011-311 lewy do Opel Astra J
2246 zł
Cena katalogowa 2999
MAGNETI MARELLI
Reflektor MAGNETI MARELLI 711307024096 lewy Bi-ksenon do Audi A4 B8

Reflektory w iParts.pl!

Reflektor samochodowyReflektory to te elementy samochodowe, od których sprawności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Podróżowanie bez działających świateł samochodowych stwarza zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o prawidłowe oświetlenie w swoim aucie z iParts.pl. Przygotowaliśmy szeroką gamę reflektorów do wszystkich marek samochodów. W trosce o Twoje bezpieczeństwo reflektory pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i są w 100% oryginalne!

Reflektor w samochodzie

Pierwsze samochody, pochodzące jeszcze z XIX wieku, poruszały się po drogach wykorzystując jako własne oświetlenie lampy naftowe, a także lampy karbidowe, których paliwem był acetylen. Jednak efektywność świecenia tych wynalazków była praktycznie żadna. Dopiero w 1913 roku Cadillac zastosował pierwsze elektryczne światła w samochodzie. Od tego momentu oświetlenie samochodowe bardzo szybko ewoluowało, przybierając postać reflektorów, które znamy obecnie.

Reflektor to nic innego, jak mechanizm oświetleniowy zamontowany z przodu samochodu, który stosowany jest w celu oświetlania drogi przy pomocy specjalnego strumienia światła. W dzisiejszych czasach występuje kilka typów reflektorów, które wykorzystują różne rodzaje żarówek - żarówek dwuwłókowych, żarówek halogenowych, a także palników ksenonowych czy też reflektor LED. Każdy reflektor spełnić musi szereg warunków technicznych i homologacyjnych, należy więc wybierać tylko produkty znanych i renomowanych producentów, którzy opracowują swe produkty zgodnie z zaleceniami prawnymi.

Sposób działania reflektora

Standardowy reflektor samochodowy składa się z obudowy, mechanicznego lub elektrycznego urządzenia regulacyjnego, źródła światła, odbłyśnika oraz szyby. Do niedawna najpopularniejszym rodzajem źródeł światła w samochodzie były reflektory halogenowe. Obecnie coraz częściej stosowanym oświetleniem są lampy ksenonowe. Reflektory tego typu nie są typowymi żarówkami, lecz wyładowczym źródłem światła, które powstaje w łuku elektrycznym. Łuk ten powstaje pomiędzy elektrodami w atmosferze gazu szlachetnego (ksenonu) wzbogaconego o sole metali z grupy halogenów. We wnętrzu takiej lampy panuje ciśnienie na poziomie kilkudziesięciu barów. Światło widzialne jest emitowane przez stożki plazmy przylegające do obu elektrod i ma ono temperaturę barwową od 4500 do 6500 st. K. Reflektory ksenonowe charakteryzują się o wiele większą sprawnością energetyczna emitowanego światła widzialnego niż oferuje to jakakolwiek standardowa żarówka. Trwałość ksenonów określa się na poziomie od 1550 do 2000 godzin, czyli ok. 3 razy więcej niż żarówka halogenowa.

Typowe usterki reflektorów w samochodzie

Reflektor samochodowy, tak jak większość elementów zarówno mechanicznych, jak i elektrycznych auta, ulega naturalnemu zużyciu, czego efektem jest pogorszenie się jego działania, co z kolei wpływa negatywnie na komfort prowadzenia samochodu, zwłaszcza nocą. Najczęstszą awarią standardowych reflektorów są przepalające się żarówki. Warto więc zawsze mieć ze sobą komplet zapasowych elementów tego typu. Słaba efektywność świecenia reflektorów może być wynikiem problemów z instalacją elektryczną, a przede wszystkim z alternatorem. Jeżeli reflektory nie świecą na odpowiednim poziomie, problem może leżeć również w uszkodzonym akumulatorze. Należy sprawdzić, czy zaciski baterii nie są skorodowane, na jakim poziomie elektrolity w akumulatorze oraz czy nie uległ on rozładowaniu. Warto także skontrolować napięcie na linii alternator – reflektor.

Popularni producenci reflektorów

 • Bosch
 • Hella
 • DEPO
 • Valeo
 • SWAG
 • Magneti Marelli
 • Diedrichs
 • Beru
 • Philips
 • Osram
 • Bugiad

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pełną gamę reflektorów do każdej marki i modelu samochodu. Wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu wersję silnikową, a nasz system w kilka sekund znajdzie reflektor samochodowy, którego szukasz.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie oferowane przez nas reflektory są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy). Zapewniamy najniższe ceny na rynku, szybką realizację zamówienia oraz fachową pomoc w dobraniu odpowiednich elementów do Twojego samochodu.

Inni popularni producenci: reflektor Hella, reflektor Johns

Polecane akcesoria do układu elektrycznego:

Najpopularniejsi producenci

Reflektor TYC
Reflektor HELLA
Reflektor VALEO
Reflektor MAGNETI MARELLI
Reflektor ALKAR
Reflektor BOSCH
Reflektor PRASCO
Reflektor DIEDERICHS

FAQ

Czy da się naprawiać reflektory montowane w naszych samochodach?

Jeśli zniszczeniu reflektorów uległa jego zewnętrza część przez co stał się matowy to regeneracji możemy dokonać samodzielnie przy pomocy papieru ściernego oraz maszyny polerskiej. Jeśli natomiast uszkodzeniu uległo wnętrze reflektora, np. uszkodzone zostało lustro odbłyśnika, to powinniśmy oddać go jak najszybciej do profesjonalnej regeneracji lub wymienić na nowy.

Więcej: Jak naprawić zmatowiałe reflektory?

Jakie czynniki najczęściej doprowadzają do zużycia się reflektorów?

Głównymi powodami, które mają wpływ na trwałość naszych reflektorów są czynniki zewnętrzne, takie jak działanie słońca czy piasku oraz kamieni uderzających o niego, a także czynniki wewnętrzne, takie jak nieprawidłowo dobrane żarówki. Warto odpowiednio zabezpieczać nasze reflektory i dbać o ich stan ponieważ wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze.

Więcej: Jakie są najczęstsze przyczyny awarii reflektorów?

Jakie są rodzaje reflektorów samochodowych?

Do najpopularniejszych rodzajów reflektorów samochodowych należą reflektory halogenowe, ksenonowe oraz nowoczesne technologie opierające się o rozwiązania z zakresu LED. Oprócz tego dla dwóch pierwszych typów istnieje podział na reflektory odbłyśnikowe oraz soczewkowe. Różnią się one umiejscowieniem żarówki oraz sposobem rozproszenia jej światła.

Więcej: Soczewka vs odbłyśnik – na czym polega ich działanie w reflektorze?

W jaki sposób kontrolować jakość oświetlenia naszego samochodu?

Najlepiej kontrolę taką wykonywać okresowo. Sprawdzić wtedy warto poziom ewentualnego zmatowienia klosza reflektora, stan odbłyśnika w jego wnętrzu, a także to czy światła są ustawione prawidłowo, czyli nie świecą zbyt do góry lub na dół. Jeśli któryś z tych czynników występuje w wypadku oświetlenia w naszym samochodzie to rozważmy wykonanie regeneracji lub wymianę elementu na nowy.

Więcej: Jak kontrolować oraz regulować reflektory samochodowe?

Jak usunąć problem parującego reflektora?

Problem ten objawia się zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy różnice temperatur są największe. Każdy reflektor posiada otwory, które odpowiadają za jego odpowiednią wentylację. Na początek sprawdźmy, czy nie zostały zatkane. Jeśli nie, to zweryfikujmy stan uszczelek wchodzących w skład pokrywy znajdującej się w tylnej części reflektora. Również one często ulegają zabrudzeniu i tracą swoją szczelność. By osuszyć zaparowany reflektor otwórzmy wspomnianą pokrywę, włączmy światła na dłuższą chwilę i poczekajmy aż ciepło żarówki go całkowicie osuszy.

Ile kosztuje reflektor samochodowy?

Reflektory to często jedne najdroższe elementy oświetlenia samochodu. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór reflektorów do samochodów wszystkich marek. Ich ceny mieszczą się w zakresie od 260 do blisko 3000 zł.