Testery akumulatorów

Znaleziono produktów: 13
Sortuj:
Widok:   
z 1

34,00 z VAT
Kod: YT83101 Producent części: YATO

113,00 z VAT
Kod: YT8311 Producent części: YATO

125,00 z VAT
Kod: YT8310 Producent części: YATO

135,00 z VAT
Kod: YT83113 Producent części: YATO

158,00 z VAT
Kod: YT06722 Producent części: YATO

812,00 z VAT
Kod: OK030025 Producent części: ROOKS

Testery akumulatorów samochodowych

Testery akumulatorów to urządzenia badające stan akumulatora, określające jego pojemność oraz ogólną sprawność. Dostępne są na rynku testery zarówno analogowe, jak i cyfrowe.

Sposoby mierzenia sprawności akumulatora

Sprawność akumulatora można zweryfikować na kilka sposobów, sprawdzając poziom elektrolitów, dokonując pomiaru naładowania, ładując przy użyciu prostownika lub też korzystając z testera akumulatorowego. Tester umożliwia w prosty i szybki sposób przetestować akumulatory rozruchowe. Jest on zazwyczaj wyposażony w drukarkę termiczną. Testery pozwalają na dokonanie testów wszystkich najpopularniejszych typów akumulatorów.

Podstawowe właściwości testerów akumulatorów

Testery akumulatorów zapewniają ochronę przed odwróconą polaryzacją, a ich konstrukcja zapobiega wszelkim wypadkom związanym z podłączaniem zacisków końcówek. Użycie testera nie wymaga konieczności wyjmowania akumulatora z samochodu. Test akumulatora przebiega w kilka sekund, a wyniki badania są czytelne i jednoznaczne.

W testerach wyposażonych w drukarki termiczne nie trzeba wymieniać taśm z atramentem. Urządzenia umożliwiają drukowanie wielu kopii wydruków badania. Sam test z wykorzystaniem urządzenia w żaden sposób nie wpływa na poziom naładowania akumulatora.

Testery akumulatorów to szybkie, bezpieczne i dokładne urządzenia pomiarowe wykorzystujące własne źródło energii.