Boostery rozruchowe

Znaleziono produktów: 21
Sortuj:
Widok:   
z 1

451,00 z VAT
Kod: OK030017 Producent części: ROOKS

477,00 z VAT
Kod: OK030013 Producent części: ROOKS

748,00 z VAT
Kod: 026322 Producent części: GYS

2002,00 z VAT
Kod: 829517 Producent części: TELWIN

32,00 z VAT
Kod: FULCONNECT Producent części: FULBAT

Boostery do awaryjnego uruchamiania

Uruchomienie samochodu, zwłaszcza zimą, stwarza wielu kierowcom poważne problemy, nawet jeżeli w autach zamontowane są w miarę nowe akumulatory. Co czwarta awaria samochodu jest związana z niesprawnym akumulatorem. W takiej sytuacji bardzo przydatne okazują się zewnętrzne urządzenia rozruchowe, tzw. boostery rozruchowe.

Kompaktowa bateria rozruchowa

Przenośne, zewnętrzne urządzenie rozruchowe, czyli booster, zwany również "suchym akumulatorem", to litowo-polimerowa bateria o dużej pojemności skupiająca w sobie energię elektryczną. Boostery rozruchowe mogą ważyć od 8 do nawet 20 kg. Mimo to, dzięki kompaktowym rozmiarom, urządzenie z łatwością zmieści się w bagażniku każdego samochodu.

Moc boostera adekwatna do pojemności silnika

Moc zewnętrznego urządzenia rozruchowego należy dobierać odpowiednio do pojemności silnika. Dostępne są boostery rozruchowe, które generują prąd o wartości od 900 do nawet 2200 A. Im wyższa jest ta wartość, tym większej pojemności silnik można uruchomić. Urządzenie o mocy 900 A będzie wystarczające do uruchomienia silnika o pojemności 1600 cm3, natomiast booster o mocy 1700 A pozwoli uruchomić jednostkę napędową o pojemności do 3000 cm3.

Wskaźnik naładowania

Wszystkie najwyższej jakości boostery rozruchowe powinny posiadać wbudowany wskaźnik poziomu naładowania baterii, ponieważ urządzenie, które przez dłuższy czas jest nieużywane, samoistnie się rozładowuje.

Szerokie zastosowanie

Zewnętrzne urządzenia rozruchowe, czyli boostery rozruchowe, znajdują swoje zastosowanie nie tylko w przypadku samochodów osobowych z silnikami spalinowymi i hybrydowymi, ale również doskonale nadają się zarówno dla motocykli, quadów, samochodów dostawczych, jaki i samochodów ciężarowych czy też na przykład koparek. Boostery rozruchowe mogą także z powodzeniem służyć, jako zewnętrzne źródło zasilania 12V do urządzeń pomocniczych takich, jak np.: telefon komórkowy, radioodbiornik, laptop czy też dodatkowe oświetlenie.