Amortyzatory KYB

KayabaKYB (Kayaba) należy do największych producentów amortyzatorów samochodowych na świecie. Fabryki KYB produkują tygodniowo ponad milion amortyzatorów, a szeroka oferta japońskiego producenta dostępna jest na wszystkich kontynentach. Warto podkreślić, że co czwarty samochód wyjeżdżający z fabryki jest wyposażony w amortyzatory KYB. Produkty Kayaby na tzw. pierwszy montaż stosują tacy producenci samochodów jak Alfa Romeo, Chrysler, Ford, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Subaru czy Toyota. Tak duży sukces KYB został osiągnięty przede wszystkim dzięki ogromnemu doświadczeniu, gromadzonemu latami przez inżynierów i techników KYB.Amortyzatory Kayaby występują w następujących seriach:

Seria KYB Premium – amortyzatory olejowe, mające taką samą specyfikację techniczną co oryginalne wyposażenie. Wykorzystują specjalny, podwójny układ zaworów trójstopniowych i wielowargowy uszczelniacz olejowy. Posiadają teflonową prowadnicę tłoczyska, które chromowane jest na twardo.


Seria KYB Excel-G – amortyzatory gazowe, przeznaczone dla użytkowników, stawiających bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Wykorzystywane są w nich specjalne, opatentowane zawory i sprężony azot. Dzięki nim, możliwe jest uzyskanie wysokiego komfortu jazdy przy jednocześnie niskiej aeracji (powstawanie pęcherzyków powietrza).


Seria KYB Gas-A-Just – wysokociśnieniowe, jednorurowe amortyzatory gazowe. W porównaniu do amortyzatora dwururowego, amortyzatory tego typu posiadają o 30% większą siłę tłumienia. Stabilność warunków pracy jest zapewniona przez unikalny, fenolowy pierścień uszczelniający tłoka.


Seria KYB Ultra SR - wysokociśnieniowe amortyzatory gazowe jednorurowe. Przeznaczone są dla kierowców lubiących szybką, sportową jazdę. Idealnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach jazdy na wysokich obrotach, są niezwykle stabilne a przy tym bezpieczne dla kierowcy.


Seria KYB AGX - amortyzatory gazowe dwururowe z regulacją siły tłumienia. Pozwalają na regulację siły tłumienia adekwatnie do warunków drogowych lub preferencji kierowcy. Odbywa się to poprzez wielostopniową, ręczną regulację siły tłumienia (4- lub 8-stopniowy zakres regulacji).

Amortyzatory KYB

 

Amortyzatory KYB dostępne na rynku części zamiennych posiadają dokładnie takie same parametry i są produkowane przy użyciu tej samej technologii co części wykorzystywane na montaż fabryczny. Wszystkie amortyzatory KYB posiadają specjalne zespoły zaworowe, zapewniające komfort, bezpieczeństwo i trwałość wszystkich części zawieszenia. Idealnie wpisuje się to w oficjalne motto firmy, brzmiące „Our Precision, Your Advantage”. Fabryki japońskiego producenta posiadają certyfikaty zgodności z wymogami norm ISO 9001, QS 9000 i ISO 14001.

 
Oryginalne amortyzatory samochodowe

AmortyzatoryAmortyzatory stanowią zasadniczą część układu zawieszenia, która ma za zadanie tłumić drgania i stabilizować jazdę oraz utrzymywać w odpowiedniej pozycji sprężyny zawieszenia. Specjaliści twierdzą, iż jest to jeden z najważniejszych podzespołów w samochodzie. ...

Sprawdź Amortyzatory
Powiązania:
Części KYB, Amortyzatory