Osłony i odboje amortyzatorów

Systemy amortyzacji w samochodzie odpowiadają przede wszystkim za komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Ich zadaniem jest ochrona kół przed uszkodzeniem lub oderwaniem na nierównościach oraz zminimalizowanie kołysania się nadwozia podczas jazdy. Jednymi z podstawowych elementów systemu amortyzacji w każdym samochodzie są osłony i odboje amortyzatorów, o których istnieniu zapewne wielu kierowców nie ma pojęcia.

Odboje amortyzatorów

Odpowiednio dobrane oraz wysokiej jakości odboje i osłony amortyzatorów, oferowane w sklepie internetowym iParts.pl, optymalnie chronią amortyzator oraz inne elementy zawieszenia przed efektami skrajnego przeciążenia. Odbój amortyzatora ma za zadanie zamortyzować uderzenie amortyzatora o mocowanie przy maksymalnym ugięciu zawieszenia. Brak odboju w amortyzatorze może być na początku niewyczuwalny, do momentu wjechania kołem samochodu w dużą dziurę. Wówczas najprawdopodobniej dojdzie do silnego uderzenia, które będzie w stanie całkowicie zniszczyć amortyzator lub jego mocowania.

Osłony amortyzatorów

Osłony amortyzatorów to podzespoły wchodzące w skład zawieszenia samochodowego, których głównym zadaniem jest wydłużenie trwałości zamontowanych amortyzatorów. Bez osłon są one narażone na korozję, zanieczyszczenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Osłony i odboje należy wymieniać wraz z amortyzatorami. Zużyte podzespoły kruszą się i tracą swoją zdolność do efektywnego tłumienia uderzeń. Osłony i odboje amortyzatorów oferowane w iParts.pl to doskonałe zestawienie niskiej ceny i wysokiej jakości gwarantowanej przez producenta. W iParts.pl znajdziesz najlepsze elementy zawieszenia samochodowego pochodzące od renomowanych producentów części zamiennych (m.in. KYB, Sachs, Meyle, Monroe, Bilstein, itp.).

Zobacz szczegółową ofertę iParts.pl i zadbaj o swoje zawieszenie kupując najlepsze osłony i odboje amortyzatorów!

Najpopularniejsi producenci

Osłony i odboje ORIGINAL IMPERIUM
Osłony i odboje AKRON-MALÒ
Osłony i odboje OPTIMAL
Osłony i odboje BENDIX
Osłony i odboje SWAG
Osłony i odboje FEBI BILSTEIN
Osłony i odboje BIRTH
Osłony i odboje FEBEST
Osłony i odboje MAPCO