Części samochodowe KYB

Kategorie

Auto części zamienne KYB (Kayaba)

Części samochodowe KYB

Firma KYB (Kayaba) jest wiodącym liderem produkcji amortyzatorów samochodowych. Według danych firmy co czwarty nowy samochód fabrycznie wyposażony jest w amortyzatory Kayaba. Na tak ogromną skalę produkcji pozwala największa fabryka amortyzatorów na świecie, którą przedsiębiorstwo KYB wybudowało na terenie Japonii oraz 14 pozostałych fabryk zlokalizowanych na całym świecie. Umożliwia to produkowanie przeszło 75. milionów amortyzatorów w skali roku, co przekłada się na roczny przychód przekraczający 2,6 miliarda dolarów. 

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela – Shiro Kayaby. Początki firmy datuje się na rok 1919. W pierwszych latach działalności oferta zawierała amortyzatory hydrauliczne oraz elementy służące do wyposażenia armii japońskiej jak między innymi katapulty. Jeszcze w trakcie II Wojny Światowej założono fabrykę w Gifu (Japonia), która obecnie jest największą fabryką amortyzatorów na całym świecie. Prężny rozwój umożliwił debiut na Tokijskiej Giełdzie Papierów wartościowych już w 1959 roku. Kolejne lata oznaczały dla firmy KYB przede wszystkim systematyczny rozwój na rynkach motoryzacyjnych. W 1983 roku rozpoczęto produkcję w Hiszpanii, w 1989 roku w Niemczech, a w 2002 roku w Chinach. 

Japońska firma produkuje doskonałe części samochodowe KYB, w tym głównie wysokiej klasy amortyzatory, które są wykorzystywane w seryjnej produkcji samochodów. Roczny przychód w postaci ponad 2,6 miliarda dolarów pozwala firmie KYB zajmować pierwsze miejsce w zestawieniu firm produkujących amortyzatory samochodowe. Obok produkcji amortyzatorów, Kayaba zajmuje się produkcją pozostałych elementów zawieszenia pojazdów jak np. sprężyny zawieszenia. Części firmy KYB, szczególnie amortyzatory, przeznaczone są na rynek części zamiennych, i są produkowane zgodnie z takimi samymi normami i w takiej samej technologii jak te przeznaczone na tzw. "pierwszy montaż".

Opinie o częściach KYB

Chyba najlepszy producent amortyzatorów i sprężyn, z jakim miałem przyjemność się spotkać. Jak najbardziej każdemu, kto musi wymienić zawieszenie w samochodzie, polecam części KYB.

Tomek, Kraków

17-01-2016

Pracując na stacji diagnostycznej często spotykam się z samochodami, które miały już wymieniane amortyzatory lub sprężyny. Bardzo często natykam się na części KYB. Wiem że są to bardzo dobre zamienniki, gdyż sam z nich korzystam.

Paweł, Kalisz

08-02-2016

Długo się zastanawiałem, jakiej firmy kupić amortyzatory, ponieważ stare odmówiły posłuszeństwa. Znajomi polecali mi części KYB, dlatego zdecydowałem się na nie. Obecnie mam obniżone zawieszenie, a amortyzatory znoszą to idealnie.

Bartek, Rzeszów

19-02-2016

Zdecydowanie polecam sprężyny i amortyzatory KYB. Bardzo wysoko komfort jazdy, a przy okazji sportowy charakter tego zestawu przekonały mnie żeby je u siebie w samochodzie zamontować.

Sebastian, Szczytno

11-03-2016

Katalog części KYB online

Katalog online: https://kyb-europe.com/polska/katalog/