Kompletny zestaw zawieszenia tylko w iParts.pl

Zawieszenie samochodowe to mechanizm złożony z wielu współpracujących i powiązanych ze sobą części. Zawieszeniem nazywamy układ elementów sprężystych oraz wiążących je podzespołów łączących w sobie konstrukcję nośną pojazdu z jego kołami. W ich skład wchodzą takie elementy jak wahacze, drążki skrętne i reakcyjne, resory, stabilizatory oraz amortyzatory.

W iParts.pl znajdziesz wyłącznie fabrycznie nowe, kompletne zestawy zawieszenia dedykowane do różnych modeli samochodów. Wszystkie zestawy są dodatkowo utwardzone i przystosowane do dodatkowego obciążenia samochodu.

Z czego składa się zawieszenie pojazdu?

Układ zawieszenia w samochodzie składa się z trzech grup elementów:

  • Elementy wodzące – oddzielają koła od masy nadwozia samochodu; wahacze, od których zależne jest zachowanie się pojazdu np. podczas manewru skręcania.
  • Elementy sprężyste – działanie tego zespołu elementów ma na celu magazynowanie dostarczonej energii (np. energii drgań) i oddawania jej w odpowiednim czasie.
  • Elementy tłumiące – znacznie ograniczające lub eliminujące drgania kół i nadwozia. Mają istotny wpływ na bezpieczeństwo szczególnie w trakcie hamowania.

Usterki układu zawieszenia

Bardzo częstą przyczyną awarii zawieszenia samochodu osobowego są nierówności na naszych polskich drogach, gdy mechanizm tego układu oraz jego podzespoły narażone są w znacznie większym stopniu na uszkodzenia. Ich zużycie potęgują również niskie temperatury oraz sól drogowa, używana w zimie do posypywania jezdni. Ma ona bardzo silne działanie korozyjne, ingerując w warstwę gumy oraz teflonu wchodzącego w skład elementów zawieszenia.Do najczęściej ulegających awarii elementów zawieszenia samochodu osobowego zalicza się przede wszystkim:

  • Amortyzator – podzespół, który odpowiada za stabilne pokonywanie nierówności przez samochód. Usterki amortyzatorów powstają zwykle wskutek wybicia oleju lub gazu wypełniającego ich środek.
  • Końcówka drążka kierowniczego – element odpowiadający za połączenie zwrotnicy z przekładnią kierowniczą. Do awarii dochodzi najczęściej podczas pokonywania dużych nierówności w trakcie skrętu.
  • Łącznik stabilizatora – element, który umiejscowiony jest między kolumną McPhersona, a drążkiem stabilizatora. Usterki mogą pojawić się w trakcie pokonywania nierówności podczas skrętu i zawracania.
  • Sworzeń – podzespół łączący wahacz ze zwrotnicą. Do awarii dochodzi na skutek pokonywania nierówności na długim odcinku trasy, bez względu na to czy samochód jedzie prosto, czy skręca.
  • Wahacz – element, w który montowane są tuleje i sworznie. Większość producentów wprasowuje wahacze na stałe, czego konsekwencją jest konieczność wymiany całego wahacza podczas wystąpienia ewentualnej awarii.

Sklep internetowy iParts.pl posiada niezwykle rozbudowaną ofertę kompletnych zestawów zawieszenia do większości popularnych modeli samochodów. Oferujemy zestawy wyłącznie znanych, renomowanych producentów, którym warto zaufać – są to m.in. Eibach, Febi Bilstein, Koni, Sachs, Monroe, Swag oraz JP Group.

Wszystkie oferowane przez nas zestawy zawieszenia są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni zestaw zawieszenia do swojego samochodu, wybierz markę pojazdu z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego samochodu na kolejne usterki i zamów w iParts.pl nowy kompletny zestaw zawieszenia z dostawą do domu!