Jak zregenerować amortyzator?

Data:
W kategorii Amortyzatory

Czy nadal warto przeprowadzać zabieg regeneracji amortyzatorów? Tak, ale nie we wszystkich przypadkach. Sprawdźmy, kiedy regeneracja amortyzatorów jest opłacalna. 

Jeszcze nie tak dawno, bo 30 lat temu zabiegowi regeneracji poddawane były wszystkie uszkodzone amortyzatory. Powód był prosty – na polskim rynku nie było wówczas takiej konkurencji jak obecnie, przez co zakup nowych amortyzatorów w korzystnej cenie był praktycznie niemożliwy. Jednak wraz z dynamicznym rozwojem branży zajmującej się dystrybucją części zamiennych zabieg regeneracji amortyzatorów stawał się coraz mniej popularny, aż niemal zaniknął. Mimo to, w Polsce nadal istnieje wiele profesjonalnych firm, które zajmują się regeneracją amortyzatorów. Zabieg ten wciąż warto przeprowadzać, jednak nie we wszystkich przypadkach. 

Pod koniec lat 90. zakup amortyzatorów na rynku części zamiennych stawał się coraz popularniejszy, a nowe amortyzatory importowane m.in. z rynków wschodnich były o połowę tańsze od samego zabiegu regeneracji amortyzatorów. Był to czas, gdy regeneracja przestała się opłacać, bo skoro można było zakupić nowe, nieużywane amortyzatory w niższej cenie, to kierowcy w zdecydowanej większości przypadków wybierali właśnie to rozwiązanie. 

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Kiedy zatem warto regenerować amortyzatory? Przede wszystkim w bardziej skomplikowanych układach zawieszenia samochodów. Koszt nowego amortyzatora do niektórych samochodów sięga nawet 4 tys. zł – w takim przypadku również dobrym rozwiązaniem wydaje się być poddanie takiego amortyzatora zabiegowi regeneracji. Dobrym przykładem są tutaj amortyzatory BMW współpracujące z systemem EDC (występuje głównie w masywnych limuzynach) lub też amortyzatory do Subaru Forestera, które posiadają wbudowaną pompę hydrauliczną odpowiedzialną za podnoszenie i opuszczanie amortyzatora w zależności od aktualnego obciążenia samochodu. 

Wybierając firmę, która ma zająć się regeneracją amortyzatorów w naszym samochodzie warto postawić na doświadczone przedsiębiorstwo, posiadające odpowiedni sprzęt umożliwiający prawidłowe przeprowadzenie zabiegu regeneracji. Korzystanie z usług sprawdzonych i renomowanych firm sprawi, że zregenerowane amortyzatory będą mogły nam służyć jeszcze na dystansie wielu tysięcy kilometrów.


Komentarze

Regeneracja, a cena nowych
Norbert
,
07.02.2017
Odpowiedz
Twoim golfie mogą kosztować nic, co ja mam powiedzieć posiadając system ids w swoim oplu i niestety ale nowe tylko aso, cena około 2 tys na sztukę!! Chyba będę szukał kogoś do regeneracji ;) pozdrawiam
Amortyzatory- regeneracja
Frank
,
03.02.2017
Odpowiedz
Szczerze to nie miałem zielonego pojęcia, że można regenerować amortyzatory. Dobrze że trafiłem na ten artykuł na tej stronie. Ja jednak wolę wymienić na nowy pomimo większych kosztów ale za to bardziej pewnie. Używanym też nie specjalnie ufam.
zamienniki
Aldons
,
17.08.2016
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach mamy tylu producentów, że zamienniki kupimy w dużo niższej cenie niż takie regenerowanie
używki
lukon
,
04.08.2016
Odpowiedz
Mam Civica to zamiast regenerować jadę na szrot i kupuje za grosze używane amortyzatory :)
aaa
fan
,
06.07.2016
Odpowiedz
jakie auto takie amortyzatory
nie ufam regeneracji
Ambroży
,
02.05.2016
Odpowiedz
Nigdy nie ufałem regenerowanych częściom i w tym przypadku również nie mam zaufania do tego jak to by miało być zregenerowane. Wole kupić nowe i mieć spokój.
regeneracja
modeko
,
25.04.2016
Odpowiedz
do tej pory nie wiedziałem że istnieje możliwość regeneracji amortyzatorów, warto się czasem czegoś nowego dowiedzieć
nowe
zedefere
,
15.04.2016
Odpowiedz
wole kupić nowe i wiedzieć że będą długo działać, niż oddać do regeneracji i czekać aż znowu padną
tanie amorki
Damian
,
13.04.2016
Odpowiedz
całe szczęście że do mojego Golfa IV amortyzatory są tak tanie że można je co miesiąc wymieniać :)

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.