Najpopularniejsi producenci

Mocowanie amortyzatora FEBI BILSTEIN
Mocowanie amortyzatora SACHS
Mocowanie amortyzatora KYB
Mocowanie amortyzatora LEMFÖRDER
Mocowanie amortyzatora SNR
Mocowanie amortyzatora MONROE
Mocowanie amortyzatora SKF
Mocowanie amortyzatora MAXGEAR
Mocowanie amortyzatora TOPRAN

FAQ

Jakie są objawy zużycia łożyska amortyzatora?

Do podstawowych objawów zużycia łożyska amortyzatora można zaliczyć szereg nietypowych dźwięków pochodzących z samego mocowania oraz problemy z płynnym ruchem koła kierownicy. Oba te objawy ostrzegają nas o zużyciu się łożyska. Musimy pamiętać o jak najszybszej wymianie tego podzespołu ponieważ ma on wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Więcej: Jak rozpoznać objawy zużycia łożyska amortyzatora? Czym skutkuje jazda z uszkodzonym łożyskiem?

Stuki z zawieszenia podczas skręcania – jaki jest powód?

Powodem może być uszkodzone mocowanie amortyzatora. Jego zużycie może powodować skokową pracę kierownicy podczas skręcania oraz charakterystyczne stukanie. Z czasem oba objawy będą się pogłębiały i będą miały realny wpływ nie tylko na nasz komfort, ale również na bezpieczeństwo podróżowania.

Skokowa praca kierownicy podczas skręcania – co się stało?

Efekt taki daje uszkodzone łożysko amortyzatora. Jego zużycie następuje powoli, jednak po pewnym czasie zaczyna mocno wpływać na komfort naszej jazdy. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana mocowania amortyzatora na nowe. Zaniedbanie tego elementu doprowadzi do mocnego szarpania kierownicą podczas skręcania i skutecznie utrudni nam to bezpieczne prowadzenie samochodu.

Kiedy wymienić mocowanie amortyzatora?

Wymiana mocowania amortyzatora konieczna jest w sytuacji, gdy zaczynają do nas docierać z jego strony dźwięki podczas kręcenia kierownicą oraz charakterystyczne szarpanie podczas skręcania. Oba te objawy praktycznie gwarantują nam, że problem dotyczy właśnie górnego mocowania amortyzatora.

Więcej: Najczęstsze objawy uszkodzenia poduszki amortyzatora. Jak je rozpoznać?

Jak dobrać mocowanie amortyzatora do swojego samochodu?

Mocowanie to powinno zostać dopasowane zarówno do nadwozia naszego samochodu, jak i do amortyzatora, który aktualnie posiadamy. Jeśli nasze zawieszenie było zmieniane na inne to postarajmy się znaleźć łożysko, które będzie dopasowane właśnie do pozostałych elementów układu.

Ile kosztuje mocowanie amortyzatora

Ceny mocowania amortyzatora w naszym sklepie wahają się w zakresie od 10 do 190 zł. Oferowane produkty pochodzą od różnych producentów i przeznaczone są do praktycznie wszystkich modeli samochodów poruszających się po naszych drogach. Rekomendujemy wybierania dobrych jakościowo elementów, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy.