Mocowanie amortyzatora w iParts.pl

Mocowanie amortyzatoraMocowanie amortyzatora to element, który zużywa się z postępującą eksploatacją samochodu i prędzej, czy później konieczna jest jego wymiana. Jeśli coś zgrzyta w układzie zawieszenia, to problem może dotyczyć właśnie mocowania amortyzatora. Nie zwlekaj i nie bagatelizuj usterek tego podzespołu. Skutki mogą być bowiem bardzo kosztowne.

Objawy usterek mocowania amortyzatora

Usterka objawia się zazwyczaj stosunkowo delikatnym strzelaniem gumy, co może być spowodowane m.in. uszkodzeniem łożysk mocowania. Warto przeprowadzić krótki i dość prosty test. Należy złapać sprężynę amortyzatora i kręcić kierownicą. Następnie złapać drugie koło i wówczas można poczuć różnicę – uszkodzone łożysko wprawia w drżenie sprężynę. Na początku pojawi się delikatne "strzelanie gumy" przy kręceniu kierownicą. Usterka często objawia się przy wymianie amortyzatorów.

W miarę upływu czasu i kilometrów następuje także naturalne zużywanie się tulei gumowych wykorzystywanych w mocowaniu amortyzatora. W końcu pojawia się zbyt duży luz, a wraz z nim stuki towarzyszące najpierw gwałtowniejszym ruchom nadwozia, po czym nieustannie dające znać o sobie przy kołysaniu się karoserii.

Sprawne amortyzatory to konieczność

Specjaliści przestrzegają, że nawet drobne uszkodzenia mocowania amortyzatorów mogą być bezpośrednią przyczyną groźnego wypadku. Uszkodzone mocowanie doprowadzi do znacznego obniżenia sprawności amortyzatora, a ich nieprawidłowe działanie z kolei znacznie wydłuży drogę hamowania i spowoduje utratę stabilności pojazdu w trakcie pokonywania zakrętów oraz obniży skuteczność działania systemów ABS i ESP.

Oprócz tego warto pamiętać, że zużycie amortyzatorów i elementów układu kierowniczego jest ze sobą ściśle powiązane. Uszkodzone amortyzatory przyczynią się m.in. do przedwczesnego zużycia końcówek drążków kierowniczych oraz innych istotnych części układu kierowniczego. Dlatego warto zadbać o mocowanie amortyzatora, gdyż jego uszkodzenia ciągną za sobą spore konsekwencje.

Znaczenie profesjonalnej diagnostyki

Niewielu kierowców ma świadomość tego, że odpowiednie mocowanie amortyzatora to także efektywność działania amortyzatorów i układu kierowniczego – a wszystko to maleje z upływem czasu. Bardzo często prowadzi to do przyzwyczajenia się użytkowników do pewnego dyskomfortu w prowadzeniu samochodu, który z czasem staje się czymś normalnym. To bardzo groźne w skutkach praktyki. Dlatego konieczna jest dokładna kontrola tych podzespołów w profesjonalnych warsztatach, które zwrócą uwagę na konieczność ewentualnej wymiany uszkodzonych, bądź wyeksploatowanych części jeszcze w odpowiednim momencie.

Sklep motoryzacyjny iParts.pl posiada bogatą ofertę mocowań amortyzatorów, pośród której można znaleźć całą gamę produktów do praktycznie każdego modelu samochodu. Oferujemy mocowania amortyzatorów znanych światowych marek, między innymi takich jak SKF, Sachs, Monroe, Boge, Febi Bilstein, Quinton Hazell.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie oferowane przez nas produkty są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.

Chcąc wybrać odpowiednie mocowanie amortyzatora, wybierz markę swojego samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego samochodu na potencjalne usterki w obrębie układu zawieszenia i zamów w iParts.pl nowe mocowanie amortyzatora z dostawą do domu!

Najpopularniejsi producenci

Mocowanie amortyzatora ORIGINAL IMPERIUM
Mocowanie amortyzatora GSP
Mocowanie amortyzatora FEBI BILSTEIN
Mocowanie amortyzatora VEMA
Mocowanie amortyzatora BIRTH
Mocowanie amortyzatora TEDGUM
Mocowanie amortyzatora SWAG
Mocowanie amortyzatora DYS
Mocowanie amortyzatora QUINTON HAZELL

FAQ

Jakie są objawy zużycia łożyska amortyzatora?

Do podstawowych objawów zużycia łożyska amortyzatora można zaliczyć szereg nietypowych dźwięków pochodzących z samego mocowania oraz problemy z płynnym ruchem koła kierownicy. Oba te objawy ostrzegają nas o zużyciu się łożyska. Musimy pamiętać o jak najszybszej wymianie tego podzespołu ponieważ ma on wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Więcej: Jak rozpoznać objawy zużycia łożyska amortyzatora? Czym skutkuje jazda z uszkodzonym łożyskiem?

Stuki z zawieszenia podczas skręcania – jaki jest powód?

Powodem może być uszkodzone mocowanie amortyzatora. Jego zużycie może powodować skokową pracę kierownicy podczas skręcania oraz charakterystyczne stukanie. Z czasem oba objawy będą się pogłębiały i będą miały realny wpływ nie tylko na nasz komfort, ale również na bezpieczeństwo podróżowania.

Skokowa praca kierownicy podczas skręcania – co się stało?

Efekt taki daje uszkodzone łożysko amortyzatora. Jego zużycie następuje powoli, jednak po pewnym czasie zaczyna mocno wpływać na komfort naszej jazdy. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana mocowania amortyzatora na nowe. Zaniedbanie tego elementu doprowadzi do mocnego szarpania kierownicą podczas skręcania i skutecznie utrudni nam to bezpieczne prowadzenie samochodu.

Kiedy wymienić mocowanie amortyzatora?

Wymiana mocowania amortyzatora konieczna jest w sytuacji, gdy zaczynają do nas docierać z jego strony dźwięki podczas kręcenia kierownicą oraz charakterystyczne szarpanie podczas skręcania. Oba te objawy praktycznie gwarantują nam, że problem dotyczy właśnie górnego mocowania amortyzatora.

Więcej: Najczęstsze objawy uszkodzenia poduszki amortyzatora. Jak je rozpoznać?

Jak dobrać mocowanie amortyzatora do swojego samochodu?

Mocowanie to powinno zostać dopasowane zarówno do nadwozia naszego samochodu, jak i do amortyzatora, który aktualnie posiadamy. Jeśli nasze zawieszenie było zmieniane na inne to postarajmy się znaleźć łożysko, które będzie dopasowane właśnie do pozostałych elementów układu.

Ile kosztuje mocowanie amortyzatora

Ceny mocowania amortyzatora w naszym sklepie wahają się w zakresie od 10 do 190 zł. Oferowane produkty pochodzą od różnych producentów i przeznaczone są do praktycznie wszystkich modeli samochodów poruszających się po naszych drogach. Rekomendujemy wybierania dobrych jakościowo elementów, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy.